PROM-IN Magnesium Malate pomarančový džús

1×324 g, výživový doplnok

Značka: PROM-IN

PROM-IN® 100% Magnesium Malate – organická zlúčenina horčíku pre lepší výkon a regeneráciu. Je to doplnok výživy v prášku so sladidlami. Horčík prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy a tiež k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie.

22,39
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: PROM-IN Magnesium Malate pomarančový džús 1×324 g, výživový doplnok

X024599

Hlavný popis produktu

Maximalizujte svoj výkon a obmedzte únavu vďaka energizujúcej forme horčíku! Magnesium malate je organická zlúčenina horčíku a kyseliny jablčnej, ktorá ponúka viac ako len základný prísun horčíku.

Čo je vlastne Magnesium Malate
Ide o organickú zlúčeninu horčíku a kyseliny jablčnej, známu tiež ako jablčnan horečnatý. Vďaka jedinečnej symbióze je horčík pevne zviazaný s kyselinou jablčnou, čo môžeme označiť ako minerál v chelátovej väzbe.

Kyselina jablčná má vo výžive niekoľko významných benefitov. Podľa štúdií uverejnených v časopise Nutrition Journal má kyselina jablčná pozitívny vplyv na trávenie a vstrebávanie živín. Tiež je táto kyselina známa vďaka svojim schopnostiam regulovať hladinu kyslosti v tele a tým podporovať optimálnu funkciu tráviaceho systému (Zdroj: Yan-Ping Huang, Nutrition Journal, 2010).

PROM-IN® je známy svojim serióznym prístupom a zodpovedným pohľadom na vedecké fakty. Čo sa týka vstrebateľnosti, podľa výskumu zverejneného v časopise The Journal of Nutrition, nie je pri organických zlúčeninách zásadný rozdiel vo vstrebateľnosti. Výskum ukazuje, že Magnézium Malát teda nie je vstrebateľnejší ako iné formy, napríklad glycinát (Zdroj: Coudray C., The Journal of Nutrition, 2003).

Je však dôležité zvážiť širší obraz. Pri výbere Magnézium Malátu nejde len o vstrebateľnosť, ale tiež o synergiu s kyselinou jablčnou. Táto kombinácia vám nielen poskytuje horčík, ale tiež prináša výhody doplnkového príjmu kyseliny jablčnej pre vaše celkové zdravie, ako uvádza viac zdrojov a výskumov.

PROM-IN® 100% Magnesium Malate: Kľúčové výhody a benefity
Magnézium Malát prináša niekoľko kľúčových výhod v porovnaní s inými formami horčíku. Podľa štúdie publikovanej v časopise "Journal of the American College of Nutrition" bolo zistené, že Magnézium Malát môže výrazne podporiť energetický metabolizmus a zvýšiť výkonnosť športovcov (Zdroj: Schuette SA et al., Journal of the American College of Nutrition, 1994).

Ďalšou významnou výhodou je jeho vplyv na tráviacu pohodu. Štúdia z "European Journal of Nutrition" naznačuje, že Magnézium Malát minimalizuje tráviace problémy, ktoré sa občas spájajú s niektorými inými formami horčíku. Táto vlastnosť z neho robí vynikajúcu voľbu na použitie pred tréningom, prispievajúcu tak k optimálnemu výkonu (Zdroj: Schwalfenberg GK, European Journal of Nutrition, 2017).

Napriek tomu, že sa Magnézium Malát obyčajne užíva počas dňa, prispieva tiež k zlepšeniu spánku a regenerácie. Výskum z "Journal of Research in Medical Sciences" potvrdzuje jeho pozitívne účinky na kvalitu spánku (Zdroj: Abbasi B et al., Journal of Research in Medical Sciences, 2012).

Táto kombinácia výhod robí z Magnézium Malátu veľmi efektívnu a všestrannú zlúčeninu, ktorá podporuje výkon, regeneráciu a celkovú pohodu.

Horčík, kľúčový minerál?
Horčík hrá kľúčovú rolu v zaistení optimálneho fungovania nášho tela. Podieľa sa na stovkách biochemických reakcií.

V čom tkvie jeho zásadná úloha?

Energetický metabolizmus: Horčík podporuje vytváranie energie v tele. Je nevyhnutný v metabolizme sacharidov a ich využití pre tvorbu energie.
Svalová funkcia: Správna hladina horčíku je úplne zásadná pre svalovú kontrakciu a relaxáciu.
Nervová signalizácia: Horčík ovplyvňuje nervový systém a podieľa sa dokonca aj na regulácii nálad a emócií.
Zdravé kosti: Spolupracuje s vápnikom a ďalšími minerálmi na udržaní pevných a zdravých kostí.
Imunitný systém: Horčík podporuje funkciu imunitného systému a zápalové reakcie v tele.
Je horčíkový deficit aj vašim problémom? PROM-IN® 100% Magnesium Malate ponúka riešenie
Moderný životný štýl a všadeprítomný stres často zvyšujú naše požiadavky na príjem vitamínov a minerálov. PROM-IN® koncipuje produkty s ohľadom na vedecká dáta a následne ponúka riešenia. Práve preto vznikol PROM-IN® 100% Magnesium Malate ako ďalší kľúčový nástroj, ktorý vám uľahčí cestu za optimálnou kondíciou a zdravím!

Využite silu horčíku pre zvýšenie svojho výkonu a odstránenie únavy. Tento prípravok môžete užívať kedykoľvek počas dňa, čo vám zaistí príval trvalej energie pre každodenné výzvy.

PROM-IN® – váš spoľahlivý partner na ceste k optimálnej vitalite!

Odporúčaná denná dávka pre dospelého:
1x denne.

Návod na použitie:
3,6 g (1 odmerku) rozmiešajte v 250ml vody, ideálne v šejkri. Tvorba sedimentu je prirodzenou vlastnosťou výrobku, stačí vždy znovu pretrepať. Užite kedykoľvek v priebehu dňa.

Upozornenie: Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok nie je určený ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Konzumujte v rámci vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Skladujte v suchu, chráňte pred teplom, mrazom a priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v suchu, dbajte na dobré uzatvorenie obalu.

Hmotnosť: 324g. Balenie obsahuje 90 denných dávok pri užívaní minimálne 1x denne. Zloženie:
Jablčnan horečnatý (horčík); regulátor kyslosti: kyselina citrónová; aróma, farbivo: betakarotén; sladidlo: sukralóza; vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid).

Množstvo účinných látok na 1 dávku (3,6 g)
Jablčnan horečnatý 2500 mg
z toho horčík 375 mg / 100%*
Vitamín B6 (pyridoxín-hydrochlorid) 1,4 mg / 100%*
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.