Nutridrink compact protein mix príchutí

6×125 ml, nápoj na medicínske účely

Značka: NUTRIDRINK
4.0

Potravina na osobitné lekárske účely. Na diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením. Nutridrink Compact Protein je vysokoenergetická tekutá výživa s vysokým obsahom bielkovín.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

11,69
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Nutridrink compact protein mix príchutí 6×125 ml, nápoj na medicínske účely

X002254 ADC

 

Výživa hrá zásadnú úlohu nie len v zdraví, ale jej význam je omnoho väčší počas ochorenia. Nedostatočný príjem stravy a nechutenstvo sú spojené s mnohými ochoreniami a môžu viesť k nedostatku potrebných živín.

Čo je Nutridrink Compact Protein?

Nutridrink Compact Protein je vysokoenergetická tekutá výživa s vysokým obsahom bielkovín určená na popíjanie tzv. sipping. Potravina na osobitné lekárske účely. Na diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením. Slúži ako čiastočná náhrada stravy, ak bežná strava nestačí.

Nutridrink Compact Protein Mix príchutí 6 x 125 ml obsahuje 6 rôznych pacientmi obľúbených príchutí: vanilková, jahodová, broskyňa/mango, banánová, mocca, lesné ovocie.

Pre koho je vhodný Nutridrink Compact Protein?

Podvýživa alebo malnutrícia je stav, kedy má organizmus nedostatok potrebných živín. Môže sa jednať o nedostatok základných živín (sacharidy, tuky, bielkoviny) alebo niektorých ďalších zložiek potravy (napríklad vitamínov, minerálnych látok apod.). Podvýživa súvisiaca s ochorením môže spôsobiť oslabenie imunitného systému, zvýšenie rizika infekcií, zhoršené hojenie rán či dlhšiu dobu hospitalizácie.

Poraďte sa s lekárnikom či lekárom o možnostiach výživy, ak vy alebo váš blízky:

  • nemôžete jesť alebo jete menej ako predtým,
  • strácate na váhe (chudnete) bez toho aby ste to plánovali,
  • cítite sa slabší alebo nezvládate toľko námahy ako predtým,
  • častejšie pociťujete únavu,
  • zotavujete sa po ochorení alebo ste sa vrátili z nemocnice.

 

Čo znamená Compact v názve prípravku Nutridrink Compact Protein?

Slovo Compact označuje koncentrovanosť prípravkov. Čo znamená, že prípravok obsahuje rovnaké množstvo bielkovín, energie a ďalších živín, len v menšom objeme 125 ml, oproti 200 ml prípravkom. Nutridrink Compact Protein je benefitom pre pacientov, ktorí nedokážu prijať väčšie množstvo tekutín a stravy.

  • Rovnaké množstvo energie, bielkovín a ostatných živín v koncentrovanejšej forme. Pacientovi stačí vypiť menšie množstvo objemu.
  • Viac dostupných príchutí ako u pôvodných 200 ml prípravkov.
  • Menší rozmer a hmotnosť balenia, ktoré je potrebné odniesť domov z lekárne.
  • Ekologickejšie balenie - menšia spotreba papieru, plastu a vody.

Ako Nutridrink Compact Protein užívať?

Nutridrink Compact Protein je určený na priame použitie. Denný príjem prípravku je 1-3 fľaštičky na doplnenie stravy, pokiaľ nie je lekárom inak stanovené. Fľaštičku treba pred použitím dobre pretrepať a po otvorení uchovávať v chladničke max. po dobu 24 hodín. Skladujte na suchom a chladnom mieste.

Dôležité upozornenia!

Len na enterálne použitie. Nie je určené na parenterálne použitie. Používajte len pod lekárskym dohľadom. Nevhodné ako jediný zdroj výživy. Nevhodné pre deti do 6 rokov veku. Zvýšená opatrnosť je potrebná u detí od 6 do 10 rokov veku. Používajte opatrne u pacientov s poruchou funkcie obličiek. Dôkladne dodržiavajte pitný režim.

 

Štandardná výživa

Jedná sa o enterálnu výživu na popíjanie s vysokým obsahom energie. Medzi štandardnú výživu zaraďujeme Nutridrink – vysokoenergetická a nutrične kompletná výživa. Nutridrink Max - výživa v jednej fľaške na deň, Nutridrink Multi Fibre - výživa s vlákninou a prípravok bez tuku Nutridrink Juice style.

Vysokoproteínová výživa

Vysokoproteínová výživa sa od štandardných prípravkov líši hlavne zvýšeným množstvom bielkovín v jednej fľaštičke. Oproti štandardným prípravkom (Nutridrink, Nutridrink Max, Nutridrink Multi Fibre, Nutridrink Juice style) obsahuje Nutridrink Compact Protein až 18 g bielkovín vo fľaštičke s malým objemom len 125 ml.

Špeciálna výživa

Ide o prípravky s vysokým obsahom bielkovín, ktoré sú prispôsobené špeciálnym požiadavkám určitých skupín pacientov. Pre pacientov s diabetes mellitus alebo hyperglykémiou je vhodný prípravok Fortimel DiaCare. Pre pacientov s onkologickým ochorením je určený Forticare Advanced s obsahom omega-3 mastných kyselín a s vysokým obsahom vitamínu D. Pacientom s preležaninami je určený prípravok Cubitan s arginínom a špecifickými mikroživinami.

 

Uvedené prípravky sú potraviny na osobitné lekárske účely. Určené na diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením. Musia sa používať pod
dohľadom lekára.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.