Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • bolesť chrbtice

    Otázka z 8. 7. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň. Mám velké bolesti chrbtice v hrudníkovej časti chrbta keď si ľahnem a v driekovej keď som otočená na pravý bok. Keď sedím, alebo som vzpriamená bolesť je o mnoho menej výrazná. Už som vymenila aj matrac tak tým to asi nie je. Naozaj mám problém so spánkom keďže ma to výrazne obmedzuje.
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň,

    ďakujeme za prejavenú dôveru. 

    Silná bolesť krížov a chrbtice má množstvo príčín. Môže to byť napríklad príliš veľká záťaž chrbtice pri nesprávnom zdvíhaní ťažkých bremien, nesprávne držanie tela, úraz, zápalové ochorenia. Taktiež sa môže jednať o prenesené bolesti chrbtice, ktoré majú pôvod v inom orgáne tela. 

    Z voľnopredajných možností Vám na krátkodobé tlmenie bolesti odporúčam liek Flector EP 25mg. Tento liek zmierňuje bolesť, a súčasne tlmí zápal a opuch. Odporúčané dávkovanie je 1 (25 mg) mäkká kapsula s odstupom 4 - 6 hodín podľa potreby. V priebehu 24 hodín sa nesmie užiť viac ako 3 mäkké kapsuly. Mäkké kapsuly sa majú prehltnúť celé a zapiť vodou. 

    Súčasne odporúčam úžívať liek Guajacuran. Obsahuje liečivo guajfenezín, ktorý okrem iného uvoľňuje kostrové svalstvo. Odporúčané dávkovanie je 1 tableta 3 až 5-krát denne. 

    Pre lepšiu účinnosť a rýchlejšiu úľavu ja vhodné doplniť príjem magnézia. Magnézium (horčík) prispieva k správnej funkcii svalov a nervového systému. 

    V prípade, že príznaky pretrvávajú aj po 3 dňoch liečby, prípadne dôjde k zhoršeniu stavu, bude potrebné vyhľadať lekára, ktorý zistí príčinu bolesť a nastaví adekvátnu liečbu. 

    Prajem skorú úľavu od ťažkostí.

    S pozdravom 
    PharmDrr. Veronika Kiabová

    Podobné otázky

    • Bolesti chrbtice

      Dobry den chcem sa opytat ci je vhodne uzivat sucasne Milgamu N a Biolevax forte? Ak ano v akych davkach ? Dakujem

    • Bolesť krčnej chrbtice

      Dobrý deň chcela by som sa spýtať beriem diclovit na chrbticu , nakoľko som ostaa choraci mozem popri tom lieky od kašľu ďakuje

    • Bolesť chrbtice

      Dobrý deň chcela by som sa opýtať väčšinou v noci ma picha pri srdci, bolesť mi udiera až do ľavej lopatky, niekedy až do krku a hlavy, nedá sa mi ani spať na ľavej cezdeň torozchodim ale v noci ma to...

    • Bolesť chrbtice

      Dobrý deň, chcela som sa informovať,či sa dá kombinovať Au block sMilgamma N. Aký je limit denného príjmu B12? Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň. N.

    • Bolesť chrbtice

      Dobrý deň.Prosím Vás,chcela by som sa opýtať,či si môžem dať flector náplasť,ak som kedysi mala bronchiálnu astmu?čítala som to medzi upozorneniami,ale nikdy som nemala astmatický záchvat.Ďakujem za...

    • bolesť chrbtice

      Dobrý deň, užívla som Milgammu n šesť mesiacov, pomáha mi, po akom časovom odstupe môžem Milgammu n opäť užívať, za odpoveď ďakujem

    • Bolesť krčnej chrbtice

      Dobry den Mavam caste bolesti krčnej chrbtice a tym padom ma bolievava aj hlava a mavam aj nevolnosti Som v 3 mesiaci tehotenstva takby som sa chcela poraditci su nejake lieky na bolest aj v tehotenstve...

    • Bolest krčnej chrbtice

      Dobrý deň.Chcela by som sa opýtať,či je treba dodržať nejaký odstup medzi užitím liekov Concor a Guajacuran.Concor užívam 2,5mg(pol tbl.ráno,pol tbl.večer),guajacuran mi bol odp.3x denne,aby to malo...

    • bolesť chrbtice a kĺbov

      Dobrý deň, chcela by som vedieť, aké lieky od bolesti chrbtice a klbov užívať , keďže užívam Trombex 1×denne ráno.Ďakujem.

    • bolesť chrbtice

      Tri dni mám bolesti v ľavom boku smerom k chrbtici mám pocit na vracanie užívam flektor a metamistad to mi utlmí bolesť na 4hodiny prosím o radu

    Najnovšie otázky v poradni