Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • Rýchly košík zatvorený
  • Fotosenzitiva lieku Fastumgel

    Otázka z 1. 9. 20251 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Mám bolesti na štvorhlavom svale ľavej nohy. Bolesť nastala po kŕči. Lekár mi predpísal fastum gél. Začala som si ho natierať dnes ráno. Bolesť ešte trvá. Viem, že počas doby natieranie nemám sa vystavovať slnku. Chcem sa spýtať, či mi odporúčate radšej zrušiť dovolenku pri mori, mám nastúpiť 12.9
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

    Pobyt na slnku, dokonca aj v prípade nepriameho slnka (za polojasného a mierne zamračeného počasia), vrátane UV žiarenia zo solária počas liečby a 2 týždne po ukončení liečky kŕemom Fastum gel je kontraindikáciou použita lieku.

    Počas doby aplikácie gélu a nasledujúce 2 týždne po jej ukončení sa ošetrované miesta nemajú vystavovať slnečnému žiareniu vrátane solárií a odporúča sa chrániť ošetrované miesta oblečením, aby sa predišlo riziku fotosenzitivity.

    Prajem Vám všetko dobré.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

     

     

    Najnovšie otázky v poradni