Túžite po krásnej pleti? Pomôže vám správna "micelárka"

10. 3. 2020 · 4 minúty na prečítanie

Trápia vás neustále sa objavujúce vyrážky? Vysušená, podráždená pokožka? Alebo pribúdajúce vrásky? Možno vás to prekvapí, no za všetko môže zlé čistenie pleti!

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Túžite po krásnej pleti? Pomôže vám správna "micelárka"

 

Dôvodov, prečo si ženy nevedia správne odlíčiť a ošetriť pokožku, je viacero. Často je za tým nevedomosť – veď našim mamám stačila voda a uterák. Ďalšou príčinou býva nedostatok času, snaha „ušetriť“ na prípravkoch a kozmetických pomôckach alebo zaužívané mýty, ktoré ste isto počuli aj vy. Napríklad ten, že micelárna voda pleť vysúša a treba sa jej oblúkom vyhýbať. Pravdou je, že pokiaľ si vyberiete správne, „micelárka“ predstavuje prvý a mimoriadne účinný krok v starostlivosti o pleť, oči a ústa. Okrem precízneho vyčistenia pokožky totiž upokojí zápalové procesy na jej povrchu, hydratuje ju a v neposlednom rade vás rozjasní a osvieži. Zistite viac o vhodnom čistení vašej pleti!

BEZ POCTIVÉHO OŠETRENIA TO NEPÔJDE

Ak napriek tomu, že vlastníte kvalitnú kozmetiku, racionálne sa stravujete a dostatočne spíte, nie ste spokojná so svojou pokožkou, problém bude pravdepodobne v jej nesprávnom čistení – a to nielen večer, ale tiež ráno. Nezáleží na tom, či používate mejkap alebo nie. Nečistoty z okolia sa vám usádzajú na tvári po celý deň, ba dokonca aj cez noc. Začnite preto rannú rutinu ošetrením tváre vhodným prostriedkom, ktorý vás zbaví zvyškov kozmetiky. Zároveň tak pripravíte svoju tvár na aplikáciu nových produktov.

Voľba závisí od vašich preferencií – vhodná je napríklad ryžová voda, ľahká čistiaca pena alebo jemná micelárna voda, ktorá dokáže pleť vyčistiť, osviežiť a hydratovať zároveň.Micelárna voda NUANCE MAGICALobsahuje zložku alantoín, ktorý je známy svojím intenzívnym hydratačným a upokojujúcim účinkom. Extrakt z papáje sa postará o rozjasnenie vašej tváre vďaka antioxidantom a extrakt z morušovníka bieleho vás spoľahlivo pripraví na celodennú záťaž. Táto lekárenská kozmetika naopak neobsahuje parabény, silikóny, minerálne oleje ani alkohol, teda žiadne látky, ktoré pre šetrné očistenie pleti rozhodne nepotrebujete.

Chcete mať čistú a zdravú pleť - používajte micelárnu vodu

STÁVKA NA ISTOTU? MICELÁRKA

V rámci večernej kozmetickej rutiny sa potrebujete zbaviť líčidiel a nečistôt, ktoré sa na tvári, krku i dekolte usadili počas dňa. Robte to však citlivo, aby ste sa zbytočne mechanicky nezranili. Po ošetrení pokožky micelárnou vodou nasleduje fáza dočistenia obyčajnou vodou alebo čistiacou emulziou. Tretím, no veľmi dôležitým, krokom celkovej očisty je použitie toneru, ktorý vašu pleť neutralizuje a dokončí tak celý proces. Až po tomto úkone by ste mali začať s nanášaním sér, emulzií či krémov, ktoré tak dokážu preniknúť do vašej kože oveľa hlbšie.

