GYNIMUN INTIM CARE

1×10 cps, vaginálna kapsula

Vaginálne kapsuly napomáhajúce k stabilnej hodnote pH.
Na sklade v eshope
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
11,99
Doprava zadarmo

O produkte

P98016 ADC

Obnovuje a udržiava zdravú vaginálnu flóru

Podporuje liečbu bakteriálnej vaginózy a predchádza jej obnovou prirodzeného pH

Rýchla pomoc a úľava od:

  • nepríjemného zápachu
  • svrbenia
  • neobvyklého výtoku

 

O VAGINÁLNYCH INFEKCIÁCH

Vaginálny ekosystém

je prirodzené osídlenie pošvy baktériami. Najčastejšie ide o špeciálne (vaginálne – prispôsobené životu vo vagíne) kmene laktobacilov, ktoré produkujú kyselinu mliečnu a tým znižujú kyslosť (pH) vaginálneho prostredia (čím vytvárajú podmienky nehostinné pre „nepriateľské“ baktérie). Vaginálne laktobacily ďalej vyrábajú peroxid vodíka, ktorý chráni ako pred rozmnožením anaeróbnych „nepriateľských“ baktérií, tak kvasiniek (pôvodcovia mykóz). Laktobacily si vytvárajú na svojej bunkovej stene bakteriocíny, látky, ktoré brzdia rast iných baktérií.

Vaginálne laktobacily

Vaginálne laktobacily sú laktobacily uspôsobené životu vo vagíne. Vynikajú (okrem tvorby kyseliny mliečnej, peroxidu vodíka a bakteriocínov) schopnosťou adherovať („prilepiť sa“) k povrchu sliznice a tým znemožniť adhéziu iných baktérií. Všade na svete dominujú podkmene štyroch základných kmeňov: L. crispatus, L. gasseri, L. jensenii a L. iners – proti týmto špecialistom nemajú žiadne črevné alebo potravinové (jogurt, apod) laktobacily žiadnu šancu.

Vaginálne infekcie

sa obvykle vyznačujú neobvyklým výtokom (=fluor), svrbením alebo pálením, začervenaním a niekedy bolestivým pohlavným stykom. Dve jasne najčastejšie infekcie sú bakteriálna vaginóza (vyniká „rybím“ zápachom) a kvasinková mykóza (vyniká silným svrbením a tvarohovitým výtokom). Ľahšie infekcie je možné potlačiť voľne predajnými prostriedkami – laktobacilmi, výplachmi alebo antimykotikami, ťažšie je nutné liečiť v spolupráci s lekárom. Vždy je veľmi vhodné po preliečení (teda po eliminácií „nepriateľských“ baktérií) napomôcť obnove vaginálneho ekosystému vpravením „priateľských“ vaginálnych baktérií do prostredia pošvy (GYNIMUN).

Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.