Hľadáte tip na darček pre domáceho miláčika?

18. 11. 2022 · 5 minút na prečítanie

Pokiaľ vášho psíka alebo mačičku považujete za pevnú súčasť rodiny, nezabudnite na nich ani na Vianoce. Radi vám poradíme s výberom tých najlepších darčekov.

Redakcia VetClub Dr.Max
Redakcia VetClub Dr.Max
Hľadáte tip na darček pre domáceho miláčika?

Hoci sa vášmu psovi alebo mačke denne staráte o plné bruško a poriadnu dávku zábavy, určite si zaslúžia nejaké milé prekvapenie, ktoré ich bude čakať pod vianočným stromčekom. 

Tipy pre maškrtníkov

Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide v prvom rade cez žalúdok. Vašu mačku i psa máločo poteší tak veľmi, ako ich obľúbené maškrty alebo dávka kvalitného krmiva. Pokiaľ im chcete dopriať niečo naozaj špeciálne, nechajte sa inšpirovať na našom eshope drmax.sk/veterina v sekcii Maškrty.

Maškrty potešia zaručene
 • Nájdete tu pochúťky od výmyslu sveta – vrátane chutnej salámy s 95 % obsahom mäsa, pravej diviny od domáceho výrobcu alebo žuvacej kosti, ktorú si váš strážca môže v prípade potreby kdekoľvek schovať na horšie časy
 • Mačacie dámy sa zaručene potešia čomukoľvek s obsahom rybacieho mäska. Vyskúšajte našu pastu s tuniakom, ktorá je navyše obohatená o 12 vitamínov na posilnenie imunitného systému. Ich maškrtný jazýček neodolá ani lisovanej rybacej kosti  a spokojné budú tiež s chrumkavými vankúšikmi plnými lososa, ktoré ich okamžite premenia na divokú šelmu.
 • Ak hľadáte darček, ktorý podporí zdravie a vitalitu vášho domáceho zvieratka, doprajte mu výberové krmivo z našej ponuky. Pod vianočným stromčekom ho môže čakať nádielka granúl od značky Carnilove alebo kapsičky Wild Life Dog s obsahom kačacieho hovädzieho mäsa.
 • Pre mačacích miláčikov odporúčame napríklad granule z jahňacieho a hydinového mäsa alebo jemnú kuraciu paštétu so šunkou, ktorá je vyrobená z mäsa najvyššej kvality, určeného aj na ľudskú spotrebu.

Tipy pre malých nezbedníkov

Darčekom, ktorým u mláďat ani „dospelákov“ rozhodne nič nepokazíte, je nová hračka do zbierky. Keďže všetci vieme, že obľúbené loptičky a plyšáci majú pomerne krátku životnosť, nemusíte sa báť, že by sa toho u vás doma zrazu nakopilo priveľa.

Psy ocenia čokoľvek, čo sa dá hrýzť, ťahať, prenášať alebo schovávať – od loptičiek a preťahovadiel až po pískacie zvieratká. Ak ešte váhate, aká hračka by bola pre vášho miláčika najlepšia, s výberom vám pomôže nasledujúci článok. Pri balení darčeka však myslite na to, že väčšina psov si najviac užíva práve proces „rozbaľovania“ – prispôsobte tomu výber papiera a minimalizujte používanie lepiacej pásky či drobných ozdôb.

S mačacími hračkami takisto nemôžete urobiť krok vedľa. Najväčšiu radosť vašej chlpatej spoločníčke  urobíte s predmetom, ktorý zapojí do hry aj vás. Veľkej obľube sa u mačiek tešia rôzne myšky, zvieratká s pierkami na udici a chlpaté loptičky, ktoré imitujú správanie živého zvieraťa. Pokiaľ hľadáte poriadnu zábavu a neobmedzuje vás priestor, stavte na rôzne tunely s hračkami či škrabadlá s preliezačkami, ktoré vám vytvoria dokonalé hracie centrum priamo u vás doma. 

Osobitou kapitolou sú takzvané múdre hračky alebo hlavolamy, ktoré zviera vedú k trpezlivosti a podporujú jeho mozgové závity. Dobre vám poslúžia, pokiaľ máte doma mimoriadne inteligentného jedinca, ktorý si vyžaduje neustále pozornosť. Oplatia sa aj vo chvíľach, keď chcete odísť z domu a potrebujete vášho psa alebo mačku  na chvíľu zabaviť.

Mačky sa potešia akémukoľvek príbytku, na ktorom si môžu ostriť svoje pazúriky

Praktické tipy

Nastal ten správny čas na výmenu pelechu? Potešte vášho psíka novým kúskom, ktorý si nájde pod vianočným stromčekom. Nezabudnite mu dopriať dostatok času, aby sa s novým kúskom zoznámil a „prevoňal“ ho svojou vôňou, ako je na to zvyknutý.

 

Mačky sa potešia akémukoľvek príbytku, na ktorom si môžu ostriť svoje pazúriky a ktorý im poskytne dostatočný rozhľad po miestnosti bez toho, aby ich ktokoľvek pri zaslúženom oddychu vyrušoval.

Spoločným darčekom vás a vášho miláčika môže byť nový štýlový obojok alebo vôdzka, ktorá znamená ďalšie spoločné dobrodružstvá. Pokiaľ máte doma menej odolné plemeno, prípadne plánujete so svojím psom chodiť v zime na dlhšie túry, investujte do kvalitných kúskov oblečenia. S ich výberom vám pomôžeme aj tu.

Tipy pre milovníkov čistoty

Pri starostlivosti o našich domácich miláčikov netreba zabúdať na čistú srsť, pazúry, uši a oči. Hoci to možno pre zvieratká  neznie príliš lákavo, aj takýto darček môže vo vašej domácnosti navodiť tú správnu sviatočnú atmosféru. Širokú ponuku šampónov, kondicionérov, hrebeňov, kliešťov na pazúriky či pomôcok na dentálnu hygienu nájdete pod jednou strechou v Dr. Max.

Hľadáte tip na darček pre domáceho miláčika?
Siahnuť môžete aj po výživových doplnkoch pre zvieratká

Tipy pre zdravie a vitalitu

A keďže ste si pre svoj nákup vybrali lekáreň, nedá nám nespomenúť darček, ktorý možno toľko neocení obdarovaný, no jeho majiteľ rozhodne áno. Zdravie vášho psa alebo mačky patrí k tomu najcennejšiemu, čo si môžete pod stromčekom želať.

 

Preto je dobré vedieť, že rôzne vitamíny a doplnky výživy existujú nielen pre ľudí, ale aj pre ich štvornohých spoločníkov. Okrem toho, že im pomáhajú posilniť imunitu a zvládnuť nutrične náročné obdobia, môžu tiež podporiť správnu funkciu tráviaceho systému, zlepšiť kvalitu srsti či upokojiť ich nervový systém. Nároky mačiek a psov na živiny, vitamíny a minerály sa počas ich života môžu dramaticky meniť. Príčin býva viacero – od ochorenia zvieraťa cez graviditu a dojčenie až po viacero problémov, spojených s pribúdajúcim vekom.

V takýchto prípadoch vám pomôžu vhodne zvolené výživové preparáty. O ich nasadení sa vždy poraďte s odborníkom. Viac si o tejto téme môžete prečítať v nasledujúcom článku.VetClub Dr. Max je aj na sociálnych sieťachĎalšie články k téme Hľadáte tip na darček pre domáceho miláčika?

 • Aké darčeky sa oplatia kúpiť pre bábätko?

  Aké darčeky sa oplatia kúpiť pre bábätko?

  · 5 minút na prečítanie
  Ak hľadáte spôsob, ako potešiť vaše bábätko, nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi na darčeky pre najmenších. Tieto darčeky nielenže prinesú radosť a zábavu, ale zároveň prispejú k ich správnemu vývoju.
 • Rozhodnúť sa adoptovať zvieratko z útulku je ušľachtilý čin, ale zároveň to znamená prevziať veľkú zodpovednosť. Ste pripravení na to, čo všetko to obnáša?
 • Aj naši domáci miláčikovia môžu ochoreť, zraniť sa alebo pociťovať bolesť závažnejšieho pôvodu. Radi vám poradíme, ako identifikovať príznaky bolesti a ktoré lieky by mohli byť pre zvieratá škodlivé.
O autorovi
Redakcia VetClub Dr.Max
Redakcia VetClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia VetClub Dr.Max
Redakcia VetClub Dr.Max
Čítať viac od autora