Včelobal kreatívny set

1×1 ks, kreatívny set na výrobu voskových obalov

Značka: VČELOBAL

Už dávnejšie ste si chceli vyrobiť vlastné voskové obaly doma? Máte radi kutilské návody na výrobu? Tak ste na správnom mieste.

28,90
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Včelobal kreatívny set 1×1 ks, kreatívny set na výrobu voskových obalov

X015438

Už dávnejšie ste si chceli vyrobiť vlastné voskové obaly doma? Máte radi kutilské návody na výrobu? Tak ste na správnom mieste.

Táto zázračná krabička je nevyhnutnosť pre každého, kto miluje remeslo a vždy si chcel vyskúšať vyrobiť svoje vlastné voskové obaly. Náš set obsahuje všetko, čo potrebujete na výrobu troch stredných obrúskov. Perfektný darček pre malých aj veľkých remeselníkov a ekokutilov.

Z lásky k prírode a ľuďom sa zrodil projekt Včelobal. Vyrábať veci rukami, zo srdca, zodpovedne a ekologicky nás vždy fascinovalo. Ak máte k týmto veciam blízko aj vy alebo ak máte podobné hodnoty ako my, pripravili sme si pre Vás DIY set, s ktorým si doma vlastnoručne pripravíte svoje voskové obrúsky.

Podporte svojho tvorivého ducha. S kreatívnym setom od Včelobalu si môžete vyrobiť vlastné voskové obrúsky. Balenie obsahuje všetko potrebné. V škatuľke nájdete 3 kusy bavlny, dva s predpripravenými vzormi a priestorom aj na vašu kreatívu a jeden celkom čistý. Bavlny sú v našich najpraktickejších veľkostiach (S, M, L), prírodné farby na textil - modrá, červená a žlta, dva štetce, voskovú zmes, 2x papier na pečenie a návod ako na to.
 


POUŽITIE

Veľkosť S je vhodná na odrezané kúsky zeleniny, drobností alebo prikrytie pohárov. Včelobal M je vhodný na zabalenie rožka, hrudky syra, prikrytie odkrojeného melóna či tekvice a Včelobal L je ideálny na balenie desiatových bagiet, prikrytie kysnúceho cesta, hrnca či taniera.

 • Voskový obrúsok umožňuje potravinám dýchať
 • Predlžuje čerstvosť potravín
 • Tvarovateľný a priľnavý
 • Umývateľný a znovu použiteľný
 • Šetrí spotrebu plastov, teda životné prostredie
 • Po použití sa môže poskladať do klbka, šetríte váhu v batôžku
 • Na konci svojho životného cyklu je voskový obal jednoducho kompostovateľný materiál

STAROSTLIVOSŤ

 • Po použití stačí obal jemne oprášiť. Obal sa môže umývať vo vlažnej vode s ekologickým saponátom. Umytý Včelobal necháme vyschnúť a môžeme ho používať znovu.
 • Nemusíte sa báť, že Včelobal nasaje vône jedla, vosková vrstva je dostatočne odolná.
 • Ak máte pocit, že sú obaly suché, či tvrdé, postačí, ak ich nahrejete rukami, vosková vrstva rýchlo zmäkne.

ZLOŽENIE

 • Včelobal je kombináciou 100 % BIO bavlny a unikátnej voskovej zmesi z borovicovej živice, bio repkového oleja a včelieho vosku.
 • A baktérie?! Prírodný včelí vosk je antibakteriálny, borovicová živica má antimykotické vlastnosti, jojobový olej svojimi vlastnosťami dodáva Včelobalu ohybnosť.
 • Včelobaly sú ručne vyrobené na Slovensku. Testované RÚVZ a certifikované na styk s potravinami.

EKOLOGICKÉ BALENIE

Krabička je vyrobená z tvrdého recyklovaného papiera. Využitie si nájde aj po rozbalení. Snažili sme sa ju navrhnúť, tak aby netvorila jednorázový odpad, naopak môže mať mnoho spôsobov využitia. Napríklad na vaše ostatné voskové obaly alebo farbičky, nitky, gorálky, sviečky...

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.