Mucosolvan Junior sirup 100 ml

1×100 ml, liek

Značka: MUCOSOLVAN

Liek vo forme sirupu. Pomáha mierniť kašeľ, zvyšovať vylučovanie hlienu a napomáhať jeho vykašliavaniu. Vhodný pri chorobách priedušiek. Pre deti od narodenia.

Súťaž Za každých 20 € s DPH nákupu získate v košíku súťažný žreb.
5,59
Ušetríte 7%

Pôvodná cena:  5,99 €  ·  zľava 0,40 €

Najnižšia cena pred zľavou: 5.99 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB, inak 29,90 €. 29,90 €

O produkte: Mucosolvan Junior sirup 100 ml 1×100 ml, liek

33887 ADC

Mucosolvan® Junior

Liek sa užíva pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacieho systému. Ide napr. o akútne a opakované zápaly priedušiek, hrtana a priedušnice a ďalej o chronické ochorenia, akými sú napr. chronická bronchitída (zápal priedušiek) a chronická obštrukčná choroba pľúc.

Pacienti s akútnym ochorením dýchacieho systému môžu liek užívať bez poradenia sa s lekárom. Ak sa však príznaky akútneho ochorenia dýchacích ciest nezlepšia do 7 dní alebo sa naopak počas liečby zhoršia, je potrebné vyhľadať lekára. Pacienti trpiaci chronickým ochorením dýchacieho systému môžu prípravok dlhodobo užívať len po poradení sa s lekárom.

Akútne ochorenia zvyčajne na začiatku sprevádza suchý dráždivý kašeľ, prípadne aj pocit pálenia na hrudníku pri zápale priedušiek a chrapot pri zápale hrtana. V ďalšom priebehu dochádza k tvorbe viskózneho hlienu a jeho postupnému vykašliavaniu. Pri chronických stavoch môžu byť oba druhy kašľa suchý dráždivý kašeľ i vlhký typ kašľa s vykašliavaním hlienu.

Ambroxólium-chlorid, liečivo lieku Mucosolvan Junior, zvyšuje v dýchacích cestách sekréciu hlienu, tvorbu pľúcneho surfaktantu (látka pokrývajúca vnútorné steny pľúcnych alveol) a stimuluje činnosť riasiniek zaisťujúcich transport hlienu. Tieto účinky majú za následok výdatnejšie skvapalnenie, lepší transport a vylučovanie hlienu (mukociliárny klírens), čím dochádza k uľahčeniu vykašliavania a zmierneniu kašľa.

DÁVKOVANIE:

  • do 2 rokov: 2,5 ml 2x denne
  • 2-6 rokov: 2,5 ml 3x denne
  • 6-12 rokov: 5 ml 2-3x denne
  • nad 12 rokov: 10 ml 3x denne

Mucosolvan® Junior je liek na vnútorné použitie. Obsahuje ambroxólium-chlorid. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

SPOZNAJTE AJ INÉ PRODUKTY Z PORTFÓLIA MUCOSOLVAN

Mucosolvan® pre dospelých, Mucosolvan® Long Effect a Mucosolvan® tablety sú voľnopredajné lieky na vnútorné použitie. Obsahujú ambroxólium-chlorid. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.