3 najlepšie zimné športy (toto urobia s vaším telom)

3. 1. 2020 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 5 minút na prečítanie
  • šport
  • zima

Premohli vás po Vianociach výčitky či zabolel pohľad na nové šaty, do ktorých by sa vám zišlo aspoň kilečko zhodiť? Prípadne smútite za letom, kedy ste behali, hrali volejbal a tenis? Tak alebo onak, je najvyšší čas využiť všetky benefity, ktoré so sebou zima prináša. Vedeli ste, že obyčajná prechádzka ľadovou krajinou, kedy sa vám nohy zabárajú do snehu a vy zápasíte s nerovným povrchom, núti vaše telo spaľovať oveľa viac, než by ste čakali? Ak si navyše zamilujete jeden z nasledujúcich zimných športov, do jari bude vaša kondička na úrovni profesionálneho športovca – alebo minimálne oveľa lepšia, než je tomu v tejto chvíli! :)

NAJOBĽÚBENEJŠIE JE LYŽOVANIE
Lyžiarska a snowboardová sezóna už beží v plnom prúde a vám nič nebráni v tom, aby ste si popri obdivovaní zimnej krajiny dali poriadne do tela! Najviac budete cítiť nohy, na ktoré sa striedavo prenáša váha celého tela, no určite zaregistrujete aj svaly na rukách, keďže ich nonstop zapájate do pohybu pri používaní paličiek. A to predovšetkým v prípade, ak ste sa počas celého roka nevenovali žiadnemu inému športu. Hoci budete mať počas prvých jázd možno na mále, nevzdávajte sa – s každým ďalším dňom si telo na nový pohyb zvykne a vy postupne získate slušnú kondičku. Navyše, na sklonku dňa nohy oťažejú aj profesionálom.

Zaujímajú vás kalórie? Lyžovanie je veľkým pomocníkom pri spaľovaní prebytočných kilogramov. Rýchlosť a technika, ktorú musíte vyvinúť, aby ste úspešne zišli svah, vás budú stáť kopu energie. Nezabúdajte na správnu techniku, aby ste si zbytočne neublížili a aby vaše telo pracovalo rovnomerne. Veľkým benefitom tohto zimného športu je niekoľkohodinový pobyt na čerstvom vzduchu, ďaleko od prašného a hlučného mesta. Užívajte si radosť z jazdy a nechajte sa unášať pocitom slobody – práve o to predsa pri lyžovačke ide.

KORČULOVAŤ SA OPLATÍ
Tento šport patrí medzi skutočne nenáročné voľnočasové aktivity. Veď čo naň potrebujete – stačí vám jeden pár korčúľ a teplé oblečenie. Dokonca aj keď nevlastníte vlastné korčule, existuje množstvo ľadových plôch, kde si ich môžete za menší príplatok požičať. A potom je len na vás, či preferujete zamrznuté plochy jazera, kde je poväčšine menej ľudí a bezplatný vstup, alebo uprednostníte plochy, ohraničené mantinelom na vašom sídlisku, v meste alebo v športovej hale.

Korčuľovanie si vás získa svojím pozitívnym vplyvom na vaše zdravie – a to predovšetkým na získavanie rovnováhy, udržiavanie kĺbov v pohybe a posilnenie srdcovo-cievnej sústavy. Vďaka zábave, ktorú si užívate pri snahe vyhnúť sa pádu na studený ľad, si veľmi rýchlo zlepšíte koordináciu celého tela. Ďalšou dobrou správou je, že sa zbavíte nepríjemného vŕzgania kĺbov, spevnia sa vám stehenné i sedacie svaly, popracujete na svojej vytrvalosti a v neposlednom rade sa budete i trošku otužovať. No a pokiaľ si po každej jazde nedoprajete dúšok horúcej čokolády, určite spálite aj nejaké tie sviatočné koláčiky :)

1×1 ks, vak
Štýlový vak na plávanie a potreby na cvičenie z recyklovaných PET fliaš so vzorom veľrýb v bledomodrej farbe Whale Blue Fog.
Podložka na cvičenie Yoga Mat s protišmykovým povrchom z oboch strán, ktorý je ideálny na jógu, pilates, alebo iné naťahovacie a posilňovacie cvičenia. Rada vás bude sprevádzať pri zlepšovaní vašej flexibility, stability, ale aj pri posilňovaní, tvarovaní postavy a relaxácii. Ponúka komfort a pohodlie v každej polohe.
1×1 set
Špeciálna plastová tlaku odolná fľaša na sódovú vodu. Objem 0,9 litra. Plastové dno a uzáver. Sada 2 kusov.
1×15 g, tekutý cukor
Wellion tekutý cukor 1SHOT s vanilkovou príchuťou. Balenie zodpovedá jednej chlebovej jednotke. Balenie vhodné aj pri cestovaní a športovaní.
1×260 ml, fľaša
Konečne bezpečná fľaša vyrobená 100% bez plastových častí. S Pura fľašami si môžete byť istí, že sa do nápoja vnútri neuvoľňujú žiadne škodlivé látky a toxíny, ani príchute a pachy ako je tomu u plastových fliaš alebo fliaš s plastovými vrchnákmi. Na ničom nezáleží viac ako na zdraví Vašich detí a Vás.
1×250 ml, kyslíková voda
Nízko mineralizovaná voda a vysoko koncentrovaný kyslík.
1×10 ks, výživový doplnok
Pre ľudský organizmus maximálne vstrebateľná forma horčíka s výbornou višňovou príchuťou. Horčík podporuje správnu činnosť svalov a spolu s vitamínom B6 prispieva k riadnemu fungovaniu nervového systému a znižuje únavu a vyčerpanie.
14 ks
5.0
(3)
Hroznový cukor s horčíkom a vitamínom B6 s príchuťou bieleho hrozna.

