Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Možné riziká dojčenia po použití Pamyconu: Môže byť pre dojčené bábätko toxické?

    Otázka z 1. 2. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň. Kvapkala som si 3x denne, 7 dní, Pamycon na liečbu trhlín na bradavkách. Dcéra je plne dojčená. Bradavky som si pred dojčením neumývala. Dozvedela som sa po ukončení liečby, že to môže byť pre bábätko toxické. Dojčila som min.30 min po aplikacii. Dcéra má 3mes. Mohla som dcérke uškodiť?
    Mgr. Barbora Bičanovská
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Barbora Bičanovská

    Dobrý deň.

    Ďakujeme za Vašu otázku.

    Použitie počas dojčenia nie je spojené s výskytom nežiaducich účinkov u dojčiat, pretože pri lokálnom použití účinné látky neprestupujú do materského mlieka. Použitie kvapiek PAMYCON na liečbu trhlín bradaviek u matky taktiež nie je spojené s výskytom nežiaducich účinkov (poškodenie vnútorného ucha a sluchového nervu, ovplyvnenie mikroflóry čreva) u dojčiat, pretože koncentrácia účinných látok v správne pripravenom roztoku je nízka. Z tohto dôvodu sa negatívny vplyv na zdravie bábätka nepredpokladá. V prípade, že máte napriek tomu obavy, odporúčam konzultovať situáciu s pediatrom. 

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom

    Mgr. Barbora Bičanovská

    Podobné otázky

    • zápcha u dvojmesačného bábätka

      Dobrý deň,moja dvojmesačná dcérka užíva Bebacare vlákninu, užíva ju Tretí deň ale mám pocit,že ju ešte viac zapeká. Pomáhame jej s kakaním každé ráno Easylaxom. Je dojčená ale raz,dvakrát za deň ju...

    Najnovšie otázky v poradni