Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Horka chut ahnačka po užitíl ieku paxlovidu

    Otázka z 29. 1. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň,dnes som začala užívať Paxlovid amám nepríjemnu horkú chuť v ústach a hnačku.mam pokračovať v užívaní alebo ukončiť liečbu... ďakujem
    PharmDr. Anna Pacalajová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Anna Pacalajová

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.    

    Najčastejšie nežiaduce reakcie hlásené počas liečby Paxlovidom (nirmatrelvir/ritonavir) je porucha chuti, hnačka, bolesť hlavy a vracanie. Vzhľadom na to, že ide o liek, ktorý je viazaný na lekársky predpis, Vám odporúčam, o výskyte nežiadúcich účinkov informovať svojho ošetrujúceho lekára. On rozhodne o ďaľšom postupe.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom,

    PharmDr. Anna Pacalajová

    Najnovšie otázky v poradni