Zbavte sa vyrážok – už navždy!

4. 4. 2019 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 6 minút na prečítanie

Problémy s pokožkou nás dokážu zaskočiť aj v období, kedy sme od puberty na míle vzdialené. Na bolestivé a zapálené vyrážky v oblasti líc, sánky alebo čela zrazu nezaberá nič, čo sme doteraz bežne používali. Znie vám to povedome?

 

Zachovať chladnú hlavu
„Liečiť“ akútny problém systémom pokus – omyl sa nevypláca.  Pleť je po zime unavená, a hoci sa zo začínajúcej jari isto tešíte, pre pokožku zmena ročného obdobia predstavuje nespornú záťaž. Ďalšími príčinami, prečo je naša tvár odrazu citlivá a žiada si špeciálnu starostlivosť, môže byť napríklad zmena jedálnička, stres, zhoršený spánok súvisiaci s jarnou únavou, ale aj zvýšené potenie, spojené s pravidelným športovaním. Riešením je poznať potreby svojej pokožky a zostaviť si kvalitnú kozmetickú rutinu, ktorá bude presne zodpovedať jej aktuálnemu stavu.

Ako na to?
Poraďte sa. A teraz nemáme na mysli s kamarátkou či kolegyňou. Pri kožnom probléme sa oplatí investovať trochu času a vyhľadať pomoc odborníka – lekára alebo dermatológa. Ten dokáže posúdiť, či náhodou nejde o závažnejší stav, vyžadujúci si odbornú liečbu. Dermoporadenstvo a individuálnu konzultáciu v oblasti kozmetiky je pripravený zabezpečiť aj odborný personál v lekárňach Dr. Max. Špeciálne školený odborník pomôže nielen vybrať vhodnú ošetrujúcu kozmetiku, ale tiež poradí, aký typ pokožky máte. Aknózna pleť nemusí byť len mastná – veľmi často býva zmiešaná a v niektorých prípadoch môže na akné trpieť dokonca aj suchá pokožka. Možno budete prekvapená, čo sa o sebe dozviete.

  Buďte precízna. Nedostatočná starostlivosť a hygiena sú najčastejšími príčinami kožných problémov. Zlé ošetrenie pleti pred spánkom, nevyčistené kozmetické štetce a hubky na mejkap, jeden spoločný uterák na tvár, telo i vlasy či dokonca všadeprítomný mobil – to všetko dokáže narobiť na vašej tvári poriadnu neplechu. Vedeli ste napríklad, že obliečku na vankúš by sme si mali meniť každý týždeň a v prípade akútneho akné aj každý druhý deň? Práve tu sa totiž hromadí množstvo baktérií. A samozrejme, zabudnite na chytanie si tváre rukami – tento zlozvyk treba okamžite odstrániť!

  Stavte na kvalitnú kozmetiku. Po porade s odborníkom siahnite po ošetrujúcej kozmetike, ktorá presne rešpektuje váš typ pleti, dokáže ju upokojiť a liečiť. Nemala by obsahovať parabény, silikóny, hydroxid sodný alebo alkohol. Je veľmi vhodné, keď siahnete po komplexnom programe od jedného výrobcu. Máte istotu, že jednotlivé zložky, obsiahnuté v rôznych produktoch, nebudú navzájom kontraproduktívne. Ideálne je, ak v tejto línii nájdete aj mejkap resp. tónovací krém. Hlavne nezabúdajte, že zázraky sa nedejú cez noc – proces hojenia pokožky môže trvať aj dva mesiace. Odmenou vám bude krásna a zdravá pokožka, na ktorú sa rozhodne oplatí počkať.

