Terapia soľou Soľ z Mŕtveho mora z Jordánska

1×5 kg, soľ do kúpeľa

Je získavaná výlučne prirodzeným odparovaním na brehu Mŕtveho mora a neprechádza žiadnym ďalším chemicko-technologickým spracovaním. Aj preto si zachováva svoj plný terapeutický potenciál. Oproti bežne dostupným kúpeľovým soliam po kúpeli s našou soľou zostane vaša pokožka dokonale prečistená, zbavená prebytočného mazu, no nie vysušená.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

26,69
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Terapia soľou Soľ z Mŕtveho mora z Jordánska 1×5 kg, soľ do kúpeľa

X62461 ADC

100% prírodná soľ do kúpeľa z Mŕtveho mora priamo z Jordánska. Obsahuje unikátnu kombináciu viac ako 25 druhov minerálov blahodarne pôsobiacich na pokožku pri kožných problémoch, na uvoľnenie preťažených svalov či kĺbov a regeneráciu celého tela. 
Pre každé použitie treba prispôsobiť koncentráciu soľného roztoku danému použitiu.

Balenie 5 kg ekologickom balení - praktickej a odolnej tašey na mnohonásobné používanie, v ktorej sa aj 5 kg soli nesie ľahko. Okrem praktického popruhu na rameno má taška aj nepriepustnú vnútornú vložku, ktorá soľ chráni pred vlhkosťou. Preto sa v nej môže soľ pohodlne aj skladovať vo vlhkejšom prostredí kúpeľne. Keď  sa soľ minie, môže sa dokúpiť na váhu v bezobalovom obchode. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Pre relaxačný kúpeľ: 500 g soli.
Pre terapeutický kúpeľ : 1-3 kg kúpeľovej soli na vaňu.
Soľ sa rozpustí vo vani s teplou vodou (37 °C) a celé telo sa na 15-20 minút namočí. Následne sa umyje len teplou vodou (bez mydla či sprchového gélu).
Kúpeľ rúk/nôh: 300 g soli, 5 l vody, 20 min. Soľ sa rozpustí v nádobe s teplou vodou (37 °C) a na 20 minút sa do nej namočia ruky/nohy. Následne sa ruky/nohy umyjú len teplou vodou (bez mydla či sprchového gélu).
Vlasový oplach/zábal: 200 g soli, 2 l vody, 15-20 min. Vlasy sa umyjú šampónom. 200 g kúpeľovej soli sa rozpustí v 2 litroch teplej vody. Vlasy do soľného roztoku namočia alebo sa ním prepláchnu. Do tejto slanej vody sa odporúča namočiť aj uterák, dobre vyžmýkať a vlasy si doň zabaliť. Nechá sa pôsobiť 15-20 minút a následne sa vlasy opláchnu len čistou vodou.
Inhalačná naparovacia terapia: 100 g soli, 2 l vody, 10 min. 100 g soli sa vloží do veľkého hrnca, zaleje sa 2 litrami vriacej vody a inhaluje sa nad hrncom pod zakrytým uterákom maximálne 10 minút.
Výplach ústnej dutiny či kloktadlo: 30-50 g soli na 200 ml vody. Soľ sa rozpustí v teplej vode a ústna dutina sa vyplachuje, prípadne kloktá roztokom. Roztok sa nikdy neprehĺta!

Upozornenie: Len na vonkajšie použitie. Koncentráciu soli v kúpeli vždy prispôsobte stavu vašej pokožky. Ak vás postihnuté miesto veľmi štípe miesto opláchnite čistou vodou a koncentráciu soľného roztoku znížte pridaním väčšieho množstva vody. Ošetrenie má byť príjemné. Jemné štipkanie v postihnutej oblasti je normálne, malo by do pár minút prestať. Zabráňte kontaktu s očami. V prípade podráždenia alebo alergickej reakcie prestaňte výrobok používať. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.