Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Je bezpečné užívať Kolafit s liekmi na pečeň a magnézium pre krče v lýtkach

    Otázka z 11. 10. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň!Môže manžel užívať Kolafit,keď berie lieky na pečeň-Ursomed,Lagosu,Flavobion..Fyzioterapeutka mu odporučila aj Magnézium,keďže má krče v lýtkach.Za odpoveď ďakujem.
    Mgr. Barbora Bičanovská
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Barbora Bičanovská

    Dobrý deň. 

    Ďakujeme za Vašu otázku. 

    Colafit neovplyvňuje účinnosť uvedených liekov, preto je jeho užívanie možné. Magnézium môže znížiť vstrebávanie kyseliny ursodeoxycholovej (Ursomed), preto je potrebné zachovávať medzi uvedenými prípravkami časový rozostup 2 až 3 hodiny.

    Súčasne užívate lieky Lagosa a Flavobion, ktoré obsahujú rovnakú účinnú látka - silymarín. Nutnosť súbežného užívania odporúčam overiť priamo u lekára. 

    Prajem pekný zvyšok dňa. 

    S pozdravom

    Mgr. Barbora Bičanovská

    Podobné otázky

    • Užívanie Magne B6 v tehotenstve

      Dobrý deň, mám otázku ohľadom užívania Magne B6, ktorý mi odporúčal gynekológ kvôli miernym kŕčom v lýtkach (24tt). Zaujíma ma hlavne dávkovanie, keďže by sa nemala prekročiť dávka vitamínu B6 nad 10 mg....

    Najnovšie otázky v poradni

    Súvisiace