URIAGE Bébé chráni detskú pokožku každý deň

10. 3. 2022 · Redakcia BabyClub Dr.Max · 6 minút na prečítanie
 • batoľa
 • kozmetika pre deti
 • detská pokožka
 • URIAGE
URIAGE Bébé je kozmetika s vysokým obsahom prírodných zložiek

Hľadáte kozmetiku, ktorá je ohľaduplná nielen k pokožke, ale aj k životnému prostrediu? Vyskúšajte Uriage Bébé v ekologických obaloch s prírodnejším zložením.

Detská pokožka si vyžaduje extra citlivý prístup, nakoľko je omnoho tenšia než tá naša „dospelácka“. V zime na ňu pôsobí kombinácia studeného a suchého vzduchu, v lete zase spojenie slnečných lúčov a neustáleho pobytu vo vode. Kožu môže vysušovať aj nevhodná starostlivosť či oblečenie, v ktorom sa drobec celý deň pohybuje. Aby ste mali doma usmievavé dieťa bez svrbiacej pokožky, spoľahnite sa na kvalitného spojenca v podobe účinnej kozmetiky.

Zimou to nekončí

Sneh, mráz a studený vietor oslabuje ochrannú kožnú bariéru nielen u dospelých, ale predovšetkým u detí. Najčastejšie sa to prejavuje zdrsnením pokožky a potrebou dieťatka sa neustále škriabať, čo môže spôsobovať problémy pri zaspávaní a celkovo zhoršovať kvalitu jeho spánku. V závažnejších prípadoch sa na detskej koži môže objaviť ekzém, ktorý si vyžaduje konzultáciu s odborníkom.

Ani príchod jarného počasia neznamená, že detskej pokožke nič nehrozí. Nie nadarmo sa hovorí o zubatom jarnom slnku, ktoré dokáže mnohých nepríjemne prekvapiť. Deti si potom z prechádzky po vonku prinášajú začervenanú či dokonca spálenú pokožku, ktorá sa nevie voči dopadajúcemu slnečnému žiareniu brániť, čo v budúcnosti môže spôsobiť vážny zdravotný problém.

Nielen zima, ale aj jarné počasie dáva detskej pokožke zabrať

Jar sa spája s príchodom alergií, ktorými čoraz častejšie trpia deti, ba dokonca aj bábätká. Nepríjemné kožné reakcie na seba nenechajú dlho čakať – preto okrem nastavenia vhodnej liečby a vyhýbania sa alergénom stavte na každodennú starostlivosť o kožnú bariéru vhodnými kozmetickými prípravkami.

Kozmetika URIAGE Bebé

Značka URIAGE nie je na našom trhu žiadnou novinkou. Už niekoľko rokov sa zameriava na starostlivosť o extra citlivú pokožku a odporúčajú ju mnohí kožní lekári a dermo špecialisti u nás aj v zahraničí. Nečudo, že v rámci svojej kozmetickej línie, zameranej na tých najmenších, neustále vylepšuje svoje zloženie a hľadá cestu, ako chrániť pokožku i životné prostredie.

Aj preto aktuálne prichádza v 100 % recyklovateľnom prevedení. Eko obaly kozmetiky URIAGE Bébé neobsahujú žiadne priložené papierové návody ani pridané obaly, čím sa celosvetovo ušetrilo až 39 ton papiera a 663 stromov.

Spoľahnúť sa navyše môžete na vysoký obsah kvalitných prírodných zložiek, ktoré sa vo výrobkoch URIAGE Bébé nachádzajú. Základom je Termálna voda Uriage, ktorá spolu s organickými látkami nezaťažuje citlivú detskú pokožku ničím navyše.

Okrem ekologických receptúr značka stavila na na zloženie prírodného pôvodu v kombinácii s aktívnymi látkami z francúzskych Álp, ako je napríklad extrakt z plesnivca, známy svojimi antioxidačnými a ochrannými vlastnosťami. Všetky prípravky sú dermatologicky testované tak, aby vyhovovali špecifikám tej najcitlivejšej pokožky.

Okrem dennej starostlivosti medzi výrobkami URIAGE Bebé nájdete aj špeciálnu líniu, určenú pre problematickú pleť detí a bábätiek. 

V tejto rade nájdete napríklad špeciálny ochranný krém do chladného počasia alebo upokojujúci čistiaci olej, chrániaci suchú, až atopickú kožu pred vysušením, a tiež balzam s upokojujúcim účinkom proti svrbeniu, ktorý účinkuje až 48 hodín. Pokožka dieťaťa rýchlejšie stráca vlhkosť, čo ju robí náchylnejšou k vysušovaniu a podráždeniu, preto myslite na jej neustálu hydratáciu.

Okrem ekologických receptúr značka stavila na 98 % zložiek prírodného pôvodu v kombinácii s aktívnymi látkami z francúzskych Álp, ako je napríklad extrakt z plesnivca, známy svojimi antioxidačnými a ochrannými vlastnosťami. Všetky prípravky sú dermatologicky testované tak, aby vyhovovali špecifikám tej najcitlivejšej pokožky.

Okrem dennej starostlivosti medzi výrobkami URIAGE Bébé nájdete aj špeciálnu líniu, určenú pre problematickú pleť detí a bábätiek. 

V tejto rade nájdete napríklad špeciálny ochranný krém do chladného počasia alebo upokojujúci čistiaci olej, chrániaci suchú, až atopickú kožu pred vysušením, a tiež balzam s upokojujúcim účinkom proti svrbeniu, ktorý účinkuje až 48 hodín. Pokožka dieťaťa rýchlejšie stráca vlhkosť, čo ju robí náchylnejšou k vysušovaniu a podráždeniu, preto myslite na jej neustálu hydratáciu.

Domáca baby rutina

Ani tá najkvalitnejšia kozmetika pre deti nebude fungovať, pokiaľ ju nebudete pravidelne používať. Najlepšie je zaviesť si doma rituál, ktorý budete opakovať každý deň. Ak vaše dieťa trpí extrémne suchou pokožkou, môžete ju aplikovať častejšie. V opačnom prípade pokojne stačí, keď sa o pleť vášho drobca postaráte pri večernej hygiene.

Aby ste udržiavali ochrannú kožnú bariéru v dobrom stave, myslite na šetrné očistenie a následné ošetrenie. Zabudnite na dlhé kúpele vo vani, tie by mohli stav kože zbytočne zhoršiť. Stavte na krátke sprchy, pri ktorých očistíte plienkovú oblasť, ruky, chodidlá a tvár dieťatka. Samotný kúpeľ stačí absolvovať raz týždenne, pričom dbajte na to, aby teplota vody nepresiahla 37 °C. Do kúpeľa môžete pridať hydratačný olej, ktorý kožu nielen zbaví nečistôt, ale ju tiež ochráni pred vysušením a udrží ju hebkú a vláčnu.

Po umytí detskú pokožku natrite vhodným prípravkom, napríklad URIAGE Bébé Upokojujúci olejový balzam. Odborníci odporúčajú aplikovať krém, balzam alebo olej do troch minút po kúpeli či sprche, kedy na koži ostalo pár kvapiek vody. Tá pomôže hydratačným zložkách preniknúť hlbšie a lepšie sa vstrebať. V zime by ste mali používať mastnejšie a hutnejšie krémy, ktoré zároveň vytvoria ochrannú vrstvu na povrchu kože, vďaka čomu bude odolnejšia voči chladu či vetru.

Slnko a náhle zmeny počasia

Pri ochrane detskej kože nezabúdajte ani na UV lúče zo slnka. Deti sú na ne obzvlášť citlivé, pretože sa ich pleť kvôli nízkej pigmentácii nedokáže sama chrániť. Nepodceňujte preto zimné slnko, a to najmä pri pobyte na horách, kedy sa žiarenie kvôli odrazu od snehu znásobuje a môže dôjsť až k spáleniu pokožky.

Ani jar nie je dôvodom, aby ste sa o detskú pleť prestali starať. Naopak, rýchle zmeny teplôt a častý vietor vedú k jej vysúšaniu a podráždeniu. Okrem ochranného krému, ktorý treba naniesť aspoň 20 minút pred odchodom z domu, myslite na vhodné oblečenie. To by nemalo byť vyrobené z umelých materiálov, ktoré nedovolia koži dýchať, a ani byť príliš tesné, aby nespôsobovalo odreniny.

Po príchode domov nezabúdajte na dôkladnú hygienu rúk, ktoré v prípade potreby zľahka ošetrite ochranným krémom. Pokiaľ z toho urobíte hru, váš drobec sám rýchlo zistí, čo je jeho pokožke príjemné.

Správna hydratácia detskej pokožky
URIAGE BÉBÉ Ochranný krém pre bábätká

1×75 ml, ochranný krém

Ochranný krém pre suchú a jemnú pokožku bábätiek, ktorá je vystavená vplyvom vonkajšieho prostredia.
 • 1+1 ZADARMO
9,99
Na sklade v eshope
 

Ďalšie články k téme URIAGE Bébé chráni detskú pokožku každý deň

 • Ako podporiť motorický vývoj dieťaťa vhodnými hračkami?

  Ako podporiť motorický vývoj dieťaťa vhodnými hračkami?

  · 6 minút na prečítanie
  • batoľa
  • fyzioterapia

  Chcete bábätku vybrať tie správne hračky, ktoré podporia jeho motorický vývoj? Prečítajte si tipy od fyzioterapeuta.

 • Prijíma vaše dieťatko dostatok vitamínu C?

  Prijíma vaše dieťatko dostatok vitamínu C?

  · 5 minút na prečítanie
  • batoľa
  • vitamín C
  • imunita
  • zdravá strava

  Deti potrebujú prijjímať dostatok vitamínu C počas celého roka, nielen v období choroby. Ako ho doplniť malému dieťaťu, ak nechce jesť dosť ovocia a zeleniny?

 • Ako predísť nevhodným pohybovým návykom u detí?

  Ako predísť nevhodným pohybovým návykom u detí?

  · 6 minút na prečítanie
  • batoľa
  • fyzioterapia

  Nevhodné pohybové návyky môžu byť v budúcnosti dôvodom viacerých zdravotných ťažkostí. Veľa z nich začína už v detstve. Pri ktorých zvykoch dieťaťa by mal rodič spozornieť?