Nalaďte sa na trblietavé trendy v líčení pre leto 2023

20. 7. 2023 · 5 minút na prečítanie

Od minimalistického a takmer neviditeľného makeupu až po trblietavé inšpirácie v štýle morskej panny a žiarivé neónové akcenty. Ktorý trend bude váš?

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Nalaďte sa na trblietavé trendy v líčení pre leto 2023

Či už sa chystáte na pláž, letný festival, alebo len chcete oživiť svoj každodenný štýl, najnovšie trendy môžu byť príjemnou zmenou. Od minimalistického a takmer neviditeľného makeupu až po trblietavé inšpirácie v štýle morskej panny a žiarivé neónové akcenty. Toto leto je dovolené všetko!

Výrazné očné tiene, hnedé pery alebo žiarivá pleť? Trendy pre leto 2023 nachádzajú inšpirácie v 90. rokoch i ére 2000, ale aj vo filmových hitoch. 

Trblietky, trblietky, trblietky

Trblietavé očné tiene a linky sú obrovským trendom v líčení na prehliadkových mólach i červených kobercoch. Ako tento vzhľad docieliť? Začnite podkladovou bázou, na ktorú aplikujete trblietky alebo trblietavé očné tiene. Sypké a gélové trblietky vám poskytnú väčšiu kontrolu a krytie, kým očné tiene sú jednoduchšie na nanesenie. Trblietky zafixujte pomocou fixačného spreja, aby vám na viečkach vydržali čo najdlhšie. Pre extra lesk zvýraznite vnútorný kútik očí. Umelé alebo dramaticky nalíčené mihalnice dotvoria glamour vzhľad. Zvyšok líčenia nechajte minimálny, aby vaše trblietavé oči vynikli. Makeup s trblietkami je ideálny na letné noci, festivaly a všade tam, kde chcete zažiariť. Nebojte sa vrstviť rôzne trblietky, miešať metalické odlesky alebo dokonca pridať šperky a kamienky.

Bronzová pleť 

Bronzová pokožka – najmä tá, ktorá je získaná zdravým spôsobom – v lete vždy skvele ladí s bielymi a pastelovými farbami oblečenia. Ako prvú naneste rozjasňujúcu podkladovú bázu alebo tónovací hydratačný krém. Rovnomerne ho naneste na tvár a rozotrite až po krk. Získate tak podklad, s ktorým môžete pracovať, a zároveň budete vyzerať prirodzene. Naneste bronzer na najvyššie body tváre, ako sú čelo, nos, brada a lícne kosti. Dobre ho rozotrite pomocou hubky na líčenie alebo štetca. Farbu postupne pridávajte, kým nedosiahnete požadovaný bronzový odtieň.

Ak chcete ešte väčší lesk, naneste rozjasňujúci krém s jemným leskom na tie isté miesta, na ktoré ste naniesli bronzer. Kombinácia bronzového a rozjasňujúceho krému dodá vašej pleti zdravý vzhľad.

Obočie vo farbe žiadneho obočia

Áno, čítate správne. Pre tie odvážnejšie z vás je tu trend nevýrazného obočia. Na to, aby ste tento trend vyskúšali, si nemusíte obočie hneď bieliť.  Ak chcete začať zľahka, vyskúšajte bielu očnú linku a pretrite ňou obočie. Vaše nové neviditeľné obočie nakoniec zafixujte fixátorom alebo púdrom.

Šťavnatá „dewy” pleť

Takzvaná šťavnatá pleť je podľa odborníkov na krásu jedným z najväčších trendov v líčení na leto 2023. Dôraz sa kladie na dosiahnutie sviežeho a žiarivého vzhľadu. Používajte ľahké produkty, pleti dodajú zdravý lesk. Hydratačné tónovacie krémy, BB a CC krémy tu nahrádzajú tradičné matné podkladové krémy pre prirodzenejší vzhľad. Vyberajte si prípravky s kyselinou hyalurónovou, glycerínom a skvalánom, ktoré pomáhajú pleti udržať vlhkosť.

Ľahký makeup a cloud skin

Už ste počuli o obláčikovej pleti? V jej centre stojí sotva viditeľné, čisté líčenie, ktoré napodobňuje jemnú svetelnosť zamračenej oblohy. Cieľom je dosiahnuť žiarivý vzhľad a plynulé, prirodzené spojenie make-upu s nahou pleťou. Tento výzor dosiahnete, ak si namiesto podkladových produktov, ako sú tónované hydratačné krémy a BB krémy, vyberiete transparentné produkty. Krytie postupne zvyšujte a dobre rozotrite, aby ste dosiahli jemný vzhľad. Dekoratívnu kozmetiku obmedzte na minimum – na zvýraznenie a vytvarovanie tváre vám postačí bronzer, rozjasňovač a balzam na pery.

Dymové oči a linky 

Späť sa vrátili aj dymové oči a výrazné linky, zažívajú však nový twist. Sú jemnejšie a používajú zemité tóny, ako hnedá a sivá. Ďalším významným trendom je Edgy Glam, ktorý spája drsné čierne očné linky s trblietavými očnými tieňmi. Možnosťou sú tiež hrubé grafické linky s krídlami v kombinácii s trblietavými metalickými alebo holografickými odtieňmi na viečku. Mikro očné linky využívajú drobné linky na vytvorenie zložitých vzorov na línii rias. Šablónové očné linky používajú nálepky alebo pásky na vytvorenie geometrických tvarov. Farebné očné linky v modrej, modrej, fialovej a ďalších farbách ponúkajú alternatívu k tradičnej čiernej.

Mermaidcore

Hraný film o morskej víle prenikol z kinosál aj do našich životov. Makeup inšpirovaný touto bytosťou a podmorským svetom spočíva vo výrazných očiach s nádychom tyrkysovej a lesklých alebo neutrálnych perách. Ak chcete v lete pri mori zažiariť ako morská víla, vyskúšajte tyrkysové očné linky. Pre jemnejší vzhľad si nalíčte len spodnú linku. Doplňte ju neutrálnymi očnými tieňmi, riasenkou a upraveným obočím.

Pre výraznejší vzhľad naneste tyrkysový tieň len do záhybu viečka a rozotrite ho smerom ku kosti obočia. Viečko nechajte nahé alebo použite svetlejší, trblietavý tieň. Vytvoríte tak dramatický farebný odtieň ideálny na večer.

Barbiecore

Ďalším popkultúrnym trendom, ktorý k nám prenikol, je líčenie a lá barbie. Ak ste tento film už stihli vidieť v kine, viete, o čom hovoríme. Ak nie, čítajte ďalej. Zamerajte sa na výrazné ružové pery. Použite malinový rúž a kontúrovaciu ceruzku na pery pre ich plný a výrazný vzhľad. Do stredu pier aplikujte trblietavý ružový lesk. Líca zvýraznite ružovou farbou, použiť môžete krémový rúž. Usmejte sa do zrkadla a rozotrite ho smerom nahor k spánkom. Pre väčší pôvab zvýraznite lícne kosti ružovo-zlatým rozjasňovačom.

Na viečka naneste ružovo-zlatý alebo ružový trblietavý očný tieň. Tmavší ružový tieň rozotrite pozdĺž línií rias a v záhyboch očí. Nakoniec použite čiernu riasenku a ružovú linku. Zvyšok líčenia udržujte v minimálnej miere s bezchybným podkladom. Či už sa chystáte na hudobný festival, plážovú párty alebo dievčenskú noc, ružové líčenie je dokonalým doplnkom k letnej atmosfére. Nezabudnite svoj obľúbený ružový outfit! Teplé počasie je ideálnou zámienkou na experimentovanie s odvážnejším vzhľadom s použitím žiarivých farieb a metalických odtieňov, ktoré urobia dojem.


BeautyClub Dr. Max je aj na sociálnych sieťachĎalšie články k téme Nalaďte sa na trblietavé trendy v líčení pre leto 2023

 • Štípanie a svrbenie očí patria medzi nepríjemné zážitky, s ktorými sa stretáva mnoho žien. Zistite, ako si správne vybrať kometiku a ako sa o ňu vhodne starať.
 • Viete ako sa zbaliť na dovolenku?

  Viete ako sa zbaliť na dovolenku?

  · 4 minúty na prečítanie
  Viete ako sa efektívne zbaliť na dovolenku? Praktická lekárnička, kozmetika na cestách, či zdravé opaľovanie? Prinášame vám tipy ako mať všetko nevyhnutné po ruke s Dr. Max!
 • Kozmetické novinky s dotykom prírody

  Kozmetické novinky s dotykom prírody

  · 4 minúty na prečítanie
  Poznajte nový spôsob, ako sa starať o vaše vlasy a pokožku. Produkty s označením Natural Dr. Max, ktoré prešli dermatologickými testami, obsahujú viac ako 90 % prírodných zložiek.
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora