GASTROTUSS Baby

1×179 ml, antirefluxný sirup

Značka: GASTROTUSS

Gastrotuss baby je zdravotnícka pomôcka vo forme sirupu na liečbu gastroezofageálneho a/alebo laryngofaryngeálneho refluxu u dojčiat a detí.

10,79
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: GASTROTUSS Baby 1×179 ml, antirefluxný sirup

X47502 ADC

Hlavný popis produktu

Zdravotnícky prostriedok Gastrotuss baby je antirefluxný sirup s mechanickým účinkom, bez celkových účinkov na organizmus. Obsahuje alginát horečnatý, látku rastlinného pôvodu, ktorá sa získava z morských rias. V kyslom prostredí žalúdka vytvára alginát na povrchu žalúdočného jazera gélovú bariéru, ale nezasahuje do dôležitých procesov prebiehajúcich v tele (napr. do mechanizmov trávenia, vstrebávania dôležitých živín, ovplyvňovania stolice atď.). Táto ochranná vrstva chráni pažerák pred podráždením kyslým obsahom žalúdka. Pri refluxe sa do pažeráka nedostáva kyslý obsah žalúdka, ale pH neutrálny gél z alginátu. Ďalšími účinnými látkami sú simetikón, ktorý pôsobí proti plynatosti, a D-panthenol, ktorý podporuje hojenie a regeneráciu sliznice pažeráka a hltana. Sirup upokojuje podráždenie, odstraňuje nepríjemné pálenie a dráždenie na kašeľ, znižuje plynatosť a má regeneračné a protizápalové účinky.

Zmierňuje príznaky ochorenia, ako sú: kyslá alebo zásaditá regurgitácia, vracanie, pálenie záhy, pocit cudzieho telesa v hrdle, zápal nosohltana, pocit napätia v bruchu, kašeľ a iné ťažkosti spôsobené gastroezofageálnym refluxom. Pomáha hojeniu narušenej sliznice hltana a pažeráka.

Sirup je vhodný pre deti od dojčenského veku.

Ako ho užívať?

Dojčatá do 5 kg: 2,5 - 3 ml sirupu
dojčatá a deti do 3 rokov: 5 ml
Deti do 12 rokov: 10-20 ml sirupu po jedle a pred spaním, ak lekár neodporučí inak.

Ak dieťa po užití lieku naďalej zvracia, podajte mu navyše 1 ml lieku.
Výrobok neobsahuje lepok a laktózu.

Upozornenie: Skladujte pri izbovej teplote do 30 °C mimo dosahu detí.
Balenie: Balenie obsahuje 180 ml sirupu a odmerku.

 


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.