Viete, čo urobí diéta s vašou pokožkou?

19. 2. 2021 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 5 minút na prečítanie
 • chudnutie
 • pokožka
 • kolagén
 • strie
 • stravovanie

Január sa už tradične spája s chudnutím. Rýchla strata kilogramov môže prehĺbiť vrásky, ohroziť pevnosť, zdravie i celkový vzhľad vašej pokožky. Skúste to tentokrát inak!

Ak ste sa rozhodli nasadiť si v novom roku drastickú diétu, aby ste sa nechcených kíl zbavili čo najrýchlejšie, mali by ste najprv popremýšľať, aké následky bude mať táto „šoková“ terapia na vaše telo. Pokiaľ netúžite po ovisnutej, sivastej pokožke bez života, zabudnite na hladovanie a rýchle riešenia. Zhodiť nadbytočné kilogramy môže byť zdraviu prospešné, no treba postupovať pomaly a zamerať sa na také diétne kroky, ktoré vás privedú k vytúženému číslu na váhe, no zároveň neohrozia vašu krásu. Ako na to?

Hladovky a jednotvárne drastické diéty fungujú na jednoduchom princípe. Radikálnym znížením kalórii v strave vás okrem tukových zásob pripravia aj o svaly, vitamíny, minerály, proteíny a ďalšie živiny, nevyhnutné pre správne fungovanie vášho tela. U žien sa zvyšuje riziko vzniku ostreoporózy, kožných chorôb, vrátane akné a ekzému, často tiež dochádza k zvýšenému vypadávaniu vlasov. V neposlednom rade musíte rátať so zvýšenou únavou, spomaleným trávením či narušením menštruačného cyklu.

Na úvod si treba uvedomiť, že rýchla strata váhy a prehlbovanie vrások spolu úzko súvisia. Chudnutie, a to najmä vo vyššom veku, kedy sa v tele tvorí menej kolagénu a elasticita pokožky sa prirodzene znižuje, spôsobuje neuvážené diétovanie vznik voľnej, ovisnutej kože nielen na tvári, ale aj iných častiach tela. Rýchly úbytok váhy sa tak poľahky postará o vznik nepekných rýh, ktoré vám vizuálne pridajú pár rokov navyše.

Starostlivosť o kožu počas chudnutia je preto nesmierne dôležitá. Jej zanedbaním často dochádza nielen k vytvoreniu nových vrások, ale tiež strií. Takéto poškodenia sú zväčša trvalé. Pokiaľ však pôjdete na chudnutie s rozumom, dokážete sa spomínaným problémom úspešne vyhnúť. Základom úspechu je úprava stravy, v rámci ktorej nebudete drasticky redukovať objem prijímaných živín, ale zameriate sa na jej kvalitu a čerstvosť. Ruka v ruke s dostatočným pitným režimom a kvalitnou kozmetickou výbavou udržíte svoju pokožku v zdravej kondícii.

1×75 ml, certifikovaný hydratačný krém bez obsahu oleja
Organický certifikovaný hydratačný krém bez obsahu oleja, obohatený o organickú ružovú vodu. Pomáha udržiavať vlhkosť, vyrovnáva mikrobióm pokožky, posilňuje jej prirodzenú ochrannú bariéru.
1×50 ml, hĺbkovo zvlhčujúci krém na prvé vrásky
Hĺbkovo zvlhčujúci krém na prvé vrásky je určený pre komplexnú starostlivosť o pleť po dosiahnutí veku 30 rokov. Koncentrovaný vzorec využíva účinnosť vybraných zložiek na dosiahnutie trojstupňového omladzujúceho účinku.
15 ml
5.0
(1)
Očný krém pre všetky typy pleti.
1×15 ml, očný krém
Očný krém pre všetky typy pleti s obsahom kyseliny hyalurónovej.
1x45 vreciek
Výživový doplnok obsahuje kolagén, hyaluronát sodný, vitamín C, zinok, mangán a biotín.
1×8 ks, hydrogélové náplasti
Hydrogélové náplasti pod oči s kofeínom.
1×15 ml, očný krém
5.0
(1)
Multifunkčný očný krém pre mladú pleť.
1×15 ml, očný krém
5.0
(4)
Protivráskový očný krém s liftingovým účinkom. Redukuje vačky a kruhy pod očami. Vhodný aj pre citlivú pleť.

Existuje niekoľko metód, ako zamedziť, prípadne výrazne zredukovať tvorbu vrások a strií, spojených so stratou hmotnosti. Účinnou metódou, ktorú pozná väčšina tehotných žien, je poctivé premasťovanie celého tela, a to minimálne dvakrát denne. Hydratácia pomocou dostatočného príjmu tekutín, a tiež formou krémov, sa vám určite vyplatí. Z kozmetiky je vhodné voliť látky, ako je retinol alebo peptidy, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu v pokožke a navracajú jej tak pôvodnú pružnosť.

