Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Detská alergia

    Otázka z 5. 5. 2023 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, naša pediatrička nepracuje a syn má už tretí deň mierne zvýšenú teplotu od 37 - 38°C ktorá začala bolesťou hlávky a zimnicou, drobný výsyp po tele. má 7,5 r. kiahne už prekonal. Nasadili sme mu 1/2 Zodacu ráno a večer keďže mám podozrenie na alergiu ale je možné prosím kombinovať to s fen
    Na otázku odpovedá

    Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. 

    Príznaky, ktoré popisujete môžu sedieť na 6tu prípadne 7mu chorobu, ktoré sa vyznačujú párdňovou horúčkou a následným výsypom. Drobný výsyp väčšinou odoznie sám, pokiaľ nesvrbí, nie je nutné podávať antihistaminiká. Fenistil a Zodac neodporúčam kombinovať. 

    V prípade, že Váš pediater neordinuje, má svojho zastupujúceho lekára. V prípade zhoršených príznakov odporúčam cez víkend vyhľadať pohotovosť.

    Želám príjemný deň.

    S pozdravom

    PharmDr. Dominika Titková

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni