Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Komplikácie po chemoterapii: bolesť nôh u pacienta s rakovinou ústnej dutiny

    Otázka z 12. 3. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň chcem sa opýtať brat ma rakovinu dutiny ustej ma začína druhý týždeň od chemoterapii mu začínajú pichnúť nohy od palcov až po kotniky neviete čím to je
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Mrzí nás aktuálna zdravotná situácia Vášho brata. Opuch nôh je pravdepodobne vedľajší účinok prebiehajúcej chemoterapie. Mne však nie je známe, ktoré konkrétne lieky sú mu podávané, preto to s určitosťou nemôžem potvrdiť, ani vylúčiť. Dôležité je o uvedených ťažkostiach informovať ošetrujúceho lekára, ktorý zváži súvis s liečbou a rozhodne o ďalšom liečebnom postupe.

    Prajem pevné zdravie.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Najnovšie otázky v poradni