Dr. Max daroval 95 monitorov dychu a rozšíril výpožičné miesta

27. 1. 2023 · 3 minúty na prečítanie

Dychové monitory predstavujú kľúčový zdravotnícky nástroj určený na monitorovanie zastavenia dychu, apnoických pauz alebo akejkoľvek nepravidelnosti v dýchaní dojčiat.
 
 
 
 
 
 

Redakcia BabyClub Dr.Max
Redakcia BabyClub Dr.Max
Dr. Max daroval 95 monitorov dychu a rozšíril výpožičné miesta

Monitory dychu sú dôležitou zdravotníckou pomôckou, ktorá má strážiť zastavenie dychu, apnoe pauzy či akékoľvek nepravidelnosti dychu bábätka. Dr. Max v rámci spolupráce s neziskovou organizáciou Nadácia križovatka na charitatívnom projekte „Mamička, dýcham“ rozširuje výpožičné miesta monitorov dychu vo svojich lekárňach. Dr. Max taktiež daruje 95 kusov týchto zdravotníckych pomôcok, ktoré budú venované slovenským nemocniciam a Centrám detí a rodiny.

Dôležité a účinné pomôcky pri prevencii syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) sú dostupné pre rodičov v slovenských nemocniciach alebo vybraných lekárňach Dr. Max. V posledných mesiacoch pribudlo k existujúcim výpožičným miestam hneď niekoľko nových v lekárňach Dr. Max, a to v mestách Humenné, Svidník, Čadca, Nitra či Topoľčany. Posledným „prírastkom“ z januára tohto roka je už 25. lekáreň, konkrétne v Kežmarku. Za uplynulé 4 roky využilo službu zapožičania si monitoru dychu v lekárňach Dr. Max viac ako tritisíc rodičov (v r. 2019 - 424 ks, v r. 2020 - 691 ks, v r. 2021 - 985 ks, v r. 2022 - 989 ks).

S Nadáciou Križovatka budujeme už niekoľko rokov významné partnerstvo, počas ktorého sa nám podarilo zariadiť monitormi dychu viaceré pôrodnícke oddelenia a jednotky intenzívnej starostlivosti.Chceme naďalej prispievať ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti a neustále ju rozširovať. Podpora rodičov a starostlivosť o najmenších patrí medzi naše priority a je pre nás prirodzená, keďže rodiny patria k silnej skupine našich zákazníkov. Dr. Max poskytuje rodičom priestor na individuálne a odborné poradenstvo, a tiež zvýšenie dostupnosti vypožičať si monitory dychu v pohodlí lekárne,“ hovorí Andrej Križan, komerčný riaditeľ lekární Dr. Max.

Hoci projekt Mamička dýcham beží už od roku 2008, stále je na Slovensku veľa nemocníc, ktoré potrebujú monitor dychu na svoje novorodenecké, neonatologické a pôrodnícke oddelenie. Dr. Max aj preto podporuje Nadáciu Križovatka, ktorej aktuálne daroval bezmála stovku týchto zdravotníckych pomôcok. Následne nadácia darované monitory dychu rozdáva do vybraných zariadení. Celkom 95 monitorov dychu poputuje do Centier pre deti a rodiny či štátnych, krajských a súkromných nemocníc po celom Slovensku.

 


„Úprimne si vážime podporu lekární Dr. Max. Rozšírenie výpožičných miest lekární považujeme za významný prínos pre projekt Mamička, dýcham, kedy budú môcť využívať jednak monitory dychu ďalšie mamičky, a jednak to umožní pokračovanie nášho posolstva. Detičky sú najzraniteľnejšou skupinou a aj preto sa tešíme a sme vďační za dar od lekárni, ktorý nám pomôže v napĺňaní nášho posolstva a priority, ktorou je ochrana a bezpečnosť bábätiek,“ uviedla Táňa Tomasch, riaditeľka Nadácie Križovatka.

Monitor dychu Babysense je prvým výrobkom na svete tohto druhu a je neustále modernizovaný, aby spĺňal náročné klinické skúšky. Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv SR je registrovaný ako zdravotnícka pomôcka. Ak monitor dychu zachytí akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťaťa, okamžite sa spustí alarm, aby privolal pomoc rodiča.

Podmienkou na vypožičanie monitoru dychu, ako v nemocniciach, tak aj v lekárňach Dr. Max, je viazané uzavretím zmluvy o výpožičke zdravotníckej pomôcky na obdobie minimálne 6 mesiacov a za príspevok, ktorý je stanovený vo výške 8 eur mesačne. Minimálna dĺžka vypožičania monitoru dychu na pol roka vychádza z odporúčaní odborníkov pri prevencii SIDS. Uhradenie príspevku za vypožičanie je darom pre nadáciu a slúži výhradne na nákup nových zariadení. Tie sú následne zaradené do opätovného cyklu v projekte výpožičiek monitorov dychu alebo sú darované na novorodenecké oddelenia do nemocníc po celom Slovensku,“ spresnila Táňa Tomasch.


BabyClub Dr. Max je aj na sociálnych sieťachĎalšie články k téme Dr. Max daroval 95 monitorov dychu a rozšíril výpožičné miesta

  • Podporujeme rodičov pri dohľade nad spánkom ich najmenších. Na výdajných miestach po celom Slovensku sú k dispozícii špeciálne zariadenia určené na monitorovanie správneho dýchania dojčiat.   
  • Strach z náhleho úmrtia dojčiat je obavou mnohých rodičov. Monitor dychu môže poskytnúť pokojnú myseľ tým, že vám umožní sledovať vaše dieťa, aj keď spí v jeho postieľke.
  • Syndróm náhleho úmrtia dojčiat

    Syndróm náhleho úmrtia dojčiat

    · 5 minút na prečítanie
    SIDS predstavuje jednu z hlavných príčin úmrtí novorodencov vo vyspelých krajinách. Rodičia bábätiek by nemali zabúdať na opatrnosť - podľa odborníkov tu ide doslova o sekundy.
O autorovi
Redakcia BabyClub Dr.Max
Redakcia BabyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BabyClub Dr.Max
Redakcia BabyClub Dr.Max
Čítať viac od autora