 

SPOZNAJTE NORDIC WALKING
Počuli ste už o severskej chôdzi, ktorá zlepší vaše zdravie a kondíciu? Tento pomerne mladý šport je založený na používaní špeciálnych palíc spôsobom, ktorý využíva silu hornej časti tela tak, aby vás poháňala smerom dopredu. Takýmto spôsobom aktivujete až 600 svalov vo vašom tele - navyše paradoxne predstavuje odľahčenie kĺbov a nôh. No a v neposlednom rade sa nordic walking označuje ako vysoko účinný fyzický tréning redukcie nadváhy.

Povinnou výbavou k tomuto druhu športu sú kvalitná obuv, funkčné oblečenie – áno, budete sa potiť – a tiež spomínané špeciálne paličky, ktoré sú dnes dostupné aj v požičovniach. Je len na vás, či zvolíte voľné prechádzkové tempo a budete si predovšetkým vychutnávať krásy okolitej krajiny alebo „nakopnete motory“ a dáte svojmu telu poriadne zabrať. Na spoločný výlet môžete vziať celú rodinu, vrátane detí či seniorov – stačí vybrať správnu trasu, prispôsobiť tempo a nordic walking zvládnu úplne všetci.

EŠTE JEDEN BONUS
Športujte so svojimi blízkymi! Hodinka sánkovania sa (vrátane tlačenia plných sánok do kopca), stavanie snehuliaka alebo poriadna guľovačka vám pomôže nielen k lepšiemu spánku, ale tiež nakopne váš metabolizmus a rozprúdi krv v žilách. Po nekonečnom sedení sa veľmi jednoducho a efektívne dostanete do kondície, ktorá vám neskôr pomôže v ďalších obľúbených športových aktivitách. Nehovoriac o zážitkoch, na ktoré budete počas dlhých zimných večerov spoločne spomínať – veď komu nikdy nepremokli topánky alebo nepadol sneh do oka počas neľútostnej snehovej bitky, ani nevie, čo je skutočná zima! :)

3×60 g, so slivkami
Nutrikaše Probiotic je instantná kaša bez lepku a laktózy, je vhodnou súčasťou doplnkovej stravy pri neznášanlivosti lepku a pri intolerancii na laktózu, je vhodná na doplnenie vlákniny, vitamínov, minerálov a probiotických kultúr do organizmu.
20×1 g, čaj
Vrecko zbavené vrchného papierového obalu sa zaleje 1/4 l vriacej vody, nechá sa 15 minút vylúhovať. Čaj sa pripravuje vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím.
2×60 cps, výživový doplnok
Výživový doplnok s obsahom hlivy ustricovej a laktobacilov. Napomáha posilňovať imunitný systém. Má antioxidačný účinok, zlepšuje vitalitu.
1×500 g, rozpustná vláknina
Psyllium Dr. Popova je rozpustná vláknina, ktorá podporuje správny metabolizmus tukov a navodzuje pocit sýtosti. Vďaka ekonomickému baleniu môže Psyllium Dr. Popova vyskúšať celá rodina. Výrobok je doplnkom stravy.
1×40 tbl, žuvacie tablety
5.0
(2)
Výživový doplnok so štyrmi ovocnými príchuťami obsahujúci vápnik, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu tráviacich enzýmov.
1×30 cps, laktobacily
1×100g
Od každého trochu? Zmes orechov je ideálna pre tých, ktorí sa nemôžu rozhodnúť aké orechy a ako väčší príjem vitamínov naraz.
1×100 g, nápoj
Matcha Tea Premium Allnature je tmavo zelený prášok exkluzívnej kvality získaný z pomletých čajových lístkov Tencha, z ktorého sa pripravuje pri čajovom obrade Cha-no-yu vynikajúci nápoj.

Ďalšie články k téme 3 najlepšie zimné športy (toto urobia s vaším telom)