Viete, ako zo svojej kozmetiky vyťažíte čo najviac?

13. 4. 2022 · 6 minút na prečítanie

Máte skúsenosti s kombinovaním sér, krémov a ďalších kozmetických produktov tak, aby ste dosiahli maximálny účinok?

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Viete, ako zo svojej kozmetiky vyťažíte čo najviac?

Viete, ako kombinovať séra, krémy a ďalšie produkty tak, aby ste z nich vyťažili maximálny účinok?

Zrejme ste si už všimli, že vaša pleť a jej nároky na starostlivosť sa počas roka menia. Suchá pokožka dostáva najviac zabrať v zime, tá mastná zase v lete horko-ťažko hľadá výrobok, ktorý by ju zbytočne nezaťažoval. V neposlednom rade na stav kože vplýva aj obsah aktívnych látok v kozmetických výrobkoch a poradie, v akom ich na tvár aplikujete.

Ako postupovať?

  • Základom je dôkladne vyčistená pleť, ktorá je pripravená na absorbovanie aktívnych látok. Počas spánku sa na vašej pokožke usadí prach, pot i drobné nečistoty, navyše na nej ostávajú zvyšky kozmetiky, ktoré ste na tvár naniesli pred spaním. Začnite preto jej vyčistením pomocou vhodného čistiaceho prípravku.
  • Používate vo svojej rutine toner? Jeho hlavnou úlohou je jemne dočistiť vašu pokožku a pripraviť póry na výživu v podobe ďalšej kozmetiky. Na rozdiel od micelárnej vody, toner alebo tonikum z pleti neoplachujte. Viac informácií na túto tému nájdete tu.
Poznáte správny postup nanášania kozmetických prípravkov na pleť?
  • Teraz je vaša pleť pripravená na príjem aktívnych látok, napríklad vo forme séra. Zapamätajte si, že prednosť má vždy produkt s ľahšou konzistenciou – začnite preto s prípravkami na vodnej a gélovej báze a postupujte cez hutnejšie zloženia  až ku krémom.
  • Pri vrstvení kozmetiky to netreba s jej množstvami preháňať. Ak premýšľate, či vami zvolené  sérum nie je príliš drahou investíciou, mali by ste vedieť, že vám môže poslúžiť pomerne dlho. Multiaktívne sérum NUANCE CAVIAR AND PEARL sadne všetkým typom pleti a vďaka praktickej pumpičke sa vynikajúco používa.
  • Očný krém je samostatnou kapitolou. Oči nikdy nie sú dostatočne hydratované ani svieže. Ako prvý sa na nich prejaví pribúdajúci vek či prebdená noc. Nezabúdajte sa k nim preto správať obzvlášť citlivo a doprajte im kvalitnú kozmetickú opateru. Očný krém spravidla obsahuje vyššiu koncentráciu účinných látok. Dobrým tipom je nanášať ho aj na oblasť krku a dekoltu, ktorá je koža rovnako tenká ako v okolí očí.
  • Následne aplikujte denný alebo nočný krém. Nanášajte ho pomocou špachtle, aby ste si do kozmetiky zbytočne nezaniesli nečistoty. Krém vašu pokožku nielenže hydratuje, ale ju tiež ochráni pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.
  • Rada na záver – najprv nanášajte pleťové sérum, potom krém. Textúra séra je vytvorená tak, aby látky z neho prenikli čo najhlbšie do pokožky. Aby ste maximalizovali ich účinky, počkajte aspoň minútu a keď cítite, že produkt vsiakol, siahnite po kréme. Suchá pleť toho zvládne viac, pri mastnej je dobré dopriať si o trochu viac času.
Kaviár a výťažok z perál pre vašu pleť

Kaviár a perly pre vašu pleť

Moderné krémy a séra dnes vďaka obsahu špecifických zložiek dokážu vyhovieť každému druhu pleti a pomôcť jej získať presne tie aktívne látky, ktoré pre svoj zdravý a mladistvý vzhľad potrebuje. Francúzska kozmetika  NUANCE ABSOLUTE CAVIAR AND PEARL kombinuje najúčinnejšie prírodné extraktya vedomosti z profesionálnych kozmetických laboratórií.

Vedeli ste, že kaviár patrí medzi najúčinnejšie prírodné látky v kozmetickom priemysle? Jeho benefity poznali už cisárovné v 19. storočí, ktoré si ho nanášali priamo na tvár a dekolt ako luxusnú pleťovú masku. Kaviár zabraňuje vzniku nových vrások a podieľa sa na vyhladzovaní tých existujúcich.

Extrakt z perál zase stimuluje tvorbu kolagénu v pleti, regeneruje ju a pomáha udržať dostatočne hydratovanú. Spojenie kaviáru a extraktu z perál robí z kozmetiky NUANCE vynikajúceho pomocníka pre vašu pokožku, ktorý jej okrem viditeľného napnutia dodá prirodzený jas.

