Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Možné dôvody zvýšeného tlaku a bolesti hlavy po užívaní Gotu kola

    Otázka z 28. 10. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý večer, chcem sa opýtať začal som uživať Gotu kola a q10. Jednu tabletku ráno. Prvé asi 3 dni bolo všetko v poriadku a teraz ma bolí hlava a citim tlak v hlave. Uživam Agen5 jednu tabletku denne ráno. Dnes som mal aj tlak zvíšený. Mávam 132/79 77 tepov a dnes som mal 154/98 a 100 tepov.
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

    K zvýšeniu krvného tlaku môže dochádzať z rôznych dôvodov. Najčastejšie sa jedná o stres, nedostatok tekutín, infekcia, reakcia na iné lieky alebo na výživové doplnky a iné príčiny.

    Mrzí nás Váš aktuálny zdravotný stav. Žiaľ v našej kompetencii nie je možné hodnotiť závažnosť Vašich ťažkostí. To môžu iba lekári a to na základe dôkladného vyšetrenia Vášho zdravotného stavu. V prípade akýchkoľvek otázok či obáv, odporúčam kontaktovať ošetrujúceho lekára. 

    V prípade, že došlo k zhoršeniu zdravotného stavu po začatí užívania výživových doplnkov je potrebné o tom oznámiť ošetrujúcemu lekárovi.

    Prajem skorú úľavu od ťažkostí.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

    Podobné otázky

    • Užívanie GABA - úzkosť, nespavosť menopauza

      Prosím o info, či prípravok GABA 1000mg je vhodný pri problémoch s menopauzou -úzkosť, nesústredenosť, nespavosť...je to bezpečný prípravok pre 50 ročnú ženu?...môže sa kombinovať s valeriánou?...

    • Zvýšený cholesterol pri užívaní Arterin

      Dobrý deň, mám 64 rokov, muž. Beriem lieky na vysoký tlak Gopten a Coryol. Bol som na zákroku - stent a pridali mi lieky: Monosan, Aspirín, liek na cholesterol Atoris 1 denne. Nebolo mi z neho dobre, mal...

    Najnovšie otázky v poradni