Nizoral šampón 2%

1×60 ml, šampón

  • Liek vo forme šampónu s antimykotickým účinkom. Pomáha pri infekciách kože vo vlasoch, na tvári, na hrudníku. Vhodný pri lupinách, seborei.
8,99 ušetríte 0,70 €

Pôvodná cena 9,69 €, zľava 7%

Doprava zadarmo nad 19,90 €

O produkte: Nizoral šampón 2% 1×60 ml, šampón

96926 ADC

Hlavný popis produktu

 

Značka #1 v terapeutickej starostlivosti o vlasy v Európe

Nizoral® lieči príčiny lupín a seboroickej dermatitídy, nielen symptómy. Obsahuje ketokonazol, najpredpisovanejšiu účinnú látku na liečbu lupín na svete. Zatiaľ čo väčšina kozmetických značiek sa zameriava najmä na príznaky lupín, Nizoral® rieši jej príčiny. Výsledky sú viditeľné už po 2 týždňoch používania a je klinicky dokázané*, že reguluje aj príznaky ako svrbenie a odlupovanie.

Nizoral je liek. Ako funguje?

Antimykotiká sú lieky používané proti rastu húb. Ak je pokožka hlavy nadmerne kolonizovaná kvasinkovou hubou Malassezia furfur, ukázala sa ako zvlášť vhodná účinná látka ketokonazol 2%. Poškodzuje bunkovú membránu huby. 2% ketokonazol tak bojuje s jej nadmerným rastom a minimalizuje tvorbu lupín. Účinok trvá až dva týždne po aplikácii.

Fakty o lupinách

   Každý druhý človek aspoň raz za život trpí lupinami, ktoré sú tiež často sprevádzané príznakmi, ako je svrbenie, pocit pálenia a začervenania pokožky hlavy.

   Lupiny postihujú viac mužov ako ženy. Jedným z dôvodov je, že muži produkujú viac mazu, čo spôsobujú hormóny. Tento maz spôsobuje lepkavosť lupín, a následne nadmerný rast huby Malassezia furfur.

   Najčastejšou príčinou lupín je kvasinková pleseň. Malassezia furfur, ktorá sa prirodzene vyskytuje v mikroflóre na vonkajšej vrstve pokožky hlavy u každého človeka.

   Nadmerný rast huby vedie k lupinám, svrbeniu a začervenaniu pokožky hlavy, čo môže v závažných prípadoch spôsobiť až seboroidnú dermatitídu.

 

Indikácie

Liek je určený pre dospelých a dospievajúcich na liečbu a predchádzanie infekciám kože spôsobených hubami alebo kvasinkami. Liekom je možné liečiť vlasatú časť hlavy a aj väčšie plochy na hrudníku alebo na tvári.

Liek sa používa pri rôznych infekciách kože, ktoré je možné rozpoznať podľa:

  šupín vo vlasatej časti hlavy (lupiny), 2x týždenne počas 2-4 týždňov

  červenohnedých škvŕn so žltými alebo bielymi odlupujúcimi sa šupinami zvyčajne na tvári alebo na hrudníku (seboroická dermatitída), 2x týždenne počas 2-4 týždňov

  malých, hnedých alebo bielo sfarbených nepravidelných škvŕn na trupe (pityriasis versicolor), 1x denne počas 1-5 dní

  Prevencia seboroickej dermatitídy a lupín: 1x za týždeň alebo 1x za dva týždne

Jednoduché používanie, okamžitý účinok

Aplikujte malé množstvo Nizoral šampónu (6 ml) na pokožku hlavy

Napeňte a nechajte pôsobiť na pokožke hlavy 3 – 5 minút; následne opláchnite

Ak si umývate hlavu častejšie, môžete používať aj svoj bežný šampón

 

* Okokon EO et al., Cochrane Database of Systematic Reviews 2015; číslo 5.; Borda L J and Wikramanayake T C: Seborrheic Dermatitis and Dandruff: A Comprehensive Review. J Clin Investig Dermatol 2015. December; 3(2).


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.