Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Je v poriadku užívať Eutyrox 112 a Deoxymykoin 200 spolu?

    Otázka z 29. 8. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ked beriem pravidelne Eutyrox 112 a gynekologička mi predpísala Deoxymykoin 200 na 20 dní. Je to v poriadku spolu užívať? Ďakuje pekne za odpoved.
    PharmDr. Anna Pacalajová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Anna Pacalajová

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.    

    Pri súčastnom podávaní lieku Euthyrox a Deoxymyoinu dochádza k závažnej interackie, ktorá môže viesť k zvýšeniu biologickej účinnosti hormónov štítnej žľazy. Kombinácia liečiv sa neodporúča. Ak je podávanie tejto kombinácie nevyhnutné, je potrebné prehodnotiť dávkovanie a tiež pravidelne sledovať plazmatické hladiny tyreoidálnych hormónov. V prípade, že predpisujúci lekár, bol oboznámený o užívaní všetkých liekov, zvážil možné riziká liečby, prispôsobil tomu samotné dávkovanie, treba sa riadiť jeho pokynmi. V opačnom prípade je potrebné ho opätovne kontaktovať.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom,

    PharmDr. Anna Pacalajová

    Najnovšie otázky v poradni