Odličovanie micelárnou vodou si rýchlo obľúbite -  prvom rade vás osloví jej praktickosť. Predstavuje skvelého pomocníka na cesty alebo vo chvíľach, keď nemáte času ani energie nazvyš. Práve s použitím tejto kozmetiky sa môžete spoľahnúť na to, že svoju pokožku nielen dôkladne zbavíte všetkých nečistôt a mejkapu, ale zároveň ju vyčistíte bez podráždenia a vysušenia. Navyše, máloktorý kozmetický prípravok sa môže popýšiť takým elegantným dizajnom a tiež praktickou pumpičkou, vďaka ktorej sa nikdy nerozleje a vy budete užívať presne také množstvo, aké práve potrebujete.

VYBERTE SI SPRÁVNE

Len čistá pleť môže byť zdravá a krásna. Každý typ pokožky má svoje špecifické potreby – aj z tohto dôvodu si v prípade NUACE MAGICALmôžete vybrať zelený variant pre zmiešanú či normálnu pleť alebo modrú verziu, ktorá si mimoriadne rozumie so suchou a citlivou pokožkou. Extrakt z goji v nej pomáha naštartovať regeneračné procesy na pokožke, nechtík lekársky zase pomáha hojiť rôzne zápalové procesy v koži.

Micelárnu vodu NUANCE môžete bez obáv použiť nielen na tvár, ale tiež na odlíčenie očí a na pery, čo vás odbremení od používania ďalších odličovačov. Zároveň oceníte nežnú účinnosť tohto produktu – spoľahlivo si poradí so špirálou i trvácnym rúžom, no neirituje zbytočne pokožku, čím predchádza začervenaniu pleti a vzniku nových vrások alebo vyrážok.

odličovanie s micelárnou vodou

NAJČASTEJŠIE CHYBY

 • Nesprávne používanie či výber „micelárky“ v minulosti je dôvodom, prečo sa o nej popísalo toľko neprávd. Vždy sledujte pokyny výrobcu – či je vami zvolený produkt vhodný pre váš typ pleti, či sa môže používať na citlivé očné okolie a či sa odporúča jeho zmytie vodou. Tieto pokyny zaručene nájdete na obale.
 • Ďalším problémom pri používaní micelárnej vody býva šetrnosť – pri správnom postupe musíte použiť toľko produktu, aby bol vatový tampón úplne čistý a nezabudnúť ani na krk a dekolt. Pokiaľ vidíte stopy po líčidlách alebo náznak nečistôt, pokračujte až do ich úplného odstránenia. V neposlednom rade dbajte na správnu techniku.
 • Oči si odličujte pomaly a nechajte prípravku pár sekúnd, aby dokázal špirálu a očné tiene rozpustiť. Netlačte a nenaťahujte očné okolie, čím predídete vzniku vrások.
 • Svoju pleť čistite poctivo ráno aj večer každý deň a výsledok uvidíte už za pár dní.

Ďalšie články k téme Túžite po krásnej pleti? Pomôže vám správna "micelárka"

 • Čo si muži skutočne myslia o novej kozmetike NUANCE?

  Čo si muži skutočne myslia o novej kozmetike NUANCE?

  · 3 minúty na prečítanie
  Požiadali sme našich kolegov, aby na vlastnej tvári vyskúšali novinku NUANCE FOR MEN ENERGIZER MORNING GEL. Ich zistenia nás poriadne prekvapili!
 • Nekrémujete sa? Veľká chyba!

  Nekrémujete sa? Veľká chyba!

  · 3 minúty na prečítanie
  Ako často doprajete svojmu telu kvalitnú hydratáciu, raz týždenne? Jedenkrát za mesiac? Povieme vám päť dobrých dôvodov, prečo to musíte okamžite napraviť!
 • Používate oleje? Vyvarujte sa týmto chybám!

  Používate oleje? Vyvarujte sa týmto chybám!

  · 3 minúty na prečítanie
  Investovali ste do kvalitného telového oleja, no výsledok nenaplnil vaše očakávanie? Problémom mohlo byť jeho nesprávne používanie.
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora