Olival Vitamínové sérum C Professional

1×1 ks, sérum na pigmentové vady pokožky

Značka: OLIVAL

Kombinácia starostlivo vybraných účinných látok znižuje viditeľnosť hyperpigmentácie a škvŕn, poskytuje antioxidačný účinok a obnovuje prirodzený mladistvý vzhľad pleti.

22,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Olival Vitamínové sérum C Professional 1×1 ks, sérum na pigmentové vady pokožky

X69274

Hlavný popis produktu

Vitamínové sérum C+ je koncentrované sérum s 10% etylovanou kyselinou askorbovou (3-O-Ethyl Ascorbic Acid), t.j. stabilným derivátom vitamínu C, kyseliny ferulovej, vitamínu E s prídavkom troxerutínu, kyseliny hyalurónovej a ektoínu. Sérum je vhodné pre všetky typy pleti, najmä zmiešanú až mastnú a dehydrovanú, ako aj pre všetkých, ktorí preferujú produkty na báze kyseliny hyalurónovej. Etylovaná kyselina askorbová je jedným z najstabilnejších derivátov vitamínu C vôbec. Prináša všetky výhody klasickej kyseliny askorbovej s iným pH, čo ocenia aj citlivejšie typy pleti. Má výrazne zvýšenú stabilitu, ale aj lepšiu dlhodobejšiu účinnosť. Etylovaná kyselina askorbová inhibuje aktivitu tyrozinázy a zabraňuje syntéze melanínu v koži, čo zabraňuje tvorbe a viditeľnosti škvŕn.

Urýchľuje syntézu kolagénu, pôsobí protizápalovo a ako antioxidant, takže pomáha znižovať vplyv vonkajších faktorov na pokožku (najmä UV žiarenia, t.j. má fotoprotektívny účinok, preto sa tento typ séra odporúča používať v rannej rutine spolu s SPF). Kyselina ferulová a vitamín E sú cennými zložkami v starostlivosti o pleť, no v synergii s vitamínom C pomáhajú zachovať stabilitu a silu tejto cennej zložky. Kyselina ferulová vykazuje výnimočné antioxidačné vlastnosti a je zaujímavé, že jej účinok sa posilňuje práve pôsobením UV žiarenia. To je dôvod, prečo je užitočná v produktoch, ktoré sa aplikujú ráno s SPF. Vitamín E je štandardom kozmetiky, ktorej cieľom je bojovať proti predčasným známkam starnutia.

Troxerutín ako bioflavonoid vykazuje množstvo cenných účinkov na pokožku. Stimuluje jej obnovu, zmierňuje začervenanie a podporuje odolnosť pokožky. Nemenej dôležité je, že tiež zvyšuje vstrebávanie vitamínu C v pokožke. Ektoín výborne podporuje hydratáciu pokožky a spevňuje ju. Štúdie ukázali, že tento typ aminokyselín má preukázateľný preventívny účinok proti účinkom fotostarnutia pokožky spôsobeného UVA žiarením. Pokožku chráni, upokojuje a posilňuje jej prirodzenú odolnosť.

Použitie: Naneste sérum na čistú a dobre navlhčenú tvár ráno pred prípravkami na ochranu pred slnečným žiarením alebo večer pred krémom.

Poznámka: Výrobok neobsahuje pridané vône ani farbivá. Vďaka hyalurónovej báze je textúra produktu transparentná a tekutá, mierne viskózna. Má veľmi jemný žltý odlesk v dôsledku farby samotných zložiek (troxerutín je ako surovina žiarivo žltý).


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.