  • 1×500 ml, problematická pleť
   5.0
   (3)
   Penivý gél určený na každodenné čistenie problematickej pleti. Reguluje tvorbu kožného mazu. Nedráždi, neobsahuje mydlo.
  • 1×500 ml, micelárna voda, mastná a zmiešaná pleť
   Micelárna voda vhodná na každodenné čistenie problematickej pleti. Vhodná pre mastnú a zmiešanú pleť. Pokožku jemne čistí od nečistôt a nadbytočného mazu. Nedráždi oči.
  • 1×30 ml, intenzívny krém, aknózna pleť
   5.0
   (2)
   Krém určený na citlivú aknóznu pleť. Upokojuje, hydratuje a eliminuje nedokonalosti podráždenej pleti.
  • 1×30 ml, mastná a zmiešaná pleť
   Aktívne sérum sťahujúce kožné póry. Rýchlo sa vstrebáva a zanecháva pleť jemmú a hladkú. Póry sú menej viditeľné.
  • 1×200 ml, akné, mastná pokožka
   5.0
   (1)
   Čistiaci gél na akné a mastnú pokožku, ktorý jemne čistí a zabraňuje výskytu nedokonalostí.
  • 1×40 ml, hydratačný krém
   5.0
   (1)
   Hydratačný krém na ošetrenie mastnej pleti, ktorá je vysušená alebo podráždená po dermatologickej liečbe. Upokojuje, redukuje pocit pálenia a začervenanie.
  • 1×30 ml, aknózna pleť
   5.0
   (1)
   Intenzívna starostlivosť o aknóznu pleť Bioderma Sébium Global eliminuje nedokonalosti a čierne bodky a zároveň pôsobí na príčiny a dôsledky týchto nedokonalostí.

   NÁŠ TIP: Ak ešte nepoznáte špeciálnu starostlivosť o problematickú pleť od značky URIAGE, je najvyšší čas zoznámiť sa! Táto francúzska kozmetika bola vytvorená pre problematickú citlivú pleť s nedokonalosťami, bez ohľadu na jej vek. Dokáže byť rovnako účinná pri mladistvej pokožke ako aj pri zrelej pleti, na ktorú sa často pri liečbe akné zabúda. Prípravky s označením URIAGE HYSÉAC účinne regulujú nadmernú produkciu kožného mazu, potláčajú prejavy akné, čistia pokožku do hĺbky a regulujú množstvo prítomných baktérií. Tajomstvom úspechu tejto kozmetiky je okrem iného aj vysoký obsah izotonickej termálnej vody z prameňa Uriage, známej svojimi liečivými účinkami po celom svete. Nájdete exkluzívne vo vybraných lekárňach Dr.Max alebo na www.drmax.sk/uriage.

   Takto radšej nie!
   Prehnaná starostlivosť – v snahe vyriešiť problém sa vaša kozmetická polička prehýba od množstva prípravkov, ktoré denne aplikujete na tvár? Agresívne čistenie, natieranie sa hutnými krémami, no aj časté používanie pleťových masiek a pílingov môže mať presne opačný efekt. Vaša pleť je vystresovaná, príliš odhalená voči vonkajším vplyvom prostredia a o čo viac sa snažíte, o to viac protestuje. Aj tu platí – menej je viac.

   Experimenty – neustále menenie vašej kozmetickej rutiny, prípadne spontánne testovanie noviniek nie je v prípade citlivej problematickej pokožky to pravé orechové. Skúste si radšej v lekárni vyžiadať dostatočný počet vzoriek jedného typu krému a dať svojej pleti aspoň dva týždne, aby dala najavo svoj názor.

   Maskovanie akné mejkapom – je to začarovaný kruh. Čím horší problém je, tým silnejšie máme potrebu ho ukrývať pred svetom. V tomto prípade musíte prejaviť osobnú statočnosť a nezaťažovať vašu – už aj tak dosť vystresovanú – pokožku ďalšími faktormi. Skúste ju nechať čo najviac dýchať, a v prípade potreby použite krycí krém s podobným zložením, ako je vaša overená kozmetika. Ideálne je, ak okrem krycích disponuje aj liečivými vlastnosťami.

   Domáce masky a babské recepty – tento bod hádam netreba vysvetľovať. Pleť momentálne nemáte v kondícii, aby ste si mohli dovoliť riskovať akúkoľvek reakciu. Dermatokozmetické prípravky, predávané v lekárňach alebo parfumériách, sú dlhodobo vyvíjané v spolupráci s dermatológmi a farmaceutmi z celého sveta. Musia spĺňať prísne kritériá, sú hypoalergénne a hodia sa na starostlivosť aj o tú najcitlivejšiu pokožku.


    O autorovi
    Redakcia BeautyClub Dr.Max
    Čítať viac od autora
    O autorovi
    Redakcia BeautyClub Dr.Max
    Čítať viac od autora