Aktuálny vlasový hit? Zdravá pokožka bez lupín

9. 9. 2019 · 3 minúty na prečítanie

Zbaviť sa lupín nemusí byť vôbec jednoduché. Pokiaľ sa vám svrbiaca pokožka vymkla spod kontroly, je najvyšší čas navštíviť odborníka.

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Aktuálny vlasový hit? Zdravá pokožka bez lupín

 

Lupiny dokážu znepríjemniť život mužom a ženám po estetickej i spoločenskej stránke, no stoja aj za zvýšeným vypadávaním vlasov. Pokiaľ sa vám svrbiaca pokožka vymkla spod kontroly, je najvyšší čas navštíviť odborníka. A tiež zoznámiť sa s inovatívnymi francúzskymi šampónmi URIAGE DS HAR so stopercentným účinkom na redukciu lupín.

 

Francúzska značka URIAGE predstavuje prevratné riešenie pre problematickú vlasovú pokožku. Prvý rad šampónov na lupiny s unikátnym obsahom termálnej vody z francúzskych Álp účinne rieši mierne i ťažké stavy. Okamžité upokojenie svrbiacej vlasovej pokožky zabezpečuje výťažok z plesnivca alpínskeho a izotonická termálna voda, preslávená svojimi liečivými účinkami. Prirodzene bohatá na minerálne látky a stopové prvky, voda priaznivo reaguje s citlivou pokožkou, ktorú posilňuje, chráni, hydratuje a upokojuje. Čistiaci účinok šampónov URIAGE DS HAIR podporuje zložka Piroctone Olamin, prirodzene obmedzujúca tvorbu mazu a kvasiniek. Podľa svojej liečebnej sily sú šampóny rozdelené na intenzívne riešenie akútneho stavu, funkčnú starostlivosť pri ťažkej forme lupín alebo na jemnú verziu pre každodenné použitie. Vyberte si tú pravú vlasovú rutinu presne pre vás!

 

 

Jemný šampón URIAGE DS HAIR

Pre výnimočne vysokú toleranciu je vhodný pre všetky typy vlasov. Neštípe v očiach, pokožku nepodráždi ani v intolerantnom stave a vlasy zanechá precízne umyté s pocitom ozajstnej sviežosti a príjemného komfortu. Vlasovú pokožku pri pravidelnom používaní navyše udržiava v správnej rovnováhe. Je to ideálny prípravok na každý deň. Skvele ladí s ďalšou vlasovou starostlivosťou Uriage DS HAIR.

Šampón proti lupinám URIAGE DS HAIR

Predstavuje riešenie pre stredný stupeň lupín – vďaka silnému čistiacemu účinku eliminuje ich tvorbu, čistí vlasovú pokožku a upokojuje svrbenie. Vďaka laktátu zinku, o ktorý je tento šampón obohatený, preventívne pôsobí proti tvorbe nových šupiniek. Nepodráždi oči ani kožu a zanechá vaše vlasy výnimočne jemné a lesklé. Pre správnu účinnosť ho treba aplikovať 2x týždenne po dobu troch týždňov alebo dlhodobo raz za sedem dní. Vhodné je doplniť ho jemným šampónom URIAGE DS HAIR.

Keratoredukčný šampón URIAGE DS HAIR

V prípade ťažkého stavu lupín je potrebné nasadiť skutočne účinnú, no zároveň šetrnú liečbu. Presne taký je vlasový prípravok URIAGE DS HAIR s obsahom 1% kyseliny salicylovej. Pri správnej aplikácii spoľahlivo odstraňuje šupinky s dlhodobým účinkom, redukuje začervenia a upokojuje svrbenie aj vďaka prítomnému zinkovému laktátu. Opäť je vhodné kombinovať ho s používaním denného jemného šampónu, prípadne ešte doplniť o intenzívne vlasové sérum URIAGE DS LOTION.

Produkty URIAGE zakúpite exkluzívne vo vybraných lekárňach Dr. Max alebo na www.drmax.sk/uriage

Nepodceňujte ich

Lupiny sú charakteristickým prejavom nadmernej tvorby kožného mazu vzniknúť môžu vplyvom stresu, nesprávnej životosprávy no i nevhodnou starostlivosťou o vlasy nekvalitnou kozmetikou. Prevažne trápia najmä mužov pre zvýšenú tvorbu pohlavných hormónov, no nevyhýbajú sa ani ženám. Problém nastáva, ak sa ich produkcia enormne zvýši a pridá sa aj pocit svrbenia, spojeného s červenými zapálenými miestami. Či ide o seboroickú dermatitídu alebo iné ochorenie, určí skúsený dermatológ alebo kožný lekár. Pravdepodobne vás pošle aj na iné vyšetrenia, aby vylúčil prepojenie lupín s poruchou imunity, skrytým zápalom v tele či dokonca s neurologickým ochorením.

 

 

Zvoľte správnu kozmetiku

Lupiny bývajú spájané s mnohými kožnými ochoreniami. Znie to síce hrozivo, ale ich ťažšou formou trpí pomerne vysoké percento ľudí. V prípade jemného poprašku vo vlasoch dokážete problém vyriešiť aj sami, a to používaním vysokokvalitných šampónov, zakúpených v lekárni. 

Účinné vlasové rutiny, ktoré sme spomínali vyššie, si vyžadujú každodenné umývanie vlasovej pokožky, čo vás môže sprvu zaskočiť. So správnym šampónom koži pomôžete, nevhodnou kozmetikou naopak svoj stav iba zhoršíte. Sprievodným javom navyše bývajú mastne pôsobiace, unavené vlasy. Dôležité je tiež vyvarovať sa častému česaniu, ktoré tvorbu lupín zvyšuje, rovnako aj používaniu príliš teplej  vody alebo fénovaniu sa horúcim vzduchom. 

Ďalšie články k téme Aktuálny vlasový hit? Zdravá pokožka bez lupín

 • Ste si istá, že používate správny šampón?

  Ste si istá, že používate správny šampón?

  · 4 minúty na prečítanie
  Vedeli ste, že vlasovú kozmetiku treba pravidelne striedať? To, čo vám sedelo v lete, v zime narobí viac škody než úžitku. Krása vlasov totiž závisí od zdravia vašej pokožky.
 • Hľadáte dobrý šampón? My odporúčame tento!

  Hľadáte dobrý šampón? My odporúčame tento!

  · 4 minúty na prečítanie
  Keď sme žiadali kolegyne z Dr. Max otestovať nový šampón URIAGE DS HAIR na každodenné použitie, netušili sme, že bude mať takýto úspech!
 • Citlivá pokožka a lupiny trápia polovicu populácie

  Citlivá pokožka a lupiny trápia polovicu populácie

  · 4 minúty na prečítanie
  Problémom citlivej a podráždenej vlasovej pokožky s tvorbou lupín, trpí v priemere každý druhý človek. Ako sa vysporiadať s týmto nepríjemným javom?
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora