Hlavný popis produktu
Černucha siata, inak čierna rasca (Nigella sativa), je jednoročná bylina, ktorá pochádza z juhozápadnej Ázie. Semená tejto rastliny sa používajú ako korenie najmä v Turecku, Indii a na Blízkom východe. Olej z čiernej rasce používala už Kleopatra a semená boli nájdené v hrobke faraóna Tutanchamona.
Čiernu rascu a jej liečivé účinky od pradávna využíva tradičná čínska medicína, ajurvéda a tibetská medicína. Už okolo roku 1030 o černuši písal Avicenna a vo svojich receptoch ju spomínajú napríklad Hippokrates alebo Hildegarda z Bingenu. A súčasnosť? Aj moderní vedci dávajú týmto liečiteľom a starým lekárskym spisom za pravdu.
Olej z čiernej rasce Wolfberry sa získava lisovaním za studena s následnou filtráciou. Vďaka tomu si zachováva približne 50 % kyseliny linolovej, viac než 2 % kyseliny eikosadienovej a maximum ďalších dôležitých látok, ktoré nie sú zničené rafináciou. Olej má typickú chuť a vôňu po čiernej rasci.
Náš olej z čiernej rasce je 100 % jednodruhový a neobsahuje žiadne lacnejšie oleje ani iné prísady, čo je častá prax iných producentov. Jeho výrobu kontrolujeme a kvalitu garantujeme značkou Wolfberry. Vďaka svojej chuti je ideálny na dochutenie šalátov, zálievok, syrov alebo mäsa. Výborne sa však hodí aj na starostlivosť o pokožku, pretože na nej vytvára ochranný film, ktorý zadržiava vlhkosť a tým zanecháva pleť hladkú a pružnú.
