Zbavte sa vyrážok – už navždy!

4. 4. 2019 · 4 minúty na prečítanie

Problémy s pokožkou nás môžu prekvapiť aj v čase, keď sme už dávno prekročili obdobie puberty. Bolestivé a zapálené vyrážky na lícach, okolo pier alebo na čele náhle nepoddajú sa ničomu, čo sme doteraz bežne používali. Znejú vám tieto symptómy známo?

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Zbavte sa vyrážok – už navždy!

 

 

Problémy s pokožkou nás dokážu zaskočiť aj v období, kedy sme od puberty na míle vzdialené. Na bolestivé a zapálené vyrážky v oblasti líc, sánky alebo čela zrazu nezaberá nič, čo sme doteraz bežne používali. Znie vám to povedome?

 

 

Zachovať chladnú hlavu

„Liečiť“ akútny problém systémom pokus – omyl sa nevypláca.  Pleť je po zime unavená, a hoci sa zo začínajúcej jari isto tešíte, pre pokožku zmena ročného obdobia predstavuje nespornú záťaž. Ďalšími príčinami, prečo je naša tvár odrazu citlivá a žiada si špeciálnu starostlivosť, môže byť napríklad zmena jedálnička, stres, zhoršený spánok súvisiaci s jarnou únavou, ale aj zvýšené potenie, spojené s pravidelným športovaním. Riešením je poznať potreby svojej pokožky a zostaviť si kvalitnú kozmetickú rutinu, ktorá bude presne zodpovedať jej aktuálnemu stavu.

Ako na to?

Poraďte sa. A teraz nemáme na mysli s kamarátkou či kolegyňou. Pri kožnom probléme sa oplatí investovať trochu času a vyhľadať pomoc odborníka – lekára alebo dermatológa. Ten dokáže posúdiť, či náhodou nejde o závažnejší stav, vyžadujúci si odbornú liečbu. Dermoporadenstvo a individuálnu konzultáciu v oblasti kozmetiky je pripravený zabezpečiť aj odborný personál v lekárňach Dr. Max. Špeciálne školený odborník pomôže nielen vybrať vhodnú ošetrujúcu kozmetiku, ale tiež poradí, aký typ pokožky máte. Aknózna pleť nemusí byť len mastná – veľmi často býva zmiešaná a v niektorých prípadoch môže na akné trpieť dokonca aj suchá pokožka. Možno budete prekvapená, čo sa o sebe dozviete.

Buďte precízna. Nedostatočná starostlivosť a hygiena sú najčastejšími príčinami kožných problémov. Zlé ošetrenie pleti pred spánkom, nevyčistené kozmetické štetce a hubky na mejkap, jeden spoločný uterák na tvár, telo i vlasy či dokonca všadeprítomný mobil – to všetko dokáže narobiť na vašej tvári poriadnu neplechu. Vedeli ste napríklad, že obliečku na vankúš by sme si mali meniť každý týždeň a v prípade akútneho akné aj každý druhý deň? Práve tu sa totiž hromadí množstvo baktérií. A samozrejme, zabudnite na chytanie si tváre rukami – tento zlozvyk treba okamžite odstrániť!

 

Stavte na kvalitnú kozmetiku. Po porade s odborníkom siahnite po ošetrujúcej kozmetike, ktorá presne rešpektuje váš typ pleti, dokáže ju upokojiť a liečiť. Nemala by obsahovať parabény, silikóny, hydroxid sodný alebo alkohol. Je veľmi vhodné, keď siahnete po komplexnom programe od jedného výrobcu. Máte istotu, že jednotlivé zložky, obsiahnuté v rôznych produktoch, nebudú navzájom kontraproduktívne. Ideálne je, ak v tejto línii nájdete aj mejkap resp. tónovací krém. Hlavne nezabúdajte, že zázraky sa nedejú cez noc – proces hojenia pokožky môže trvať aj dva mesiace. Odmenou vám bude krásna a zdravá pokožka, na ktorú sa rozhodne oplatí počkať.

NÁŠ TIP: Ak ešte nepoznáte špeciálnu starostlivosť o problematickú pleť od značky URIAGE, je najvyšší čas zoznámiť sa! Táto francúzska kozmetika bola vytvorená pre problematickú citlivú pleť s nedokonalosťami, bez ohľadu na jej vek. Dokáže byť rovnako účinná pri mladistvej pokožke ako aj pri zrelej pleti, na ktorú sa často pri liečbe akné zabúda. Prípravky s označením URIAGE HYSÉAC účinne regulujú nadmernú produkciu kožného mazu, potláčajú prejavy akné, čistia pokožku do hĺbky a regulujú množstvo prítomných baktérií. Tajomstvom úspechu tejto kozmetiky je okrem iného aj vysoký obsah izotonickej termálnej vody z prameňa Uriage, známej svojimi liečivými účinkami po celom svete. Nájdete exkluzívne vo vybraných lekárňach Dr. Max alebo na www.drmax.sk/uriage.

 

 

Takto radšej nie!
Prehnaná starostlivosť – v snahe vyriešiť problém sa vaša kozmetická polička prehýba od množstva prípravkov, ktoré denne aplikujete na tvár? Agresívne čistenie, natieranie sa hutnými krémami, no aj časté používanie pleťových masiek a pílingov môže mať presne opačný efekt. Vaša pleť je vystresovaná, príliš odhalená voči vonkajším vplyvom prostredia a o čo viac sa snažíte, o to viac protestuje. Aj tu platí – menej je viac.

Experimenty – neustále menenie vašej kozmetickej rutiny, prípadne spontánne testovanie noviniek nie je v prípade citlivej problematickej pokožky to pravé orechové. Skúste si radšej v lekárni vyžiadať dostatočný počet vzoriek jedného typu krému a dať svojej pleti aspoň dva týždne, aby dala najavo svoj názor.

Maskovanie akné mejkapom – je to začarovaný kruh. Čím horší problém je, tým silnejšie máme potrebu ho ukrývať pred svetom. V tomto prípade musíte prejaviť osobnú statočnosť a nezaťažovať vašu – už aj tak dosť vystresovanú – pokožku ďalšími faktormi. Skúste ju nechať čo najviac dýchať, a v prípade potreby použite krycí krém s podobným zložením, ako je vaša overená kozmetika. Ideálne je, ak okrem krycích disponuje aj liečivými vlastnosťami.

Domáce masky a babské recepty – tento bod hádam netreba vysvetľovať. Pleť momentálne nemáte v kondícii, aby ste si mohli dovoliť riskovať akúkoľvek reakciu. Dermatokozmetické prípravky, predávané v lekárňach alebo parfumériách, sú dlhodobo vyvíjané v spolupráci s dermatológmi a farmaceutmi z celého sveta. Musia spĺňať prísne kritériá, sú hypoalergénne a hodia sa na starostlivosť aj o tú najcitlivejšiu pokožku.

 

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora