Týchto upratovacích pomocníkov by mala mať doma každá mama

29. 7. 2020 · Redakcia BabyClub Dr.Max · 6 minút na prečítanie
 • domácnosť
 • hygiena
 • tipy

Pamätáte si tie časy, kedy ste si doma poupratovali a z poriadku sa tešili ešte niekoľko dní? Pri deťoch nič také neexistuje. Hoci novorodenci veľa „bordelu“ nenarobia, starostlivosť okolo nich vám zaberie toľko času, že umývanie riadu či spratávanie šatstva do skrine ide na chvíľu do úzadia. Pri starších deťoch si musíte určiť priority – dôležitejšie je utrieť z podlahy rozliaty džús než žehliť manželove košele. Sústreďte sa na eliminovanie najväčších škôd a pamätajte si – väčšia pohroma než kečup na tričku sú fľaky od tekvicovej polievky! Tu pomôže iba malý zázrak v podobe kvalitného odstraňovača škvŕn. Čo ďalšie by ste mali mať za každých okolností po ruke?

1) INTENZÍVNY ČISTIČ NA BÁZE SAVA
Spomienky na typickú savovú vôňu majú v pamäti mnohí z nás. Raz darmo, naše mamy dobre vedeli, že pri deťom nie je nikdy dosť čisto, a tak sa potrebovali spoľahnúť na niečo skutočne účinné. Hoci sa dnes na každodenné upratovanie preferujú menej agresívne čistidlá bez obsahu chlóru, nie je na škodu mať po ruke skutočne silného bojovníka. Tento vysoko účinný dezinfekčný prípravok sľubuje zlikvidovať až 99,9% nebezpečných baktérií, vírusov či plesní.

Najčastejšie sa v domácnosti používa pri rôznych črevných virózach, kedy potrebujete vydezinfikovať nielen priestor toalety, ale aj kúpeľňu a spoločnú domácnosť. Savo vyrieši nehodu v bazéne aj návštevu zatúlaného psa či mačky vo vašom príbytku. Pri deťoch vám môže ľahko stať, že sa vám doma ocitne všelijaká zverina – okrem tej spomínanej to bohužiaľ bývajú aj vši. Vtedy vás čaká dôkladné upratovanie – hrebene a kefy ponorte do horúcej vody, v ktorej je naliate savo. To môžete pridať aj do práčky s uterákmi, posteľnou bielizňou, čiapkami, šálmi a ostatným šatstvom. Povysávaný a poumývaný byt nakoniec nezabudnite vystriekať sprejom na hmyz.

 

 • 1×1000 ml, čistiaci prostriedok
  Môžete si zaobstarať veľmi kvalitný čistiaci a zároveň dezinfikujúci prostriedok, ktorý je určený pre podlahy i ďalšie umývateľné povrchy v domácnosti.
 • 1×1000 ml, vôňa Citrón a olivové lístky
  5.0
  (1)
  Sanytol dezinfekčný univerzálny čistič na podlahy, ktorý čistí, odmasťuje a dezinfikuje všetky materály a plochy, kde ničí 99,9% baktérií, vírusov a plesní.
 • 1×1000 ml, vôňa Eukalyptus
  Sanytol dezinfekčný univerzálny čistič na podlahy, ktorý čistí, odmasťuje a dezinfikuje všetky materály a plochy, kde ničí 99,9% baktérií, vírusov a plesní.
 • 1×4 kg, dezinfekcia
  Klasický preverený čistiaci a dezinfekčný prostriedok Savo Original v praktickom kanistri.
 • 1×500 ml, čistiaci prostriedok
  Dezinfekčný prípravok SAVO PROTI PLESNIAM, 500 ml s rozprašovačom, určený na odstraňovanie plesní, húb, rias a kvasiniek v celej domácnosti s okamžitým účinkom.
 • 1×250 ml, odstraňuje nečistoty v práčke
  5.0
  (2)
  Čistič práčky – odstraňuje zvyšky pracieho prášku, nečistoty, vodný kameň a ďalšie usadeniny.
 • 1×100 g, žlčové mydlo
  Žlčové mydlo od tradičnej českej značky SAVO spoľahlivo odstráni aj ťažko odolné škvrny z vášho oblečenia. Ľahko si poradí s fľakmi od oleja, rúžu, krvi alebo atramentu.
 • Savo sprej bez chemického zápachu odstraňuje alergény a až 99,9% baktérií.

  2) VLHČENÉ OBRÚSKY
  Rýchla prvá pomoc, kdekoľvek ste a čokoľvek sa udialo! Presne to vám do života prinesú vlhčené utierky. Prirodzene, pokiaľ môžete použiť tečúcu vodu, tá bude vždy najlepším riešením. No ak ste vonku a vaše dieťa chce (okamžite) jesť, zašpiní si ruky od piesku, zamaže oblečenie, hračky alebo všetko naraz a vy máte na riešenie presne tri sekundy, oceníte ich praktickosť a všestrannosť. Postupom času zistíte, že skvele fungujú aj na zašpinený stôl, pokvapkanú podlahu alebo umazané topánky...

  Na citlivú detskú pokožku je vhodné zvoliť si zloženie bez parfumácie a s pridaním látok, ktoré majú upokojujúce účinky. Také sú napríklad detské vlhčené utierky BEBELO s pantenolom. Ich zloženie šetrne čistí a zároveň chráni detskú pokožku pred vysúšaním. Nájdete ich v lekárňach Dr.Max alebo na eshope www.drmax.sk.

  3) ODSTRAŇOVAČ ŠKVŔN
  Nevieme, ako ste bez neho mohli existovať doteraz – no s príchodom detí do vašej domácnosti sa kvalitný prostriedok na škvrny stane doslova povinnou výbavou! Pretože nehody sa stávajú, a to nielen vášmu bábätku, ale aj vám. Únava a zhon sa postarajú, že vám budú veci z ruky padať o čosi častejšie, aj vaše oblečenie bude dennodenne zápasiť s tajomne sa tvoriacimi škvrnami.

  Obdobie prvých príkrmov je pre milovníkov bielej farby doslova nočnou morou – na vlastnej koži sa presvedčíte, že niektoré druhy škvŕn je lepšie vystrihnúť než sa s nimi trápiť pri praní. Postrachom je najmä tekvica a mango, no i káva, melón či jahody držia na oblečení ako pribité. Pri praní detského oblečenia a bielizne buďte opatrní a siahajte radšej po prírodných formách, akou je napríklad žlčové mydlo. Okrem hodvábu ho môžete použiť prakticky na všetko a pokiaľ zasiahnete ihneď, vaša snaha bude vo väčšine prípadov odmenená úspechom.

  • 1×36 ks, jednorázové utierky, vôňa eukalyptus
   5.0
   (1)
   Viacúčelové dezinfekčné obrúsky sú špeciálne navrhnuté pre WC, kúpeľne a chladničky. Vyčistia a vydezinfikujú všetky povrchy.
  • Vlhčené utierky so špeciálnou antibakteriálnou zložkou, príjemná vôňa mora, jednoducho odstraňuje špinu a prach v domácnosti.
  • 1×15 ks, vlhčené utierky
   Jemné vlhčené utierky šetrne očistia pokožku rúk. Neobsahujú alkohol ani farbivá, nespôsobujú podráždenie.
  • 1×36 ks, antibakteriálne obrúsky
   Dettol antibakteriálne utierky na povrchy ničia 99% baktérií.
  • Savo prináša novinku - univerzálne dezinfekčné utierky Levanduľa pre rýchle a jednoduché upratovanie kedykoľvek kdekoľvek.
  • Savo prináša novinku - univerzálne dezinfekčné utierky Eukalyptus pre rýchle a jednoduché upratovanie kedykoľvek kdekoľvek.
  • 1×20 ks, náhradné vlhčené utierky
   5.0
   (1)
   Kto povedal, že Swiffer je iba na čistenie nasucho? Swiffer má aj vlhčené utierky na podlahu s účinnými čistiacimi prostriedkami rozkladajúcimi nečistoty, ktoré vyťahujú špinu z povrchov a odstraňujú ju. Udržiavajte svoje podlahy čisté a s príjemnou vôňou s jedinečným čistiacim riešením, ktoré účinkuje pri odstraňovaní odolných škvŕn, nečistôt a špiny, vťahuje ich hlboko do utierky a preč z podlahy, vďaka čomu je čistenie dlažby alebo linolea vo vašej domácnosti jednoduché.

   4) DETSKÝ PRACÍ PRÁŠOK
   Ako ste už asi pochopili z predchádzajúceho odseku, prať budete veľa a často. Väčšina výrobcov detského oblečenie odporúča čistenie v práčke pri nižších teplotách, s použitím nízkych otáčok a špeciálneho pracieho prášku, ktorý nedráždi detskú pokožku. Extra opatrní buďte v prípade, že vaše dieťatko trpí ekzémom alebo alergiami – siahajte po hypoalergénnych prípravkoch a pozorne sledujte prípadnú reakciu.

   Vo všeobecnosti sa odporúča prať detské oblečenie samostatne, oddelené od toho vášho, pričom uteráky a plienky z bežného prania vyčleňte – tie budú potrebovať vyššie teploty a rýchlejšie otáčky. Nepoužívajte aviváž ani prípravky s farbivami, radšej stavte na prírodné zložky, ako sú mydlové orechy či aloe vera. Značky práškov príliš často nestriedajte – pokiaľ ste spokojní s účinkom, neriskujte zbytočné podráždenie citlivej detskej pokožky.

    

   5) RUČNÝ VYSÁVAČ
   Síce to nie je úplná nutnosť, no ručný vysávač v domácnosti s malými deťmi určite oceníte. Záhadné omrvinky na čerstvo umytej podlahe vďaka nemu vyriešite bez mihnutia oka. Nehoda pri varení v podobe rozsypanej ryže či múky? Žiaden problém! Tento domáci pomocník vám v sekunde zabezpečí čistý domov, zvládne ho ovládať aj váš drobec a vás už nezaskočí žiadna nečakaná návšteva :)

   • 1×200 ml, odstraňovač škvŕn
    Dermatologicky testovaný prostriedok na bielu i farebnú bielizeň dojčiat, batoliat, detí a osôb s citlivou pokožkou. Účinný na odstraňovanie škvŕn od potravín, kozmetiky, blata i trávy. Obal s praktickým rozprašovačom na priamu aplikáciu na škvrnu a blízke okolie.
   • 1×500 ml, čistiaci prostriedok
    5.0
    (1)
    Rozlúčte sa so škvrnami, vrátane tých typických pre detské oblečenie! Chicco odstraňovač škvŕn špeciálne vytvorený s aktívnym kyslíkom efektívne odstraňuje škvrny a to najmä s ktorými dieťa prichádza do kontaktu najviac (napr. tráva, rajčina, ovocie,...) Prípravok s 96% prírodných prísad. Testované na prítomnosť niklu, chrómu a kobaltu. Bez farbív a vôní. Obsah balenia : 500ml
   • 1×1000 ml, odstraňovač škvŕn
    Odstraňovač škvŕn Vanish účinne odstraňuje špiny od čaju, kávy a vína.
   • 1×1000 ml, odstraňovač škvŕn
    Tekutý odstraňovač škvŕn Vanish Oxi Action pred praním preniká do hĺbky vlákien a účinne odstraňuje aj odolné nečistoty.
   • 5.0
    (1)
    Chicco aviváž osviežuje a zjemňuje všetky detské vecičky bábätka bez podráždenia jeho citlivej pokožky.
   • Chicco aviváž osviežuje a zjemňuje všetky detské vecičky bábätka bez podráždenia jeho citlivej pokožky.
   • 5.0
    (1)
    Chicco aviváž osviežuje a zjemňuje všetky detské vecičky bábätka bez podráždenia jeho citlivej pokožky.
   • 1×1800 ml, aviváž
    4.8
    (6)
    Doprajte si príjemný pocit z každej látky vďaka výnimočnej sviežosti od Lenoru a hebkosti rastlinného pôvodu (aviváž)

    Ďalšie články k téme Týchto upratovacích pomocníkov by mala mať doma každá mama

    • Dbáte doma na zvýšenú hygienu? Väčšina ľudí na toto zabúda

     Dbáte doma na zvýšenú hygienu? Väčšina ľudí na toto zabúda

     · 7 minút na prečítanie
     • hygiena
     • koronavírus
     • tipy
     Umývate, čistíte, dezinfikujete. No ste si istí, že to robíte správne? Príliš agresívne prostriedky či zabúdanie na detaily môže dokonca ohroziť vaše zdravie!
    • Intímna hygiena? V lete na prvom mieste!

     Intímna hygiena? V lete na prvom mieste!

     · 5 minút na prečítanie
     • hygiena
     • kvasinky
     • mykóza
     Starostlivosť o intímne partie je dôležitá počas celého roka. V lete by ste však tejto oblasti mali venovať obzvlášť zvýšenú pozornosť, najmä, pokiaľ si nechcete pokaziť dovolenku...
    • Ako sa starať o mliečny chrup?

     Ako sa starať o mliečny chrup?

     · 6 minút na prečítanie
     Prečo je zdravie mliečnych zúbkov také dôležité, keď nakoniec aj tak vypadnú?
    O autorovi
    Redakcia BabyClub Dr.Max
    Čítať viac od autora
    O autorovi
    Redakcia BabyClub Dr.Max
    Čítať viac od autora