Zvýšenú pozornosť si zaslúži aj ibištek, ktorý tvorí jeden zo základných stavebných pilierov kozmetiky NUANCE ABSOLUTE CAVIAR AND PEARL – funguje totiž ako prírodný botox. Bez vedľajších účinkov dokáže viditeľne napnúť pleť, minimalizovať kontrakcie jemných svalov a zabrániť tvorbe nových mimických vrások.

V lekárni Dr. Max nájdete kompletnú kozmetickú výbavu, ktorá ulahodí aj náročnej milovníčke kozmetiky. Okrem vynikajúceho zloženia poteší tiež vaše oko – jej luxusný vzhľad podporuje spojenie zlata a žiarivých perál. Vybrať si môžete z viacerých druhov krémov – od denného, určeného pre normálnu a zmiešanú pleť, cez krém vhodný pre suchú pokožku. K dispozícii je tiež očný krém a nočný krém, ktorý podporí regeneráciu kože počas spánku. Mimoriadne obľúbené je pleťové sérum, ktorého účinok pocítite (a uvidíte) takmer okamžite.

Zásady, ktoré si zapamätajte

Pri správnom vrstvení kozmetiky je najdôležitejšie orientovať sa podľa hustoty a konzistencie prípravkov. Prvé pravidlo znie – „redší“ produkt má prednosť. Vysvetlenie je pomerne jednoduché. Kozmetika na báze vody alebo gélu dokáže preniknúť do kože rýchlejšie a výborne poslúži ako základ pre hutnejšie prípravky (oleje, krémy), ktoré ostávajú na povrchu.

Vrstvenie produktov ovplyvňuje aj to, akú máte pleť. Podľa stránky aestheholic.comsuchá koža bez problémov zvládne aj viacero hutných vrstiev, ktoré sa do nej okamžite vsiaknu. Menej bojuje s upchávaním pórov a stačí jej kratší čas, než sa do nej jednotlivé séra a krémy vstrebajú.

V prípade mastnej, citlivej alebo zmiešanej pokožky by ste sa mali riadiť pravidlom „menej je viac“. Kvalitné čistenie, vhodne zvolené sérum a denný krém vám urobia lepšiu službu, než veľké množstvo vrstiev, ktoré sa budú dlho vsakovať. Dobrým tipom je staviť na prípravky na báze vody. Pri olejoch buďte opatrné a vyberajte si radšej tie ľahšie, prípadne ich nanášanie odložte na zimu.

Starostlivosť o pleť s obsahom aktívnych látok si vyžaduje dostatok času, ktorý by ste mali svojej pokožke dopriať medzi nanesením jednotlivých kozmetických prípravkov. Časový odstup umožní aktívnym látkam dobre sa vstrebať a zároveň predídete prípadnému podráždeniu pleti alebo žmolkovaniu produktov. Ak neviete, koľko času potrebuje vaša  pleť, riaďte sa dotykom  - pokožka by mala byť pred nanesením ďalšieho prípravku úplne suchá.

 

Portál top-fashion.sk upozorňuje, že „čakacia doba“ sa pri krémoch a sérach môže líšiť podľa látok, ktoré obsahujú. Napríklad kyselina hyalurónová sa má aplikovať na vlhkú pleť, čiže bezprostredne po tom, ako si tvár vyčistíte. V takomto prípade na nič nečakajte a vašu hyalurónku naneste okamžite. Menšiu čakaciu dobu majú produkty s retinolom, ktoré sa vstrebávajú veľmi rýchlo a preto nepotrebujú špeciálny časový odstup od iných druhov kozmetiky.

Posledný krok pre zdravie pokožky

Pre mnoho žien sa denná rutina končí nanesením pleťového krému, prípadne mejkapu. Dermatológovia však odporúčajú zaradiť do vašej kozmetickej výbavy aj kvalitné SPF, ktoré by ste mali používať každý deň, nielen počas slnenia sa na pláži. Opaľovací krém je ten najlepší anti-aging výrobok, ktorý na trhu existuje a navyše chráni zdravie vašej kože.

SPF ako súčasť kozmetickej rutiny si vyžaduje dostatok času na to, aby sa dokázalo vsiaknuť. Aby sa nemixovalo s inými produktami a aktívnymi látkami v kozmetike, aplikujte ako úplne posledný krok. Ak máte dostatok času, po nanesení denného krému si pokojne vypite rannú kávu alebo umyte riad a až potom pristúpte k použitiu slnečnej ochrany. V opačnom prípade dodržte časový odstup minimálne 1-2 minúty.

Pokiaľ si plánujete robiť mejkap, ten patrí až na dobre vsiaknuté SPF. Možno vám chvíľu potrvá, kým nájdete ten správny opaľovací krém pre vaše potreby, no za ochranu voči vráskam či pigmentovým škvrnám to určite stojí.

Ďalšie články k téme Viete, ako zo svojej kozmetiky vyťažíte čo najviac?

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora