Vieme, čo naozaj funguje na kruhy pod očami

17. 5. 2022 · 10 minút na prečítanie
Ťažko sa maskujú a pôsobíte s nimi omnoho staršie. Za kruhy pod očami často môže často genetika, no vďaka týmto trikom sa ich zbavíte!
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Vieme, čo naozaj funguje na kruhy pod očami
Základom starostlivosti o očné okolie je kvalitná očná kozmetika

 

 

 

Ťažko sa maskujú a pôsobíte s nimi omnoho staršie. Za kruhy pod očami často môže často genetika, no vďaka týmto trikom sa ich zbavíte!

Tmavé kruhy pod očami sa môžu objaviť z času na čas objaviť u každého, bez ohľadu na vek, farbu pleti alebo typ pokožky. Stačí trochu viac sledovať monitor počítača, menej spať alebo bojovať so stresom či chrípkou. Ak navyše držíte diétu, vaše telo môže trpieť nedostatkom vitamínov a antioxidantov, vrátane železa alebo vitamínu E.

Všetky tieto faktory sa odrazia priamo na tvári – a keďže pokožka okolo očí nemá mazové žľazy a je veľmi jemná a tenká, najväčšie škody napáchate práve na nej. Kruhy pod očami vznikajú aj v dôsledku prirodzeného procesu starnutia a dedičnosti, no netreba hádzať flintu do žita. Existuje niekoľko metód, ktoré si s týmto nepríjemným estetickým problémom dokážu účinne poradiť.

Skontrolujte si zdravie

Rozhodli ste sa zabojovať so svojimi kruhmi pod očami? Výborne! No v prvom rade by ste si mali byť istá, že sa za nimi neukrýva zdravotný problém. Veľmi častou príčinou býva anémia, hoci nie každý človek, trpiaci kruhmi pod očami, je automaticky anemik.

 

Kruhy pod očami môžu naznačovať aj určité zdravotné ťažkosti

Ďalším dôvodom môže byť alergia, kedy vaše telo uvoľňuje množstvo histamínu. Ten okrem iného spôsobuje aj rozšírenie krvných ciev, vrátane tých, ktoré sa nachádzajú pod očami. Výraznými tmavými kruhmi v očnom okolí často trpia pacienti s nedostatočnou funkciou štítnej žľazy, „nažltnuté“ fľaky zase poukazujú na možné problémy s pečeňou.

Opuchnuté oči s vodnatými vačkami čo to vypovedajú o stave vašich obličiek.

  Ak vám očné okolie stmavlo doslova zo dňa na deň, môže ísť o prasknutú krvnú cievu. Vtedy dochádza k obmedzenej dodávke krvi do pokožky a zníženej hladine hemoglobínu, výsledkom čoho je práve nepríjemné sfarbenie. V prípade, že vás kruhy pod očami trápia pravidelne a zároveň neviete o žiadnej zrejmej príčine, nemali by ste návštevu lekára viac odkladať.

  Zmeňte svoj životný štýl

  Zrejme ste už počuli, že nezdravý vzhľad očného okolia môže spôsobiť nedostatočná výživa alebo slabý pitný režim. Takisto nadmerné slnenie, nekvalitný spánok a fajčenie pleti príliš nepomáhajú.

  Ak potrebujete rýchlu pomoc, siahnite po špeciálnych maskách, upravených presne na tvar očného okolia, ktoré dokážu doslova zázraky na počkanie. Pokiaľ ich nemáte po ruke, zachráni vás studený obklad, vychladená lyžica alebo vylúhované a schladené vrecúška čierneho čaju, ktoré si na chvíľku priložíte na oči.

  Rýchle riešenia však nefungujú stopercentne. Preto bude lepšie zamerať sa na celkovú zmenu životosprávy. V prvom rade treba zlepšiť spánok – nielen počet hodín, kedy spíte, ale aj podmienky, za akých sa do postele chystáte. Minimálne hodinu pred zaspávaním vypnite všetku elektroniku a nezabudnite spálňu dobre vyvetrať.

  Počas dňa majte po ruke vodu a zvyknite si napiť sa ešte predtým, než sa dostaví pocit smädu. Vykašlite sa tiež na jednostranné diéty a jedzte pestro a pravidelne, pričom základom je riadna dávka ovocia a zeleniny každý deň. Efektívne je tiež denné cvičenie, spojené s hlbokým dýchaním, vďaka ktorému dochádza k lepšiemu prekysličeniu pokožky a minimalizácii stresu.

  V rámci pozitívnych účinkov tvárovej gymnastiky sa oplatí cvičiť komplexný program.

  Objavte čaro tvárovej gymnastiky

  Svaly na tvári sa upínajú na kožu, čomu vďačíme za mimiku. Cvičením sa svaly tvarujú a hustnú, nadvihujú pokožku a tá sa stáva pevnejšou, hrubšou a pôsobí hladšie. Cviky tvárovej gymnastiky pôsobia priamo na svalstvo tváre, čím dochádza k jej prekrveniu. Opuchy, vrásky i kruhy pod očami postupne miznú.

