Odličovanie podľa typu pleti - viete, čo pristane tej vašej?

21. 5. 2020 · 4 minúty na prečítanie

Pleťový krém či mejkap si bežne podľa typu vašej pokožky, no ako je to s čistiacou kozmetikou? Citlivá pleť predsa potrebuje úplne iný prístup, ako tá mastná. Zistite viac!

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Odličovanie podľa typu pleti - viete, čo pristane tej vašej?

 

Ak túžite po žiarivej pleti bez nedokonalostí, zamerajte sa na vhodne zostavenú každodennú starostlivosť. Áno, máme na mysli čistenie vašej pokožky. Či už sa líčite alebo nie, každé ráno a večer je potrebné zbaviť ju nečistôt. 

Pozor - pri správnom postupe by ste nemali pociťovať žiadne ťahanie, štípanie či pálenie, pokožka nie je začervenaná ani podráždená. Keďže má každá koža svoje špecifiká, je potrebné naučiť sa, čo svedčí presne tej vašej...

STARAJTE SA O SEBA

Ak ste si doteraz vystačili len s vodou, prípadne ste neriešili, aký typ odličovača používate a ako často, mali by ste vedieť, že vaša pokožka si zvýšenú pozornosť rozhodne zaslúži. O čo viac času strávite v kúpeľni jej ošetrovaním, tým viac drahocenných minút ušetríte pri nanášaní mejkapu alebo prekrývaní nedokonalostí. Zaveďte si jednoduchú kozmetickú rutinu, ktorú budete vykonávať vždy a všade – či ste unavená, cestujete alebo máte pocit, že ošetrenie nepotrebujete.

Ranné čistenie vás zbaví zvyškov krému, mazu, ale i nečistôt, ktoré sa mohli na koži usadiť počas spánku. Večerné čistenie by malo byť dôkladnejšie, a to aj v prípade, že ste celý deň strávili doma a nenalíčená. Vyskúšajte test s vatovým tampónom a micelárnou vodou – zaručene neostane snehobiely. Večerné odlíčenie pripraví vašu pokožku na príjem výživných látok, ktoré sú potrebné na boj s rozšírenými pórmi, vyrážkami alebo predčasným starnutím. Aj preto by ste odličovanie mali prispôsobiť pleťovej typológií a vedieť, aké prípravky a postupy sedia práve vám.

VYBERTE SI SPRÁVNY PRODUKT

Či už máte normálnu, zmiešanú, suchú, mastnú alebo citlivú pokožku, prispôsobte tomu svoj prístup ku kozmetike, ktorú používate.

Normálna pleť zvyčajne nevykazuje žiadne známky podráždenia. Môžete si preto dovoliť experimentovať, skúšať rôzne kozmetické novinky či aktívne látky v kozmetike – vhodné sú napríklad séra v obsahom vitamínu C, báť sa nemusíte ani rôznych kyselín, ktoré dokážu prinavrátiť lesk a zredukovať viditeľné vrásky.

 

 

V prípade, že ste majiteľkou suchej pokožky s veľmi jemným povrchom, môžu sa vám objaviť drsné zóny, ktoré sa vplyvmi vonkajšieho prostredia vysušujú, čo spôsobuje rýchlejšiu tvorbu vrások i vznik vyrážok. Sústreďte sa na dôkladnú hydratáciu a výživu vašej kože a pri odličovaní používajte produkty, ktoré vám na tvári zanechajú príjemný pocit. Skvele poslúži URIAGE Micelárna termálna voda pre normálnu až suchú pleť, ktorá vašu tvár poľahky zbaví všetkých nečistôt, dokonca aj v citlivej oblastí očí. Dokonca ju netreba ani oplachovať. Uistite sa, je vaša pleť úplne čistá a následne ju hydratujte.

Zmiešanú pleť charakterizuje nadmerná tvorba mazu, ktorá spôsobuje, že pokožka je mastná, leskne sa a často bojuje s akné. Už pri čistení by ste sa mali zamerať na prípravky, ktoré vás zbytočne nezaťažujú. Vyskúšajte URIAGE Micelárnu termálnu vodu pre zmiešanú až mastnú pleť.  Obsahuje extrakt z jablka, vďaka čomu nielen čistí, ale tiež reguluje nadbytočný maz na vašej pokožke. Osoba s citlivou pleťou alebo s pleťou so sklonom k začervenaniu zvykne pociťovať podráždenie, ktoré sa prejavuje nepríjemnými pocitmi svrbenia, pálenia a pnutia. Tento problém môže prejsť do intolerancie, kedy na väčšinu produktov reagujete precitlivelo. Naším tipom je URIAGE Micelárna termálna voda bez parfumácie pre intolerantnú pleť, ktorá je prispôsobená tak, aby presne vyhovela náročným požiadavkám citlivej a intolerantnej pokožky. Vysoká sila čistiacich molekúl micel ostáva zachovaná, no vďaka obsahu upokojujúcej termálnej vody URIAGE pokožku zbytočne nedráždi ani nezaťaží.

NECHAJTE PLEŤ DÝCHAŤ

Vedeli ste, že každodenné odličovanie a čistenie pleti pomáha vašej pleti „dýchať“ a vďaka tomu dosiahnete svieži vzhľad? Ani ten najdokonalejší mejkap nedokáže robiť zázraky, pokiaľ vaša pokožka stratila jas a zdravú farbu. Dermatologické laboratóriá URIAGE vyvinuli inovatívne produkty s veľmi dobrou znášanlivosťou. Stačí si len vybrať produkt, ktorý je vhodný presne pre vás - micelárna voda, čistiace prípravky alebo odličovač očného mejkapu zabezpečia, že si pozitívnu zmenu na svojej tvári všimnete už čoskoro.

ČEREŠNIČKA NA ZÁVER

Spoznajte tajné kozmetické triky, ktoré dokážu vašu kozmetickú rutinu priviesť k dokonalosti! Namiesto studenej vody na tvár aplikujte vždy vodu vlažnú, ktorá pokožke pristane o čosi viac. Vyhraďte si vlastný uteráčik, ktorý budete používať iba na tvár. Špeciálne malé uteráčiky sú z jednej strany jemnejšie, zatiaľ čo z druhej majú hrubšiu „froté“ vrstvu.

Prvé umytie by malo byť tou drsnejšou časťou, po dôkladnom očistení pokožky všetko ešte raz opláchnite a jemne priložte uteráčik z druhej strany. Aj takéto maličkosti dokážu veľké zmeny, stačí ich len vyskúšať.

Navyše, pri každom čistení môžete popracovať na spevňovaní vašej pleti, a to použitím termálnej vody URIAGE v spreji. Jej bohaté zloženie pomáha posilňovať ochrannú kožnú bariéru. Keďže obsahuje fyziologické pH, je táto termálna voda pre vašu pokožku úplne prirodzená. Využite jej hydratačné vlastnosti po celý deň – bez obáv ju aplikujte na mejkap alebo nastriekajte na tvár po použití micelárnej vody ako posledný krok vašej čistiacej rutiny.

Ďalšie články k téme Odličovanie podľa typu pleti - viete, čo pristane tej vašej?

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora