Canifug-Lösung 10 mg/ml (1%)

1×30 ml, roztok

Značka: CANIFUG

Liek je roztok s protihubovým účinkom.

3,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Canifug-Lösung 10 mg/ml (1%) 1×30 ml, roztok

71980 ADC

Hlavný popis produktu

Liek je roztok s protihubovým účinkom.

Liek sa používa na liečbu hubových infekcií kože, ktoré sú spôsobené dermatofytmi, kvasinkami (napr. rodu Candida), plesňami a inými organizmami, ako je napr. Malassezia furfur. Takéto infekcie sa môžu prejavovať ako mykózy nôh, mykózy kože a kožných záhybov, povrchové kandidózy, Pityriasis versicolor (tzv. tinea versicolor)

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Ak nie je odporučené inak, liek sa nanáša na postihnuté miesta 2-3x denne. Pri každej aplikácii stačí stlačiť pumpičku 1-2x.
Na úspešnú liečbu je dôležité používať roztok pravidelne a dostatočne dlho.

Dĺžka liečby je rôzna a závisí od rôznych faktorov, ako je napríklad rozsah a lokalizácia postihnutia. Aby sa dosiahlo úplné vyliečenie, nesmie sa liečba prerušiť po odznení akútnych zápalových príznakov alebo subjektívnych ťažkostí, ale musí sa v nej pokračovať najmenej 4 týždne.

Pityriasis versicolor sa hojí zvyčajne po 1–3 týždňoch liečby. V prípade liečby tinea pedis treba v liečbe pokračovať, aby sa zabránilo opakovaniu ochorenia, aj napriek rýchlemu subjektívnemu zlepšeniu, ďalšie 2 týždne po vymiznutí všetkých príznakov. Ak sa po odporúčanom čase liečby nedostaví zlepšenie príznakov, pacient má ďalší postup konzultovať s lekárom.

Spôsob použitia

Pred aplikáciou je potrebné postihnuté miesta umyť a vysušiť. Po umytí nôh je nutné nohy dôkladne osušiť (aj medzi prstami). Pred aplikáciou na postihnuté nechty sa musia nechty najprv ostrihať a ich povrch zdrsniť, aby liečivo mohlo dobre preniknúť až k ložisku. Liek sa nastrieka stlačením fľašky rozprašovača priamo na postihnuté miesta na koži a votrie sa do kože. Vzdialenosť pri striekaní má byť 10-30 cm. Pred prvým použitím je potrebné pumpičku niekoľkokrát stlačiť, až sa dosiahne rovnomerný aerosól. Pri ďalších aplikáciách je liek pripravený na okamžité použitie.

Upozornenie

Liek sa musí počas tehotenstva používať s opatrnosťou. Je nutné vyhnúť sa intravaginálnemu použitiu počas skorých štádií tehotenstva (1. trimester), ak je to možné.
Liek sa nesmie aplikovať v období dojčenia na oblasť pŕs.
Tento liek sa nemá používať u detí mladších ako 4 týždne s otvorenými ranami alebo veľkými plochami poškodenej alebo narušenej kože (ako napríklad popáleniny) bez konzultácie s lekárom alebo lekárnikom.
Liek obsahuje propylénglykol, ktorý môže spôsobiť podráždenie kože.
Liek sa má uchovávať vo vonkajšom obale na ochranu pred slnkom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

klotrimazol

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.