Arpalit NEO spray (4,7/1,2 mg/g)

1×150 ml, sprej

Značka: ARPALIT
5.0

Produkt je určený na liečbu ektoparazitóz u nepotravinových zvierat. Prípravok pôsobí proti blchám, kliešťom, všiam, všenkám, roztočom a ich vývojovým štádiám. Prípravok možno použit na dezinsekciu príbytkov zvierat.

9,69
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Arpalit NEO spray (4,7/1,2 mg/g) 1×150 ml, sprej

X05137

Hlavný popis produktu

Prípravky ARPALIT Neo sú určené pre nasledovné nepotravinárske zvieratá: psy, plazy a drobné živočíchy, vrátane mláďat od veku 2 mesiacov.
Prípravky ARPALIT Neo nielenže ochráni pred nepríjemnými ektoparazitmi, ale naviac, obsahujú D-panthenol a silikónovú zložku. D-panthenol dodáva pokožke, srsti alebo peria zvieraťa výživu a vlhkosť. Silikónová zložka vytvára na povrchu srsti alebo peria ochranný hodvábny lesklý film, ktorý zabraňuje dehydratácii.

Prípravok má účinky: likvidačný - zabíja dospelé ektoparazity; ovicídny - zabíja ich vajíčka; larvicídny - usmrcuje larvy ektoparazitov, čím dochádza k zabráneniu nástupu novej populácie a dochádza tým k zastaveniu vývojového reťazca.

Spôsob použitia

Prípravok je potrebné pred aplikáciou pretrepať!
Nádobka sa drží vo zvislej polohe a pred použitím sa nasadia ochranné rukavice. Prípravok sa nanesie stlačením rozprašovača a nastrieka sa zo vzdialenosti 15-20 cm od povrchu tela. Veľkosť dávky závisí od veľkosti povrchu tela. Aplikuje sa na povrch zvieraťa s výnimkou tvárovej časti (treba sa vhynúť otvorom - oči, ústa, nos, uši). Po aplikácii sa srsť prešeše hrebeňom a nechá sa pôsobiť, zviera sa nekúpe a neumýva min. 48 hodín. Po 1. týždni sa odporúča aplikáciu zopakovať.

Upozornenie: Je treba sa pri manipulácii vyhnúť kontaktu prípravku s očami. Pri práci používajte ochranné rukavice. Pri práci nefajčite, nejedzte a nepite. Nepoužívajte v blízkosti ohňa. Po aplikácii na zvieratá si umyte ruky dôkladne mydlom a opláchnite vodou. Nesmie sa dostať do kontaktu s potravinami, pitnou vodou a hračkami. Uchovávajte pri teplote do 25°C.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.