kompava VEGAN PROTEIN

1×525 g, proteín, čokoláda a pomaranč

Značka: KOMPAVA

100 % rastlinný proteín, zložený z 3 druhov rastlinných bielkovín, doplnený rastlinnými BCAA, vitamínovým B-komplexnom, vitamíny B12 a D3.

32,99
Doprava zadarmo

O produkte: kompava VEGAN PROTEIN 1×525 g, proteín, čokoláda a pomaranč

X35302 ADC

Hlavný popis produktu

Vegánsky proteín z hrachu, ryže a konope s obsahom 60% bielkovín, obohatený o vitamíny skupiny B, vitamín D3 a o rastlinné BCAA. Je bezlaktózový, vhodný pre celiatikov, vegánov, vegetariánov i diabetikov.

Rastlinné bielkoviny majú veľmi špecifickú chuť, a preto sa vo Vegnan proteíne nachádza vysokokvalitné holandské kakao, ktoré proteínu dodá výbornú chuť.

Vitamíny D3 a B12 prirodzene chýbajú vo vegánskej strave. Vitamín D3 podporuje imunitný systém a prispieva k správnemu vstrebávaniu vápnika a fosforu, B12 ovplyvňuje široké spektrum funkcií v organizme. Je dôležitý pre správne fungovanie nervovej sústavy, psychiky, tvorbu červených krviniek a taktiež je potrebný na premenu živín z potravy na využiteľnú energiu zvyšujú jeho biologickú účinnosť. Kombinácia vitamínu D3 a B12 zvyšuje efektívnosť Vegan proteínu.

Rastlinné bielkoviny sú typické tým, že im chýbajú niektoré aminokyseliny = nemajú kompletný aminoprofil. Kombinácia konope, hrach a ryža zaručí, že Vegan protein má kompletný aminoprofil rastlinných aminokyselín (rastlinné BCAA). Kompletný aminoprofil je dôležitý pri využiteľnosti proteínov v organizme, pretože lepšie ovplyvňuje anabolické procesy vo svaloch.

Konopný proteín
Vyrába sa z prírodných konopných semien. Obsahuje všetkých 10 esenciálnych aminokyselín, vysoký obsah esenciálních mastných kyselín (77% z celkového množstva tukov), vlákniny (21%), vitamínu A, C, D, E a B komplexu) a minerálov (Ca, Mg, Zn, Fe). Polynenasýtené mastné kyseliny má v optimálnom pomere.

Ryžový proteín
Získava sa vodnou extrakciou z čistej prepieranej ryže. Má vysoký obsah aminokyseliny glutamínu a dobrú stráviteľnosť až 95,6 +/- 1,1% (PD value). Základné aminokyselinové spektrum má veľmi blízke základnému AA spektru materského mlieka: 96%. V spojení s konopným a hrachovým proteínom vytvárajú komplexné aminokyselinové spektrum.

Hrachový proteín
Vynikajúcou vlastnosťou hrachového proteínu je schopnosť znižovať hladinu hormónu ghrelínu, ktorý vylučuje prázdny žalúdok. Hrachový proteín zotrváva v žalúdku dlhšiu dobu a tým spomal’uje vylučovanie tohto hormónu. Je vyrábaný Belgickou firmou v prvotriednej kvalite a vysokej nutričnej hodnote.

VEGAN PROTEIN je vhodné užívať:
• pri cvičení, fyzickej námahe a aktívnom a zdravom životnom štýle,
• pre rast a tvorbu svalovej hmoty,
• ako alternatívu kvalitného proteínu v prípade laktózovej intolerancie, pri bezlepkovej diéte či vegánskeho spôsobu života.

Dávkovanie
• 2 odmerky VEGAN PROTEINU (35g) rozpustiť v 250 ml vody, alebo mandľovom či ryžovom mlieku.
• Pre deti do 14 rokov vhodná iba polovičná dávka (1 odmerka).

Upozornenie
Výživový doplnok. Skladujte na chladnom a suchom mieste do 25 °C. Uschovajte mimo dosahu detí. Pre deti do 14 rokov vhodná iba polovičná dávka (1 odmerka). Nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Neobsahuje žiadne konzervačné látky ani syntetické farbivá. Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.
Neobsahuje alergény: pridanú sóju, lepok, laktózu, neobsahuje GMO. Bielkoviny nie sú upravované tepelnou ani chemickou denaturáciou.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.