IXOsafe set pre bezpečné odstránenie kliešťov

1x10 ml

Značka: IXOSAFE

Prípravok k bezpečnému odstráneniu kliešťov.

9,49
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: IXOsafe set pre bezpečné odstránenie kliešťov 1x10 ml

X70760 ADC

Prípravok k bezpečnému odstráneniu kliešťov.

Mikroemulzia na ostránenie kliešťov. Aktívna látka polylyzín kliešťa vypudí zo zakusnutia, porézny mikrofilm kliešťa znehybní, obmedzí jeho aktivitu a pripraví k odstráneniu. Kliešťa neusmrtí, zabráni jeho obrannému mechanizmu v podobe uvoľnenia slín. 

Pomáha eliminovať riziko nákazy prenášanej z kliešťa na človeka. Obsiahnutý denaturovaný lieh pôsobí antibakteriálne. Odparením alkoholovej zložky sa vytvorí počas 5-10 minút veľmi porézny mikrofilm, ktorý zakryje kliešťa, obmedzí jeho pohyb, chráni človeka pred prenosom vírusu z tela kliešťa a pripraví ho k vytiahnutiu pinzetou alebo háčikom na kliešťov. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Nanesie sa na prisatého kliešťa gélovou emulziou prípravku tak, aby jeho telo bolo celé pokryté. Nechá sa pôsobiť cca 10 min. a potom sa kliešť kývavým pohybom odstráni pinzetou na kliešte. Vzniknutý mikrofilm má preventívne účinky a chráni tak miesto pred kontamináciou nečistotami.

Upozornenie: Miesto, kde bol kliešť prisatý, je potrebné priebežne sledovať. Pokiaľ sa v okolí objaví pomaly sa šíriaca červená škvrna, zvaná erythema migrans, ktorá sa môže zväčšovať, má ohraničený lem s centrálne bledou zónou a býva obvykle viac ako 5 cm, ihneď
vyhľadajte lekára. Červená škvrna sa môže vytvoriť v priebehu niekoľkých dní po prisatí kliešťa, ale tiež až za niekoľko týždňov.
Len na vonkajšie použitie! Chráňte pred deťmi! Skladujte na suchom mieste do 30 °C.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.