Špeciálne mlieka

  (13)


Pre deti s citlivým trávením, alergiami alebo špeciálnymi výživovými požiadavkami sú k dispozícii rôzne druhy špeciálnych mliek.

HA mlieka (hypoalergénne) sú určené pre deti s rodinnou anamnézou alergií. Používajú sa na základe odporúčania pediatra. Kvôli čiastočne stráveným bielkovinám vám môžu chutiť inak, ale nebojte sa, deťom táto chuť nevadí.

Mlieka AR (antirefluxné) sú určené pre deti, ktoré trpia zvracaním. Obsahujú zahusťovadlo (karubín, škrob), ktoré pomáha mlieku zostať v žalúdku.

Mlieka so zníženým obsahom laktózy (s nízkym obsahom laktózy) sú určené pre deti trpiace dočasnou alebo trvalou intoleranciou laktózy (mliečneho cukru). Dočasná intolerancia laktózy zvyčajne sprevádza hnačkové ochorenia. Niektoré špeciálne mlieka laktózu vôbec neobsahujú. Tieto bezlaktózové mlieka pre batoľatá sa nazývajú "bezlaktózové". Bezlaktózové mlieko pre batoľatá sa použije aj v prípade diétnych opatrení pri infekčnej hnačke.

Bezlaktózové mlieka pri poruchách trávenia (comfort, sensitive, antikolika) sú určené pre deti trpiace zápchou alebo dojčenskou kolikou (prdíkmi). Obsahujú látky na zmäkčenie stolice a bielkoviny na lepšiu stráviteľnosť.

Mlieka ABKM pri alergii na bielkoviny kravského mlieka (mlieka ABKM) obsahujú vysoko stráviteľné bielkoviny. Používajú sa vždy pod dohľadom lekára, ktorý na ne môže vystaviť aj lekársky predpis. Alergia na bielkoviny kravského mlieka je najčastejšou potravinovou alergiou u detí do 3 rokov a postihuje približne 1 - 3 % dojčiat.

Mlieka s vyšším obsahom tuku (na dobrú noc) obsahujú ryžové obilniny, ktoré pomôžu vášmu malému stravníkovi dobre sa vyspať. Nasýtenie nočným mliekom často eliminuje opakované budenie dieťaťa. Ak aj vy chcete prerušiť únavné nočné kŕmenie, špeciálne nočné mlieko je pre vás tou správnou voľbou.

Zoradiť podľa
 • BEBA EXPERT pro HA 2

  1×800 g, mliečna výživa, od 6. mesiaca
  Potraviny na osobitné lekárske účely pre deti od ukončeného 6. mesiaca, na diétny režim pri znížení rizika alergie na mliečne bielkoviny. Instantná, následná mliečna dojčenská výživa.
 • Nutrilon ALLERGY DIGESTIVE CARE

  1×450 g, mliečna výživa, od narodenia
  Dojčenské mlieko obsahujúce upravené bielkoviny a MCT tuky. Pomáha pri tráviacich ťažkostiach a pri alergii na bielkovinu kravského mlieka. Pre deti od narodenia.
 • Nutrilon 2 AR

  1×800 g, mliečna výživa, od 6. mesiaca
  Mliečna výživa v prášku vhodná pre deti staršie ako 6 mesiacov.
 • BEBA EXPERT pro Lactose free

  1×400 g, dojčenská výživa, od narodenia
  5.0
  (1)
  BEBA EXPERTpro Lactose free, počiatočná dojčenská výživa vhodna pri neznášanlivosti laktózy a hnačke, od narodenia, 400g
 • Nutrilon 2 ALLERGY CARE SYNEO

  1×450 g, mliečna výživa v prášku, od 6 m+
  Potravina na osobitné lekárske účely v prášku, od ukončeného 6. mesiaca, pri alergii na bielkovinu kravského mlieka.
 • Potraviny na osobitné lekárske účely.
 • Špeciálne upravená bezlaktózová následná dojčenská mliečna výživa prášku s obsahom mliečnych zložiek bez laktózy - bezlaktózové odtučnené mlieko, demineralizovaný srvátkový prášok, mliečny tuk, prvé mlieko Colostrum.
 • Špeciálne upravená bezlaktózová následná dojčenská mliečna výživa v prášku s obsahom mliečnych zložiek bez laktózy - bezlaktózové odtučnené mlieko, demineralizovaný srvátkový prášok, mliečny tuk, prvé mlieko Colostrum.
 • PreBEBA 2 DISCHARGE

  1×90 ml, dojčenská výživa, od narodenia
  Mliečna dojčenská výživa pre diétny režim pre nedonosených novorodencov a dojčatá s nízkou pôrodnou hmotnosťou nad 1800 g, pokiaľ nemôžu byť dojčené.
 • SUNAR EXPERT AR & COMFORT 2

  1×700g, mliečna výživa
  Potravina na osobitné a medicínske účely v prášku (pre dojčatá od ukončeného 6. mesiaca). Vhodné použitie pri grckaní a pri zápche od narodenia.
 • BEBA EXPERT pro HA 2

  6×800 g, mliečna výživa, od 6. mesiaca
  následná mliečna výživa (od ukonč. 6. mesiaca) 6x800 g
 • BEBA EXPERT pro HA 1

  6×800 g, mliečna výživa, od narodenia
  počiatočná mliečna výživa (od narodenia) 6x800 g
 • BEBA EXPERT pro HA 3

  1×800 g, mliečna výživa, od 10. mesiaca
  Následná dojčenská mliečna výživa, instantná, s Lactobacillus reuteri a upravenou bielkovinou pre deti s alergiou v rodine. Určená pre deti od ukončeného 10. mesiaca.
Špeciálne mlieka

Špeciálne mlieka