Foresto obojok pre psy nad 8 kg

1×1 ks, antiparazitný

Značka: FORESTO
4.8

Antiparazitný obojok je veterinárny liek, ktorý má perzistentný akaricídny (smrtiaci) účinok a repelentný (bráni cicaniu) účinok na kliešte počas 8 mesiacov. Účinkuje proti larvám, nymfám a dospelým kliešťom.

31,99
Doprava zadarmo

O produkte: Foresto obojok pre psy nad 8 kg 1×1 ks, antiparazitný

X20508

Antiparazitný obojok Foresto pre psy odpudzuje kliešte („bráni cicaniu“) a zabíja kliešte, blchy a švoly hneď, ako sa dostanú do kontaktu s účinnými látkami. Foresto navyše pôsobí nepretržite po dobu až 8 mesiacov, čo vás zbaví nepríjemností s mesačným podávaním lokálnych alebo perorálnych antiparazitík. Obojek je vodeodolný a bez zápachu a jeho nasadenie je veľmi jednoduché. Foresto obojok s celkovou dĺžkou 70 cm je vhodný pre psie plemená s hmotnosťou nad 8 kg.

Zloženie

Účinné látky: Imidaclopridum, Flumethrinum. 

Kontraindikácie

Nepoužívať u šteniat mladších ako 7 týždňov.

Upozornenie

Foresto 4,50 g + 2,03 g obojok pre psy > 8 kg (70 cm/1 balenie) je voľnopredajný veterinárny liek. Na vonkajšie použitie. Len pre zvieratá. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní každého lieku obsiahnutého v písomnej informácii pre používateľov liekov.

 

Psy:
Liečba a prevencia pred napadnutím blchami (Ctenocephalides felis, C. canis)7 až 8 mesiacov. Chráni blízke okolie zvieraťa pred vývojom lariev bĺch počas 8 mesiacov. Foresto môže byť použitý ako súčasť terapie alergickej dermatitídy spôsobenej blchami (FAD).

Liek má perzistentný akaricídny (smrtiaci) účinok na kliešte (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) a repelentný (bráni cicaniu) účinok na kliešte (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) počas 8 mesiacov. Účinkuje proti larvám, nymfám a dospelým kliešťom.

Kliešte, ktoré sa nachádzajú na psovi pred aplikáciou, nemusia byť usmrtené do 48 hodín po nasadení obojku a môžu ostať prichytené a viditeľné. Preto sa pri nasadení obojku odporúča odstrániť už prítomné kliešte na psovi.

Obojok začne chrániť pred napadnutím novými kliešťami do dvoch dní po nasadení.

Liek poskytuje nepriamu ochranu pred prenosom patogénov Babesia canis vogeli a Ehrlichia canis, prenášaných kliešťami Rhipicephalus sanguineus, čím znižuje riziko babeziózy a ehrlichiózy psov počas 7 mesiacov.

Na liečbu napadnutia švolami (Trichodectes canis). Pokiaľ je to možné, obojok by sa mal nasadiť pred začiatkom sezóny kliešťov alebo bĺch

Spôsob použitia
Pred použitím vyberte obojok z ochranného vrecúška. Obojok rozviňte a odstráňte prípadné zvyšky plastových spojok. Nasaďte obojok zvieraťu na krk, príliš ho neuťahujte (medzi obojkom a krkom by mal zostať priestor na 2 prsty). Prevlečte koniec obojku cez pútka a odstrihnite presahujúcu časť na dĺžku 2 cm.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.