Chcete sa vyhnúť boľavému brušku? Spoľahnite sa na probiotiká

14. 6. 2021 · Redakcia BabyClub Dr.Max · 5 minút na prečítanie
 • deti
 • probiotiká
 • boľavé bruško
 • hnačka
 • imunita
 • imunita bábätka

 

 

 

V lete  sa deťom často stáva, že ich prekvapia hnačky alebo vracanie. Môže za to zmena  stravy a prostredia, vysoké teploty či znížená hygiena rúk. Pomôžu vám  dobré baktérie.

 

 

Okolo nás sa nachádza množstvo baktérií, dokonca ich máme dosť aj vo vlastnom tele. Väčšina z nich sa nachádza v tráviacom ústrojenstve, do ktorého buď prišli spolu s jedlom alebo tu sídlia a starajú sa o dobré fungovanie celého organizmu. Problém nastáva, keď sa do tela dostane príliš veľa patogénnych druhov, teda tých škodlivých. Niekedy sa prirodzená mikroflóra naruší aj užívaním liekov počas choroby. Bezpečným spôsobom, ako vrátiť detskému telíčku stratenú rovnováhu, je doplniť probiotiká. Viete, ktoré sú naj práve pre vášho drobca?

Už od narodenia

Užívanie probiotík nie je limitované vekom a podávať ich môžete pokojne aj novorodencovi, aj keď u tých najmenších je lepšie poradiť sa o použití s pediatrom. V niektorých špecifických prípadoch sú dokonca odporúčané ako prevencia pred typickými zdravotnými problémami bábätiek, ako je dojčenská kolika, zápcha, hnačka, ekzém alebo alergia. Pravidelné dopĺňanie prospešných baktérií je nevyhnutné, ak sa vaše dieťatko narodilo predčasne a odporúča sa aj vtedy, ak ste rodili cisárskym rezom. Citlivejšie bruško mávajú vo všeobecnosti nedojčené deti.

Pre bábätká od nultého mesiaca života sú ideálne kvapky s obsahom bakteriálneho kmeňa Lactobacillus reuteri. V prípravku z lekárne Dr. Max, ProbioMaxík Baby, ich nájdete až 1,5 miliardy v dennej dávke. Vďaka najprísnejším bezpečnostným parametrom a testovaniu na alergény sa môžete spoľahnúť, že ste si vybrali ideálneho pomocníka pre zdravé bruško vašich najmenších. Dávkujte 5 kvapiek denne a podávajte buď priamo na lyžičke alebo ich jednoducho primiešajte do mliečka či iného pokrmu, ktorý nie je teplejší než 37°C.

Posilnenie bruška a imunity

Hnačka nie je v lete ničím neobvyklým, no v kombinácii s vysokými teplotami dokáže byť pre menšie deti veľmi nebezpečná. Sama o sebe nie je chorobou, skôr príznakom toho, že došlo k diétnemu či hygienickému pochybeniu. Lieči sa kombináciou primeranej stravy, dostatočného pitného režimu a podávaním prípravkov na jej zastavenie. V rámci rekonvalescencie sa odporúča nasadiť probiotiká. Tie sa používajú aj pri zápche, kŕčoch, nadúvaní, po a počas liečby antibiotikami alebo ako prevencia pri cestovaní na dovolenku. 

Výživový doplnok ProbioMaxik Stick je určený špeciálne pre deti od prvého roku života. Obsahuje 3 špecifické kmene v silnej koncentrácii minimálne 3 miliárd živých mikroorganizmov v jednom vrecúšku.Balenie vo forme prášku je mimoriadne praktické na cesty. Starším deťom ho môžete pokojne nasypať priamo do úst, tie mladšie ocenia kombináciu s jedlom alebo vodou.

Okrem probiotík je zloženie ProbioMaxik Stick obohatené o dôležité prebiotiká a vitamín D, ktorý prispieva k správnej funkcii imunitného systému. Všetky použité kmene baktérií sa vyznačujú prirodzenou odolnosťou proti kyslému prostrediu v žalúdku, vďaka čomu z nich detské telíčko vyťaží maximum.

Výborné pre veľkáčov

Pokiaľ chcete zdravie svojich detí podporiť počas celého roka, mali by probiotiká užívať dlhodobo. Ich nedostatok môže viesť k náchylnosti na ochorenia, ako je chrípka či nádcha, ale tiež k rôznym potravinovým a peľovým alergiám. Vyvážená črevná mikroflóra pomáha pri vývoji detského imunitného systému, ovplyvňuje kvalitu kože, optimálne priberanie a preukázateľne reguluje zmeny nálad či depresiu. Stačí si len vybrať formu, ktorá bude vášmu dieťaťu najlepšie vyhovovať.

