Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • bezpečné užívanie isoprinosine

    Otázka z 29. 8. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobry den. Zvyknem velmi zle reagovat na atb. Krce,bolest zaludka, kvasinky.Ako by som mala isoprinosine uzivat, aby som nedostala gyne.problemy a vyhla sa zaludocnym krcom. Probiotika per.oral aj vaginalne nestacia. Dakujem za odpoved.
    PharmDr. Patrícia Čečková
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Patrícia Čečková

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Liek Isoprinosine nie je antibiotikum. Isoprinosine obsahuje liečivo inozín acedoben dimepranol, ktoré sa používa na liečbu niektorých vírusových infekcií. Liek sa používa na stimuláciu imunitného systému, aby zdolal vírusové infekcie. 

    Isoprinosine je určený výlučne na perorálne použitie. Denná dávka má byť rozdelená rovnomerne počas dňa. Liek Isoprinosine môžete užívať nezávisle na jedle, keďže jedlo neovplyvňuje jeho účinok. Na uľahčenie prehltnutia sa tablety môžu pred užitím rozdrviť a rozpustiť v malom množstve tekutiny.

    Medzi časté nežiadúce účinky Isoprinosinu, vrámci Vami spomínaných, patrí vracanie, nevoľnosť a diskomfort v epigastriu. Gynekologické problémy neboli popisované. Výskyt vedľajších účinkov je u každého individuálny. O výskyte akéhokoľvek vedľajšieho účinku informujte predpisujúceho lekára, ktorý aj na základe miery obmedzenia rozhodne o ďalšom liečebnom postupe.

    S pozdravom

    PharmDr. Patrícia Čečková

     

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni