Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Dlhšie má fučenie z nosa 3 mesačné dieťa

    Otázka z 28. 9. 2022 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Používa sa libenar aj nasivin a žiadne zlepšenie stavu
    Na otázku odpovedá

    Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. 

    Takéto dýchanie je u novorodenca prirodzený stav. Tvorí sa im viac slín ako stihnú prehĺtať a tie sa potom nahromadia v zadnej časti hrdla.Spomínané zvuky sú spôsobené prúdením vzduchu. Takéto fučanie a chrčanie by malo spontánne zmiznúť koncom druhého alebo v treťom mesiaci, keď sa dieťa naučí prehĺtať všetky sliny.

    V rámci hygieny nosa, môžete aplikovať Libenar naďalej. Je to zdravotnícka pomôcka určená pre každodennú hygienu nosa u novorodencov a deti. Pokiaľ nemá dieťa tečúcu nádchu alebo upchatý nos, Nasivin nie je potrebný. Maximálna dĺžka použitia Nasivinu nesmie presiahnúť 7dní. 

    Ak badáte, že je dieťa nepokojné , plačlivé a nervózne môže sa jednať o reflux. Väčšinou sa pri refluxe dodržujú režimové opatrenia ako nechať poriadne odgrgnúť po každom jedle a spánok vo vyvýšenej polohe. Vyvýšenú polohu najlepšie zabezpečíte klinovým vankúšom, kde si dieťa ľahne celým chrbátikom, nielen hlavičkou. Ak by dieťa zvracalo prúdom, je treba kontaktovať pediatra.

    Akékoľvek pochybnosti konzultujte s Vašim detským lekárom, ktorý pozná celkový zdravotný stav dieťaťa.

    S pozdravom PharmDr. Dominika Titková

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni

    Súvisiace