Pre „veľkáčov“ od troch rokov sú k dispozícii veselé tablety Dr. Max ProbioMaxík, ktoré môžu bez obáv cmúľať alebo rozhrýzť, pričom si dosýta vychutnajú prírodnú malinovú príchuť. Stačí im jedna tabletka denne a získajú vyvážený pomer laktobacilov a bifidobakterií tej najvyššej kvality. Staršie deti od šesť rokov môžu užívať 1 až 3 tablety každý deň.  

Ďalšie pozitívne účinky probiotík

 • Probiotiká sa pokladajú za vhodnú podpornú liečbu mnohých zdravotných problémov od najútlejšieho veku.
 • Pomáhajú zmierniť neznášanlivosť laktózy.
 • Zmenšujú riziko vzniku alergií, vrátane atopického ekzému.
 • Môžu prispieť k podpore imunity a odolnosti voči bežným detským  ochoreniam.
 • Zúčastňujú sa na tvorbe niektorých vitamínov, najmä vitamínu K a vitamínov skupiny B a zlepšujú vstrebávanie vápnika.
 • Niekedy sú probiotiká súčasťou liekov na terapiu hnačky.

 • 1×28 ks, novorodenecké plienky
  Plienky BEBELO® Diapers 1 sa perfektne prispôsobia telíčku vášho novorodeného bábätka, poskytujú mu flexibilitu v pohybe a neustály pocit komfortu.
 • Jednoduché a štýlové. BIBS sú cumlíky navrhnuté a vyrábané v Dánsku s viac ako 30 ročnou tradíciou. Ich minimalistický škandinávsky dizajn, kvalita a široké farebné prevedenie sú pre BIBS cumlíky typické.
 • 1×50 ml, na zapareniny
  5.0
  (2)
  Detský krém určený na zapareniny.
 • 1×75 ml, krém na zapareniny
  5.0
  (1)
  Kozmetický produkt určený na starostlivosť o dojčatá a deti. S obsahom výťažkov z biologicky pestovaného nechtíka a rumančeka, mandľového a sézamového oleja, oxidu zinočnatého, včelieho vosku, lanolínu, mastných kyselín a zmesi prírodných éterických olejov.
 • 1×56 ks, 28 tbl + cps 28 (kys. listová + vitamíny, minerály + DHA)
  Výživový doplnok určený pre tehotné ženy od 13. týždňa tehotenstva až do pôrodu. Obsahuje kyselinu listovú, Metafolin®, vitamíny, minerály, luteín a DHA.
 • 1×56 ks, 28 tbl + cps 28 (kys. listová + vápnik, vitamíny a minerály + DHA)
  Výživový doplnok na podporu špecifických potrieb dojčiacej ženy a potrieb bábätka počas dojčenia. Obsahuje kyselinu listovú, Metafolin®, vápnik, vitamíny, minerály, cholín, luteín a DHA.

  Ďalšie články k téme Chcete sa vyhnúť boľavému brušku? Spoľahnite sa na probiotiká

  • 5 rád na posilnenie imunity u detí 06.12.2017

   5 rád na posilnenie imunity u detí 06.12.2017

   · 4 minúty na prečítanie
   • deti
   • imunita
   • obranyschopnosť
   Začína jeseň, deti chodia do škôlky a školy a ich organizmus je vystavovaný skúške imunity. Na rozdiel od najbližšej rodiny sa zrazu dieťa vyskytne vo veľkom kolektíve. Dostáva sa do kontaktu s bacilmi, ktoré jeho telo nepozná. Preto je toto obdobie najlepšie na posilnenie imunity.
  • Odborníčka varuje: Na tieto potraviny si v lete dávajte pozor!

   Odborníčka varuje: Na tieto potraviny si v lete dávajte pozor!

   · 5 minút na prečítanie
   • deti
   • stravovanie
   • zdravá strava
   • hnačka
   Začali vašim deťom prázdniny? Popri vytváraní pestrého programu nezabúdajte sledovať ich jedálniček. Boľavé bruško či zapálené hrdlo nie sú počas horúcich dní ničím nezvyčajným...
  • Ako si poradiť s hnačkou u detí? 11.02.2016

   Ako si poradiť s hnačkou u detí? 11.02.2016

   · 5 minút na prečítanie
   Pri ľahších formách ochorenia sa možno trápia viac rodičia ako dieťa. Hnačka nemusí byť spojená s bolesťami a dieťa okrem častej stolice nemusí mať iné problémy. Horšie sú samozrejme stavy, kedy dieťa trpí bolesťami a kŕčmi. V oboch prípadoch je však najdôležitejšie dodržanie pitného režimu, aby nedošlo k dehydratácii.
  O autorovi
  Redakcia BabyClub Dr.Max
  Čítať viac od autora
  O autorovi
  Redakcia BabyClub Dr.Max
  Čítať viac od autora