Dr. Max podporí Behaj lesmi aj v ekologickej šetrnosti

20. 5. 2021 · 4 minúty na prečítanie

Bratislava 20. mája 2021 – Behaj lesmi je séria bežeckých pretekov na tých najkrajších miestach Slovenska, aj preto kladie veľký dôraz na životné prostredie, ku ktorému sa snaží byť maximálne šetrná. Dr. Max si ako hlavný partner podujatia dáva za úlohu venovať pozornosť aj ekologickému rozmeru podujatia a podporuje preteky tak, aby boli čo najviac v súlade s okolitou prírodou. V zázemí pretekov budú preto eliminované plasty, účastníci budú môcť triediť odpad a štartovné balíčky dostanú v ekologických rozpustných taškách.


Pre Behaj lesmi je príroda kľúčová. Preteky sú v krásnych, ničím nerušených lokalitách, ktoré si zasluhujú špeciálny obdiv a predovšetkým starostlivosť. Preto popri veľkom dôraze a starostlivosti o bežcov, venujú usporiadatelia mimoriadnu pozornosť aj prostrediu, v ktorom sa podujatie koná. „Ekológia a šetrný prístup k prírode sú rovnako dôležité aj pre lekárne Dr. Max a veľmi ma teší, že sme práve v tejto téme našli s Behaj lesmi skvelý prienik. Už pri úvodnej myšlienke a diskusiách o podpore projektu sme tejto oblasti venovali patričnú pozornosť. Verím, že prostredie, ktoré po pretekoch opustíme zostane maximálne nedotknuté a zachované,“ uvádza Andrej Križan, komerčný riaditeľ Dr. Max Slovensko.

Vplyv pretekov na životné prostredie sa snaží Behaj lesmi znížiť tak, že vďaka podpore lekární Dr. Max, ktoré sú hlavným partnerom celého podujatia, vedie svojich pretekárov k zodpovednému triedeniu odpadu.„Spoločne usilujeme o zníženie produkcie jednorazového odpadu na pretekoch. Informácie pretekári nebudú dostávať v obálke, ale budú vytlačené rovno na štartovnom čísle alebo online. Letáčikov, brožúrok a vytlačených lístkov do šatne sa na pretekoch nedočkáte, všetko si budete môcť rovno odtrhnúť zo štartového čísla. Na preteky si dokonca nemusíte nič tlačiť, stačí prísť s QR kódom v telefóne,“ vysvetlil za organizátorov David Douša.

V súlade s prostredím, kde sa podujatie koná budú riešené aj možnosti občerstvenia, napríklad použitím vratných téglikov v zázemí alebo možnosťou načerpať si vodu z veľkokapacitných nádrží. Na sérii Behaj lesmi organizátori dokonca úplne skoncovali s jednorazovými plastovými pohármi pre pretekárov.V spolupráci s Dr. Max budú k dispozícii takzvané Speedcupy. Ide o praktický pohár vyrobený z termoplastického polyuretánu, ktorý je možné jednoducho zbaliť do vrecka, či vďaka praktickému pútku zavesiť na batoh. Speedcup, ktorý je v hodnote 8 eur, dostane každý bežec. Speedcup váži iba 10 gramov a účastníkom zostáva samozrejme aj po skončení pretekov. Behaj lesmi sa tak radí k prvým hromadným akciám, ktoré sa takto razantne zbavujú všetkých jednorazových plastových pohárov.

Behaj lesmi, v spolupráci s Dr. Max, prichádzajú tiež s revolučnou ekologickou „vychytávkou“. Každý z pretekárov dostane úvodný balíček v taške z NEplastového materiálu, ktorý je šetrný k prírode. Ideálny spôsob likvidácie je rozpustenie v horúcej vode, ktorá je netoxická a nepoškodzuje prírodu. Krásna príroda, v ktorej sa budú jednotlivé behy konať si zaslúži mimoriadnu pozornosť a opateru. Lekárne Dr. Max ako hlavný partner podujatia a titulárny partner detských pretekov však s rovnakou váhou a záujmom pristupuje k starostlivosti o bežcov a návštevníkov podujatia. Čo všetko pre pretekárov a širokú verejnosť pripravuje, nájdete na webe behajlesmi.sk. Prvé podujatie bežeckej série Behaj lesmi sa koná 19. júna 2021 v okolí bratislavského Devína. Ďalej bude pokračovať pretekmi 17. júla 2021 v lesoch Veľkej Fatry. A napokon tretí a zároveň posledný tohtoročný beh je naplánovaný na 21. augusta 2021 v nádhernom prostredí Štiavnických vrchov.