TIERRA VERDE Silica BIO Eukalyptus

1×10 ml

Tento vynikajúci esenciálny olej sa získava destiláciou listov z vysokých stromov blahovičníka guľatoplodého (Eucalyptus globulus) rastúcich hlavne v Austrálii a Ázii.

U dodávateľa, doručenie do 7 dní
5,19
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: TIERRA VERDE Silica BIO Eukalyptus 1×10 ml

X67951

Hlavný popis produktu

Vôňa tohto druhu eukalyptu je plná, gáfrovitá a svieža. Tento olej má silný antibakteriálny a antivírusový účinok.

„Tento olej pôsobí ako svieži vietor prinášajúci nové nápady. Má výrazné antibakteriálne a antivírusové účinky. Účinne zregeneruje telo po chorobe. Stromy, z ktorých sa olej získava, je možné v účinkoch najviac priblížiť k našej breze,” hovorí Michaela Makulová, profesionálna aromaterapeutka.

Esenciálny olej z eukalyptu sa vo veľkej miere využíva v masážnych zmesiach pre športovcov, pri bolestiach, svalovom napätí a kŕčoch. Pravidelné inhalácie sú výbornou prevenciou nachladnutia. Oleje sa dajú využiť aj pri príprave domácich čistiacich prostriedkov.

Pravidelná inhalácia Esenciálneho oleja BIO Eukalyptus otvára myseľ novým nápadom a prináša inšpiráciu. Na fyzickej úrovni má tento olej výrazný antibakteriálny a antivírusový účinok. Jeho používanie je vhodnou prevenciou proti rôznym ochoreniam. Pomáha regenerovať telo po chorobe.

Tip od aromaterapeutky: Eukalyptus používajte skôr krátkodobo v období infekcií ako prevenciu alebo ako účinnú liečbu pri nachladnutí, chrípke a nádche. Niekoľko kvapiek v difuzéri alebo aromalampe prečistí vzduch – bude sa vám výborne dýchať. Tento olej môžete doplniť Esenciálnym olejom BIO Citrón alebo Pomaranč.

Domáca kozmetika a čistiace prostriedky:
Osviežuje vzduch (domáce vône na toaletu, osviežovače bielizne)
Má antibakteriálny a antivírusový účinok (domáce prostriedky na dezinfekciu plôch, čistenie umývačky, práčky a na umývanie podláh)
Tip od TIERRA VERDE: Chcete zaujímavo osviežiť svoje športové oblečenie? Pridajte niekoľko kvapiek Esenciálneho oleja BIO Eukalyptus pred praním k mydlovým orechom alebo do Pracieho gélu z mydlových orechov bez vône. Budete milo prekvapení! Spolu s Esenciálnym olejom BIO Pomaranč a Lavandin ho môžete použiť aj do vody na umývanie podláh.

Dávkovanie pre dospelých:
Do aromalampy alebo difuzéru nakvapkajte 6 kvapiek na prevoňanie približne 100 m2 plochy
Do telovej kozmetiky a masážnych olejov pridajte najviac 3 kvapky do 10 ml rastlinného oleja alebo krému
Pre tehotné ženy, citlivé osoby a staršie deti používajte nižšie dávkovanie. Pre mladšie deti nepoužívajte tento olej vôbec.

Použitie
V aromaterapii sú tieto esenciálne oleje veľmi obľúbené a veľa ľudí na ne nedá dopustiť. Je však potrebné pamätať na to, že je ich použitie úplne vylúčené pre deti mladšie ako 2 roky. Údaje o použití vo vyššom veku detí sa rôznia, preto ich neodporúčame používať do 5 rokov veku dieťaťa. Pre deti od 5 do 10 rokov môže byť použitý len na inhalácie. U týchto detí olej nepoužívajte na tvár ani v jej blízkosti.

Ďalšia dôležitá kontraindikácia sa týka osôb s astmou. Tým môže uľavovať pri dýchacích ťažkostiach, existuje však riziko vyvolania astmatického záchvatu. Postupujte opatrne, olej najskôr jemne ovoňajte a sledujte prípadné reakcie. Éterický olej z eukalyptu nepoužívajte s homeopatickými prípravkami. Spotrebujte najneskôr do 3 rokov.

Tip od aromaterapeutky: Pri použití u detí nahraďte tento olej Esenciálnym olejom BIO Pomaranč, Céder alebo Tea Tree. Pre astmatikov vyskúšajte ako náhradu Esenciálny olej BIO Céder.

Zloženie
Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Limonene*. *- prírodného pôvodu + doplnit další složky viz etikety

Esenciálne oleje BIO od TIERRA VERDE vznikajú s rešpektom k životnému prostrediu aj k ľuďom, ktorí pestujú a spracovávajú suroviny na ich výrobu.

Tento esenciálny olej nepoužívajte pre deti do 5 rokov. Olej nepoužívajte na tvár ani v blízkosti tváre detí do 10 rokov. Olej nie je vhodný pre osoby s astmou, u ktorých môže spôsobiť astmatický záchvat. Esenciálne oleje nikdy nepoužívajte vnútorne. Nepoužívajte nezriedené na pokožku. Chráňte oči a sliznice. Chráňte pred deťmi.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.