Kolagén spolu s vápnikom sú látky, ktoré pokožka potrebuje získavať najmä zvnútra, preto ich vášmu telu skúste dodať formou stravy alebo výživových doplnkov. Vhodným pomocníkom pri diéte sú rôzne spevňujúce telové mlieka, ktoré okrem udržiavania elasticity pokožky obsahujú látky, zamerané na odstraňovanie celulitídy či prebytočného podkožného tuku.

Vitamín B5 vás chráni pred vznikom akné, vitamín C zase podporuje prirodzenú formu kolagénu v pokožke. Vitamín A, nachádzajúci sa napríklad v listovej zelenine, žltej paprike či v marhuliach, predstavuje významný antioxidant, ktorý chráni vašu pokožku pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a pomáha jej s regeneráciou. Vaša koža však isto ocení obmedzený príjem sladkostí a mliečnych výrobkov, ako aj oddych od alkoholu a cigariet.

Vašej pleti i metabolizmu prospeje šálka zeleného čaju každé ráno, rovnako ako pridanie protizápalových potravín do vášho jedálnička. Patrí sem kurkuma, zázvor či brokolica. Opačný účinok majú rafinované uhľohydráty ako biely chlieb, biela ryža, výrobky z bielej múky, ale tiež cukor, vyprážané jedlá a priemyselne spracované mäso. V neposlednom rade sa počas držania diéty snažte redukovať stres, a to pravidelným cvičením, prechádzkami, meditáciou alebo kvalitným spánkom. Nebuďte sa seba príliš prísni a chudnutie vám pôjde oveľa ľahšie.

1×400 ml, pre veľmi suchú až atopickú pokožku
4.5
(4)
Relipidačný upokojujúci krém pre veľmi suchú až atopickú pokožku ochraňuje, vyživuje a upokojuje pokožku.
1×200 ml, telový krém na pokožku
4.5
(4)
Relipidačný upokojujúci krém pre veľmi suchú až atopickú pokožku ochraňuje, vyživuje a upokojuje pokožku.
1×1000 ml, čistiaci gél
Čistiaci gél bez obsahu mydla jemne čistí citlivú pokožku.
1×50 ml, bez alumíniových solí a bez derivátov hliníka
5.0
(2)
Jemný dezodorant bez alumíniových solí a bez derivátov hliníka zabezpečuje spoľahlivú ochrana proti pachom počas 24 hodín.
1×1000 ml, čistiaci olej
5.0
(2)
Čistiaci olej bez obsahu mydla jemne čistí pokožku a zabraňuje vysušovaniu.
1×50 ml, krém
5.0
(1)
CeraVe obnovujúci krém na ruky na extrémne suchú a drsnú pokožku rúk. Zmierňuje vysušenie a pomáha obnove ochrannej kožnej bariéry.
1×40 ml, hydratačné sérum
5.0
(3)
Hydratačné sérum na dehydrovanú a citlivú pokožku. Poskytuje pleti pocit sviežosti a jemnosti tým, že ju intenzívne hydratuje až do hĺbky.
1×50 ml, hydratačný krém
4.5
(4)
Hydratačná starostlivosť s výživnou textúrou pre suchú až veľmi suchú citlivú pleť.

Ďalšie články k téme Viete, čo urobí diéta s vašou pokožkou?

 • Pokožku môžeme vyživiť aj zvnútra. Viete ako na to?

  Pokožku môžeme vyživiť aj zvnútra. Viete ako na to?

  · 6 minút na prečítanie
  • pokožka
  • vrásky
  • kolagén
  • antioxidanty
  • zdravá strava
  Naša pokožka potrebuje výživu aj zvnútra. Základom sú vitamíny a minerály, ktoré by sme v ideálnom prípade mali prijímať zo stravy. Ktoré to sú?
 • Triky, ktoré pomôžu v boji s nadbytočnými kilami

  Triky, ktoré pomôžu v boji s nadbytočnými kilami

  · 6 minút na prečítanie
  • chudnutie
  • tipy
  • stravovanie
  • zdravá strava
  • zdravé stravovanie
  Ak ste sa v novom roku rozhodli schudnúť, máme pre vás dobré správy. Zabudnite na prísne diéty a radšej si osvojte „štíhle“ triky, ktoré naozaj fungujú.
 • Neverte diétam a detoxom, varuje odborníčka z Dr.Max

  Neverte diétam a detoxom, varuje odborníčka z Dr.Max

  · 5 minút na prečítanie
  • chudnutie
  • detox
  • diéta
  Túžite schudnúť zopár kíl? Ak chcete byť úspešní, obrňte sa dávkou trpezlivosti a spoznajte najčastejšie mýty, ktorým sa na ceste za štíhlejším „ja“ oplatí vyhnúť.