Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Poradíme: Ako podporiť imunitu po borélióze pri užívaní amlopinu, verospironu, betalocu a kaldyum?

    Otázka z 30. 5. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dorý deň, poprosím o radu, čo by som si mohla kúpiť na podporu imunity, ktorú mám rozhadzanu po borelioze, užívam amlopin 5 mg, verospiron, betaloc 25 , kaldyum, ďakujem
    Mgr. Emma Halas Haluščíková
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Emma Halas Haluščíková

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Správne bakteriálne osídlenie čreva je dôležité nie len pre trávenie a metabolizmus, ale tiež pre imunitný systém. Preto jednou z možností je práve užívanie probiotík. Je vhodné, aby obsahovali aspoň miliardu živých baktérií v jednej kapsuli a aspoň 3 - 4 probiotické kmene. Mnohé kmene navzájom spolupracujú a sú tak účinnejšie. Toto kritérium spĺňa veľa druhov, napríklad Laktobacily, Biopron premium (okrem probiotík obsahuje aj prebiotiká - tie slúžia probiotikám ako potrava pre ich správny rast a množenie). Vhodným, kvalitným probiotikom je výživový doplnok BIOPRON 9 Premium , či Dr. Max Laktobacily "6"

    Z vitamínov majú význam najmä selén, zinok, vitamín C, D, vitamíny skupiny B v dostatočných dávkách. Doplniť si ich viete okrem výživových doplnkov aj konzumáciou potravín bohatých na tieto vitamíny. Ďalším obľúbeným stimulátorom imunitného systému sú beta glukány. Sú to jedinečné komplexné polysacharidy, prirodzene sa vyskytujúce v bunkovej stene baktérií, kvasiniek, húb, rias a rastlín. Dokážu optimalizovať funkcie imunitného systému do normálnej a prirodzenej úrovne, vďaka čomu je telo schopné brániť sa pred infekciami efektívnejšie. Bol u nich preukázaný účinok imunostimulačný, protizápalový, antimikrobiálny, protinádorový, antidiabetický a hepatoprotektívny. Medzi výživové doplnky s ich obsahom patrí  Imunoglukán P4H. Hlavnou účinnou zložkou prípravku je prírodná látka Imunoglukan® - vysoko purifikovaná prírodná látka, komplex biologicky aktívnych polysacharidov, získavaný izoláciou z hlivy ustricovitej. Na začiatku vám odporúčam užívať 3xdenne 1 kapsulu večer pred spaním alebo ráno nalačno. Pre posilnenie imnunity je vhodné tento prípravok užívať aspoň 2-3 mesiace.
    Dôležitou podporou imunity je tiež správne fungujúci tráviaci systém, kvalitná strava, pitný režim, dostatok pohybu a celkový zdravý životný štýl.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom

    Mgr. Emma Halás Haluščíková

    Najnovšie otázky v poradni