NASIVIN 0,05 %
1×10 ml, liek
Doprava do Balíkova zadarmo pre všetky objednávky.
Hlavný popis produktu
Liek obsahuje liečivo oxymetazolín, ktoré znižuje prekrvenie a opuch sliznice, uvoľňuje priechodnosť horných dýchacích ciest, znižuje bolestivosť pri zápale stredného ucha a katare Eustachovej trubice.
Používa sa u dospelých a detí od 6 rokov:
- pri akútnej, alergickej nádche a pri opakovanom výtoku z nosa,
- na uvoľnenie odtoku nosového hlienu pri zápaloch prínosových dutín,
- pri nedoslýchavosti v dôsledku opuchu Eustachovej trubice (katar Eustachovej trubice),
- pri zápale stredného ucha,
- pri chronickej nádche (pod dohľadom lekára),
- na odpuchnutie sliznice po diagnostických zákrokoch (pod dohľadom lekára).
Zloženie
Liečivo je oxymetazolínium-chlorid. 1 ml roztoku obsahuje 0,5 mg oxymetazolínium-chloridu.
Ďalšie zložky sú kyselina citrónová, monohydrát, citrónan trisodný, glycerol, benzalkónium-chlorid a čistená voda.
Dávkovanie
Dospelí a deti od 6 rokov
Odporúčaná dávka: 1 - 2 kvapky do každej nosovej dierky 2 - 3x denne.
Účinok nastupuje do 25 sekúnd po podaní a trvá niekoľko hodín (priemerne 6 - 8 hodín, maximálne 12 hodín).
Dávky vyššie ako sú odporúčané dávky sa môžu používať len pod lekárskym dohľadom.
Liek sa nesmie podávať bez odporúčania lekára dlhšie ako 5-7 dní (u detí 3-5 dní).
Každému opakovanému použitiu lieku má predchádzať obdobie niekoľkých dní bez liečby.
Použitie
Nosové roztokové kvapky sa podávajú do nosa.
Upozornenie
Liek sa môže používať v období tehotenstva a dojčenia iba po konzultácii s lekárom. Odporúčané dávkovanie sa nesmie prekročiť.
Liek sa nesmie použiť pri suchom zápale nosovej sliznice s tvorbou chrást (rhinitis sicca).
Liek sa nesmie užívať u detí mladších ako 6 rokov.
Dlhodobé používanie a predávkovanie môže znižovať účinok a viesť k chronickému používaniu.
Nepretržité používanie môže spôsobiť chronický opuch nosovej sliznice až porušenie nosovej sliznice.
Pri dlhodobom používaní alebo pri podaní vyšších dávok ako sú odporúčané je schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje oslabená.
Liek obsahuje benzalkónium-chlorid.
Liek sa po 1. otvorení nesmie používať dlhšie ako 6 mesiacov.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.
Kategórie produktov
Hodnotenia a recenzie zákazníkov
Monika - Celkom rýchly účinok
- Vzdrži dlhšie ako sprej a dá sa využiť naozaj celé balenie
Alena - velmi ucinne kvapky, odporucam
Jana - Overený účinok.

