Kyselina hyalurónová vás zbaví kruhov pod očami, no buďte opatrní

22. 2. 2021 · 4 minúty na prečítanie

Tmavé kruhy pod očami sú bežným javom u mnohých žien nad tridsať rokov. Zistite si niekoľko kľúčových informácií vopred.

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Kyselina hyalurónová vás zbaví kruhov pod očami, no buďte opatrní

Tmavé škvrny, spojené s priehlbinami a opuchmi očí, trápia skoro každú ženu po tridsiatke. Ak rozmýšľate nad trvalejším riešením, overte si vopred niekoľko dôležitých faktov.

Tmavé škvrny, spojené s priehlbinami a opuchmi očí, trápia skoro každú ženu po tridsiatke. Ak rozmýšľate nad trvalejším riešením, overte si vopred niekoľko dôležitých faktov.

Kruhy pod očami patria medzi najčastejšie chybičky krásy. Sú dôsledkom dehydratovanej a oslabenej pokožky, pričom tento proces súvisí s vekom, vašou životosprávou, chránením očného okolia pred slnečným žiarením, ale tiež s genetikou. Kruhy spôsobujú, že váš pohľad vyzerá unavene či smutne, ba dokonca sa k nim môže pridať aj výrazné tmavé zafarbenie. Dobrou správou je, že sa ich viete zbaviť do 20 minút. Treba však dať pozor na vhodnú metódu a zvolený materiál.

Prečo ich máte?

Prekvapivo, nedostatok spánku nebýva primárnou príčinou vzniku kruhov pod očami. V skutočnosti len zvýrazní ich viditeľnosť na vašej tvári. Skutočných vinníkov môže byť niekoľko, veľmi častá je genetická predispozícia. Jednoducho, ak vaši rodičia alebo starí rodičia majú tento estetický problém, s najväčšou pravdepodobnosťou vás neobíde.

Pokiaľ vám kruhy pod očami spôsobuje nadmerná tvorba melanínu, zamerajte sa na používanie kozmetiky s bieliacim efektom. Väčšina ľudí bojuje s príliš tenkou pokožkou v očnom okolí, cez ktorú presvitajú žilky a sfarbujú ju tak do zelena, modra či fialova. Pomôcť dokáže poriadna hydratácia a tiež kvalitné kofeínové sérum. Za unaveným výrazom vašich očí sa môže skrývať anémia, nedostatok železa a niektorých vitamínov, fajčenie alebo stres.

Nie sú kruhy ako kruhy

Mnoho žien, ktoré nie sú spokojné s výzorom svojich očí, v skutočnosti bojuje s opuchmi. Vačky pod očami vznikajú kvôli nahromadenej tekutine v podkožnom tkanive, ktorú lymfatický systém nestíha spracovávať. Problémom sú tiež rôzne alergie, kedy môže opúchať spodné aj horné viečko. Tento stav je dočasný, môže byť však veľmi nepríjemný. Riešením je nastavenie vhodnej liečby odborníkom, väčšinou vo forme antihistaminík.

 

Keď už opuch vznikol, pamätajte si, že ho potrebujete poriadne schladiť. Použiť môžete preslávený  obklad z uhorky (pozor, zmysel má, pokiaľ bola uložená v chladničke) alebo schladené čajové vrecúško. Pridajte jemnú masáž smerom von od vnútorného kútika k vonkajšiemu. Opatrní buďte s ľadom, aby ste si nespôsobili omrzliny. Pomôže vám napríklad kofeínové sérum, ktoré okrem iného odvodňuje a sťahuje opuch.

Účinná liečba

V prípade, že napriek kozmetickej starostlivosti neustále vyzeráte nevyspato, najvhodnejším riešením s dlhodobým efektom je aplikácia kyseliny hyalurónovej do pokožky. V tomto prípade sa však rozhodne netreba unáhliť – mimoriadne dôležitý je výber správneho materiálu a skúseného odborníka, ktorý látku aplikuje pod sval. Dôležité je, aby sa kyselina hyalurónová rovnomerne „rozliala“ a vytvorila presne taký efekt, ktorý očakávate.

Načo by ste sa teda mali lekára opýtať, než sa zveríte do jeho rúk? Predovšetkým na typ látky, ktorú sa chystá na vaše očné okolie použiť. Potrebujete totiž špeciálne zloženie kyseliny s nízkou hygroskopickou aktivitou, teda takej, ktorá na seba už neviaže žiadnu vodu navyše. Samotného zákroku sa netreba báť, je takmer bezbolestný. Výsledok je viditeľný takmer okamžite a vydrží približne rok až dva, podľa stavu vašej pokožky a následnej starostlivosti o očné okolie.

Ďalšie tipy na starostlivosť

Či už sa rozhodnete pre aplikáciu kyseliny alebo nie, kondíciu citlivej pokožky okolo očí viete podporiť niekoľkými overenými krokmi. V prvom rade obmedzením slnenia a chránenia sa opaľovacím prípravkom, určeným na tvár. Nepodceňujte ani výber kvalitného krému. Je na vás, či budete používať jeden prípravok na celú tvár, vrátane očí, prípadne túto starostlivosť doplníte vhodným sérom, alebo zvolíte špeciálny očný krém, ktorý sa zameriava na hydratáciu a doplnenie výživy.

Pomôcť vám dokáže vhodný korektor, ktorý ich dokáže v prvom kroku farebne neutralizovať a napokon zakryť prirodzeným odtieňom. Jeho farba by mala byť o čosi svetlejšia, ako je váš mejkap. Začervenania vo všeobecnosti vyrieši zelený korektor, s klasickými tmavými miestami na bledej pokožke si poradí ružový odtieň. Fialové kruhy potrebujete neutralizovať. Vyskúšajte na to žltý, prípadne oranžový korektor. Ideálnu farbu dosiahnete kombinovaním viacerých prípravkov. Chce to trpezlivosť, no výsledok bude určite stáť zato.

 

Ďalšie články k téme Kyselina hyalurónová vás zbaví kruhov pod očami, no buďte opatrní

 • Vieme, čo naozaj funguje na kruhy pod očami

  Vieme, čo naozaj funguje na kruhy pod očami

  · 5 minút na prečítanie
  Maskovanie je náročné a pôsobíte s nimi omnoho staršie. Kruhy pod očami môžu byť často spôsobené genetikou, no vďaka týmto trikom sa môžete zbaviť ich nepriaznivého vzhľadu!
 • 4 rýchle tipy na domácu beauty rutinu

  4 rýchle tipy na domácu beauty rutinu

  · 3 minúty na prečítanie
  Byť doma v žiadnom prípade neznamená prestať sa starať o svoj zovňajšok. Hoci ste čas trávený v kúpeľni znížili na minimum, toto by ste mali absolvovať každý deň!
 • Očné odličovače. Naozaj ich potrebujete?

  Očné odličovače. Naozaj ich potrebujete?

  · 3 minúty na prečítanie
  Čistenie pleti vie byť poriadne otravné. Najmä, ak na vás doľahla únava a najradšej by ste si okamžite ľahli do postele. Bez odlíčenia si však koledujete o vznik vrások či infekcie!
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora