Stoptussin

  (6)
Stoptussin

Stoptussin – Správna voľba proti kašľu vďaka 2 účinným látkam

Stoptussin sa používa na liečbu suchého dráždivého, ťažko utíšiteľného kašľa rôzneho pôvodu. Je vhodný pre deti aj pre dospelých.

 • Tíši suchý dráždivý kašeľ
 • Chráni pred ďalším dráždením ku kašľu
 • Riedi hlien a tým napomáha vykašliavaniu

Stoptussin obsahuje 2 účinné látky: Butamirát a Guajfenezín

Butamirát tlmí suchý dráždivý kašeľ a chráni pred ďalším dráždením ku kašľu.

Guajfenezín mení skladu prieduškového hlienu, riedi ho, a tým napomáha jeho vykašliavaniu.

Stoptussin je dostupný vo forme sirupu, kvapiek a tabliet.

Zoradiť podľa
 • Liek zo skupiny antitusík. Napomáha zmierňovať suchý, dráždivý kašeľ. Vhodný v čase pred/po operáciach. Pre deti od 12 rokov.
 • STOPTUSSIN tablety

  1×30 tbl, liek
  Liek tlmí dráždenie na kašeľ, mení skladbu prieduškového hlienu a uľahčuje tak jeho vykašliavanie. Liek je určený na liečbu suchého, dráždivého, ťažko utíšiteľného kašľa rôzneho pôvodu. Tento liek je možné podať aj na utíšenie kašľa pred operáciou a po nej.
 • STOPTUSSIN

  1×50 ml, kvapky
  Liek vo forme kvapiek zo skupiny antitusík. Pomáha tlmiť suchý, dráždivý kašeľ. Vhodný v čase pred/po operáciach.
 • STOPTUSSIN

  1×25 ml, kvapky
  Liek vo forme kvapiek zo skupiny antitusík. Pomáha tlmiť suchý, dráždivý kašeľ. Vhodný v čase pred/po operáciach.
 • Stoptussin sirup

  1×180 ml, liek
  Liek tlmí dráždenie na kašeľ, mení skladbu prieduškového hlienu a uľahčuje tak jeho vykašlávanie.
 • Stoptussin sirup

  1×100 ml, liek
  Liek vo forme sirupu zo skupiny antitusík. Pomáha tlmiť dráždivý kašeľ, zrieďuje hlien a napomáha vykašliavaniu. Vhodný pre deti od 6 mesiacov.

  Kašeľ u detí – praktické tipy

  Kašeľ je fyziologický obranný reflex, ktorý má jednak očistnú funkciu (pomáha odstrániť sekrét či cudzie telesá z dýchacích ciest) a ďalej má aj funkciu ochrannú (chráni dýchacie cesty pred potenciálnymi zdrojmi dráždenia či obštrukcie.

  Akútny kašeľ u detí býva najčastejším prejavom vírusovej infekcie horných dýchacích ciest. Väčšinou je spojený s nádchou a mierne zvýšenou teplotou. Priebeh ochorenia je vo väčšine prípadov nekomplikovaný a liečba antibiotikami nie je nutná. Infekcia ustúpi zvyčajne v priebehu dvoch týždňov. Kašeľ býva na začiatku väčšinou suchý dráždivý, obťažujúci hlavne v noci, následne môže prejsť do tzv. vlhkého kašľa s vykašliavaním hlienu.

  Suchý kašeľ je potrebné tlmiť liekmi (antitusiká), pretože pacienta i jeho okolie vysiľuje. V prípade obťažujúceho nočného kašľa, ktorý budí zo spánku, môže pomôcť zvýšenie polohy hlavy pri spaní, podloženie ďalším vankúšom. Dôležité je rovnako pravidelne vetrať v miestnosti, kde sa spí, prípadne ešte zvlhčovať vzduch. K zmierneniu obťažujúcich príznakov môže pomôcť tiež tzv. Priessnitzov obklad na krk, ale bez igelitu. U starších detí je možné aplikovať inhaláciu.

  Pri záchvate kašľa môže tiež pomôcť lyžička medu. Med má preukázateľný účinok proti kašľu. Deťom mladším ako jeden rok sa však podávanie medu neodporúča. Veľmi dôležité je udržiavať správnu hydratáciu dieťaťa. Hlavne u menších detí, ktoré ešte nevedia správne fúkať do vreckovky a dobre si odkašľať, sa môže vyskytnúť nechutenstvo a odmietanie jedla a tekutín a tým sa zvyšuje riziko dehydratácie. Malému pacientovi je vhodné podávať tekutiny častejšie a po malých dávkach. V rámci stravovania podávame skôr ľahšie jedlá a polievky, a to v menších porciách a častejšie.

  Dôležité je tiež dbať na priechodnosť nosa dieťaťa, v prípade malých detí, ktoré sa ešte nevedia vyfúkať do vreckovky, použite odsávačku.

  O potrebe liečby antibiotikami by mal rozhodnúť ošetrujúci lekár, zvyknú sa podávať v prípade bakteriálnej infekcie.

  Pri liečbe kašľa u detí je nutné sledovať charakter kašľa (suchý, štekavý, vlhký), celkový stav dieťaťa, sprievodné príznaky – teplotu, nádchu, alergické prejavy, ako sa kašeľ vyvíja, či sa nezhoršuje, a v ktorom období dňa sa objavuje. Pri vlhkom kašli s nadmerným zahlienením sa odporúčajú lieky, ktoré riedia hlien a napomáhajú vykašliavaniu (mukolytiká a expektoranciá). Kašeľ väčšinou ustúpi spoločne s ďalšími príznakmi ochorenia do jedného či dvoch týždňov. Ak sa ochorenie nezlepšuje alebo dochádza k zhoršeniu stavu dieťaťa, je vždy vhodné vyhľadať lekára, ktorý dieťa vyšetrí.

  Ak ide o kašeľ chronický, je vždy potrebné liečiť základné ochorenie, ktoré kašeľ vyvoláva a dodržiavať režimové opatrenia odporúčané lekárom.

  Suchý dráždivý kašeľ

  Suchý dráždivý kašeľ je tzv. neproduktívny kašeľ, pri ktorom nie je vykašliavaný hlien. Zvykne byť nesmierne obťažujúci, pacienta vyčerpáva, obmedzuje jeho aktivity a bežné fungovanie, narušuje spánok. Môže sa zhoršovať v suchom a teplom prostredí. U dospelých môže mať viacero príčin, od infekcií dýchacích ciest po alergie, astmu či srdcové ťažkosti. Najčastejšou príčinou suchého dráždivého kašľa sú zápaly horných dýchacích ciest. Suchý dráždivý kašeľ je obvykle jedným z príznakov vírusovej infekcie, ktorá býva sprevádzaná tiež celkovými príznakmi, ako sú únava, zvýšená teplota až horúčka.

  Pri zisťovaní príčiny sa pátra po okolnostiach vzniku, dĺžke trvania kašľa, či kašeľ prichádza v záchvatoch alebo má trvalý charakter, či sa objavuje prevažne v noci, nadránom alebo počas dňa, či sa nevyskytuje iba sezónne (čo môže nasvedčovať alergii). Tiež sa pátra po možnom vzťahu k zamestnaniu pacienta či k liekom, ktoré pravidelne užíva (napr. lieky na vysoký krvný tlak). Intenzívny akútny kašeľ môže byť tiež spôsobený vdýchnutím cudzieho telesa či kontaktom s alergénom.

  Na liečbu suchého dráždivého kašľa pri nachladnutí či infekciách dýchacích ciest sa používajú lieky utlmujúce kašľový reflex, tzv. antitusiká. Do tejto skupiny patrí tiež liek Stoptussin. Obsahuje jedinečnú kombináciu dvoch účinných látok – butamirátu, ktorý tíši dráždivý kašeľ, a guajfenezínu, ktorý riedi hlien a napomáha vykašliavaniu, tiež obnovuje tvorbu ochranného filmu na sliznici dýchacích ciest, a tým chráni pred ďalším dráždením na kašeľ.