Krájač potravín Ritter Piatto5 Duo-Plus

Značka: RITTER

Ručný krájač potravín Ritter piatto5– Späť na kľukuŽiadna elektrina, ale stále najlepšie výsledky krájania - to bolo požiadavkou v mnohých domácnostiach predtým, ako sme mali elektrinu zo zásuvky, a to je miesto, kde má náš ručný krájač potravín korene

399,99
Maximálny povolený počet: 1 ks

O produkte: Krájač potravín Ritter Piatto5 Duo-Plus

cf9db271-cb87-4c1d-88c6-373759b7c9e7

Hlavný popis produktu

Ručný krájač potravín Ritter piatto5– Späť na kľuku
Žiadna elektrina, ale stále najlepšie výsledky krájania - to bolo požiadavkou v mnohých domácnostiach predtým, ako sme mali elektrinu zo zásuvky, a to je miesto, kde má náš ručný krájač potravín korene. Prvé krájače chleba s ostrým nožom sa ovládali ručne pomocou kľuky a k tomu sme sa vrátili pomocou piatto5. Dôvod? Nie ste pripojení k zásuvke! Krájač potravín môžete umiestniť kdekoľvek, nosiť so sebou a používať. Či už chcete krájať bagetu v záhrade na grilovanie alebo pripravujete rustikálne večerné jedlo v horskej chate. Piatto5 je možné použiť kdekoľvek.
Tento ručne ovládaný krájač potravín prináša do kuchyne hospodárne krájanie a nenáročnú údržbu. Vďaka kompaktnej, celokovovej konštrukcii a štyrom kotviacim nožičkám máte zaručenú vysokú úroveň stability. Nožičky zabezpečujú, aby spotrebič poskytoval stabilitu, najmä na hladkých rovných povrchoch, ako sú kuchynské pracovné dosky alebo jedálenský stôl. Keď pritlačíte piatto5 na povrch, silikónové nožičky sa pevne prisajú, čím sa zabráni pošmyknutiu počas procesu rezania.
V piatto5 bol navrhnutý krájač potravín, ktorý je poháňaný čistou svalovou silou: robustná a hladká ručná kľuka s mimoriadne kvalitnou rukoväťou vyrobenou z bukového dreva je ovládaná pravou rukou, zatiaľ čo sane, vrátane potravín, ktoré majú byť nakrájané na plátky, sú vedené vľavo. Na dosiahnutie výsledkov rezania, ktoré sú rovnako presné ako pri elektronickom prístroji, stačí mierny posuv a malý tlak. Hrúbku rezu je možné plynulo nastavovať až na cca. 20 mm.
Pre lepší výsledok veľkých tvrdých kúskov počas krájania je piatto5 vybavený vodiacou konzolou. Výhoda je v tom, že rovnomerne nakrájané potraviny neprekážajú alebo neblokujú pokračujúcu „kľukovú prevádzku“. Krájané jedlo sa odvádza z noža a potom pristane na bambusovej doske určenej na tento účel.
Toto je ďalší bonus, pretože bambusová doska je ideálna pre viac ako len zber krájaného jedla. Slúži tiež ako rezacia doska s vynikajúcimi materiálovými vlastnosťami:
Má nízku hmotnosť, neznižuje ostrosť noža, ktorý na nej používate, neostávajú na nej žiadne farebné škvrny ani nepríjemné pachy a je zvlášť jednoduchá na údržbu, čo dokazuje aj certifikácia FSC.
Sane na krájanie potravín sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a dajú sa ľahko odstrániť - čistenie a krájanie veľkých potravín je preto jednoduché.
Naviac vo verzii DuoPlus nájdete v balení okrem zúbkovaného noža aj hladký nôž na šunku a syr.

Charakteristika a technické údaje:
Ručné ovládané
Jedlo krájané z ľava do prava
Celokovová konštrukcia
Strieborná metalíza
Vrúbkovaná kruhová čepeľ, 17 cm O
Hladký nôž na šunku a syr
Hrúbka rezu nastaviteľná do cca. 20 mm
Odnímateľný vozík vyrobený z nehrdzavejúcej ocele
Dráha vozíku do cca. 20 cm
Kovová kľuka s rukoväťou z bukového dreva
Vodiaca konzola z nehrdzavejúcej ocele na krájanie potravín
Bambusová doska s certifikátom FSC zbiera narezané jedlo a súčasne slúži ako krájacia doska
Štyri kvalitné prísavky pre nekĺzavý a pevný podklad
Výrobok vyrobený v Nemecku
TÜV-Rheinland/GS
rozmery:
šírka 34,5 cm
výška 25,5 cm
hĺbka 37,0 cm
Hmotnosť: 4,3 kg vrátane bambusovej dosky

O spoločnosti Ritter
Ritter založil v roku 1905 Franz Ritter. Odvtedy spoločnosť vyvíja a vyrába domáce spotrebiče, ktoré uľahčujú každodennú prácu v kuchyni. Spoločnosť na čele s Michaelom Schüllerom vyvíja návrhy a vyrába výlučne v meste Gröbenzell pri Mníchove. Filozofia spoločnosti „Made in Germany“ znamená nielen miesto výroby v Nemecku. Zahŕňa tiež vysoké štandardy kvality, udržateľnosť, vhodné materiály a funkčný dizajn.

Gröbenzell / Mníchov, apríl 2021. Tradičný výrobca malých kuchynských spotrebičov Ritterwerk GmbH so sídlom v Gröbenzell neďaleko Mníchova to dokázal znova: jeden z jeho spotrebičov z vybraného sortimentu dizajnových výrobkov získal cenu iF DESIGN AWARD. Tentokrát sa krájač potravín piatto 5 ovládaný pomocou ručnej kľuky dostal na vavríny a úspešne sa presadil u približne 10 000 konkurentov z celého sveta. Pripomíname: Cenu iF DESIGN AWARD raz ročne udeľuje najstaršia nezávislá dizajnérska inštitúcia na svete, iF International Forum Design GmbH so sídlom v Hannoveri. Cieľom pre všetkých súťažiacich je presvedčiť 98-člennú porotu odborníkov v kategóriách nápad, forma, funkcia, diferenciácia a relevantnosť a zbierať body. Ocenené sú iba výrobky, ktoré vo vyššie uvedených oblastiach dosahujú pozoruhodné výsledky.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.