Biotrue očné kvapky

1×10 ml

Značka: BIOTRUE

Očné kvapky Biotrue zabezpečia okamžité a prirodzené zvlhčenie očí. Kapky sú vhodné na úľavu podráždených a unavených očí.

15,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Biotrue očné kvapky 1×10 ml

P2253A ADC

Očné kvapky na okamžité a prirodzené zvlhčenie očí, na podráždené a unavené oči.
Neobsahuje konzrevačné látky.

 • Prináša rýchlu a dlhotrvajúcu úľavu od príznakov suchého oka.
 • Prirodzene osviežuje a upokojuje suché oči a mierni príznaky unavených, podráždených či slziacich očí.
 • Vhodné na opakované zvlhčovanie mäkkých a tvrdých kontaktných šošoviek, citeľne spríjemňuje ich
  nosenie počas celého dňa.

Zloženie:
2,4 mg/ml hyaluronát sodný, chlorid sodný, chlorid draselný, hydrogénfosforečnan disodný dodekahydrát, dihydrogénfosforečnan sodný dihydrát a voda na injekciu. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Všeobecné odporúčanie: Ruky sa umyjú pred každým použitím kvapiek.

Návod na použitie:

 1. Pred každým použitím sa pootočením odstráni priehľadný ochranný uzáver z hrotu fľaštičky. Je potrebné dať pozor, aby nedošlo k dotyku hrotu fľaštičky s prstami ani s ničím iným. Tým sa zamedzí kontaminácii roztoku vo fľaštičke.
 2. POZOR! Pred prvým použitím a v prípade, ak fľaštička nebola používaná dlhšiu dobu: Fľaštička sa drží hore dnom ako je znázornené na obrázku v návode. Pred použitím sa palcom stlačí opierka približne 7x alebo dovtedy, kým sa v aplikátore neobjaví prvá kvapka.
 3. Fľaštička sa uchopí tak, ako je uvedené na obrázku v návode. Palec sa položí na ergonomickú opierku a fľaštička sa dvoma prstami uchopí v spodnej časti.
 4. Hlava sa mierne zakloní a fľaštička sa podrží nad okom vo zvislej polohe tak ako je uvedené na obrázku v návode. Pomocou ukazováka voľnej ruky sa zľahka odtiahne dolné viečko smerom nadol a zároveň sa pevne stlačí opierka pre palec a do oka sa vkvapne 1 kvapka.
 5. Potom sa oko zatvorí a jemne sa ním zakrúži, aby sa kvapka optimálne rozšírila po celom oku. Pre dodatočnú oporu a lepšiu presnosť sa môže použiť druhá ruka.
 6. Ihneď po použití sa nadbytočné kvapky roztoku oklepú z fľaštičky a priehľadné ochranné viečko sa nasadí späť na koncovku fľaštičky.
 7. Vzhľadom k mechanizmu fľaštičky v nej zostáva malé množstvo roztoku, avšak uvedený objem fľaštičky môže byť plne využitý.

Upozornenie: Prečítajte si prosím návod na použitie, ktorý obsahuje dôležité informácie, ako používať túto zdravotnícku pomôcku. Nepoužívajte tento prípravok, pokiaľ ste alergický na ktorúkoľvek jeho zložku. Po otvorení prípravok nezdieľajte s nikým ďalším. Po podaní kvapiek počkajte približne 15 minút, kým použijete iný očný prípravok. Bezpečnostné informácie pre pacientov so závažným poškodením rohovky: pri užívaní prípravkov s obsahom fosforečnanu vápenatého bolo vo veľmi vzácnych prípadoch zaznamenané ukladanie fosforečnanu vápenatého na rohovke. Uchovávajte pri teplote od 1 °C do 25 °C. Prípravok je možné používať 6 mesiacov po otvorení. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, kontaktujte prosím svojho lekára, lekárnika alebo očného špecialistu.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.