   

   

  Veľmi účinným cvikom sú zhyby so spodnými viečkami. Z ukazováka a prostredníka na rukách urobte písmeno V a priložte ich na oči tak, aby boli prostredníky na vnútorných kútikoch a ukazováky na tých vonkajších. Držte ich pevne, no jemne. Spodné viečka dvíhajte smerom dohora, horné nechajte v pokoji. Opakujte desaťkrát a pri poslednom cviku udržte spodné viečka čo najviac napnuté aspoň 30 sekúnd. Opakovaným cvičením vám to pôjde stále lepšie a lepšie. V rámci pozitívnych účinkov tvárovej gymnastiky sa oplatí cvičiť komplexný program, zapájajúci všetky dôležité svaly tváre.

  • Posilňujúci Hyaluron-Booster pre očné okolie, ktorý hydratuje, posilňuje kožnú bariéru krehkej, slabšej kože v očnom okolí. Pomáha redukovať vačky a tmavé kruhy pod očami a vyhladzovať jemné vrásky.
  • Revitalizujúci očný krém s vitamínom C značky Ziaja je špeciálne určené pre potreby každého typu pleti náchylnej na tvorbu vrások.
  • 5.0
   (1)
   Remescar vačky a kruhy pod očami je krém s okamžitým efektom, ktorý zmierňuje vačky pod očami a vzhľad tmavých kruhov iba vďaka jednej aplikácii denne.
  • Dermacol BT Cell Eye & Lip intenzívny liftingový krém na oči a pery intenzívne redukuje vrásky ako po aplikácii botulotoxínu.
  • Mádara DEEP MOISTURE Krém na očné okolie

   1×15 ml, krém na očné okolie
   Regeneračný očný krém DEEP Moisture pomáha redukovať tmavé kruhy a opuchy pod očami, zanecháva očné kontúry hladšie, pevnejšie, hydratovanejšie a rozžiarené.
  • Ľahký očný krém pre korekciu vrások, opuchov, známok únavy a tmavých kruhov pod očami. Bez parfemov a farbív.
  • Tento očný krém si vaše oči určite obľúbia. Je ľahký, pomáha bojovať proti tmavým kruhom pod očami, redukuje jemné mimické vrásky. Ak potrebujete extra starostlivosť, výborne poslúži aj ako maska na oči a očné okolie.
  • Kozmetický výrobok. Nočný regeneračný krém proti starnutiu pleti obohatený o Termálnu vodu Jonzac a o patentovanú látku Pro-physial. Vyhladzuje drobné aj hlboké vrásky a dlhodobo spevňuje pleť.  Prípravok nespôsobuje tvorbu komedónov. Prípravok obsahuje: 25 % Termálnej vody Jonzac, Sulfát dextran, patentovanú účinnú látku Poly-ox a výtažok z morských rias. Vhodné aj pre vegánov. Netestované na zvieratách.

   Kozmetickí pomocníci

   Precízne ošetrovanie pokožky v oblastí očí nikdy nie je na škodu, zvlášť v prípade, že bojujete s častými opuchmi alebo tmavými kruhmi. Základom je pravidelné čistenie pleti minimálne dvakrát denne, a to vhodnými prípravkami na citlivé očné okolie – najlepšie na báze oleja. Oko si pri odličovaní nikdy nešúchajte ani príliš netlačte. Trik spočíva v aplikácii odličovača na vatový tampón, pričom ho necháte asi 10 sekúnd pôsobiť a potom v smere rastu mihalníc ľahko odstránite všetky nečistoty.

   Na dokonale ošetrenú pokožku naneste kvalitný očný krém. Popozerajte sa po prípravkoch s obsahom kaviáru a kofeínu, ktoré účinne pôsobia na tmavé miesta pod očami. Kaviár zvyšuje pružnosť a hustotu pokožky, čím sa nepríjemné zafarbenie stáva menej viditeľným. Kofeín aktivuje mikrocirkuláciu, rozjasňuje očné okolie a má silný liftingový efekt, vďaka ktorému budete pôsobiť mladšie a oddýchnutejšie. Na zakrytie nepríjemných kruhov pod očami výborne funguje kvalitný korektor. Poraďte sa s odborníkom, aby ste vybrali najvhodnejšie riešenie presne pre vašu pleť.

   Čo keď je v tom genetika? 

   Tej sa jednoducho neubránite. Niektorí ľudia majú hlbšie slzné korytá pod očami, zatienenie alebo akési odsadenie očí, čo spôsobuje vzhľad tmavých kruhov na tvári. Nemajú nič spoločné s kondíciou pokožky, jednoducho je vaša tvár takto vyformovaná. Druhou príčinou je dedičnosť – tá má za následok prenášanie tohto estetického problému z mamy na dcéru, vnučku a podobne. Dobrou správou je, že odborníci v oblasti estetickej medicíny dnes vedia zabojovať aj s takouto genetickou výzvou, a to buď prostredníctvom chirurgického zákroku alebo pomocou špeciálneho lasera, ktorý si dokáže poradiť s poruchami pigmentácie a zbaviť vás kruhov pod očami raz a navždy.

    Ďalšie články k téme Vieme, čo naozaj funguje na kruhy pod očami

    O autorovi
    Redakcia BeautyClub Dr.Max
    Redakcia BeautyClub Dr.Max
    Čítať viac od autora
    O autorovi
    Redakcia BeautyClub Dr.Max
    Redakcia BeautyClub Dr.Max
    Čítať viac od autora