Gaspan 90 mg/50 mg

1×14 cps, enm (blis.PVC/PVDC/Al)

Značka: GASPAN

Tento rastlinný liek sa používa u dospelých a dospievajúcicj od 12 rokov na liečbu gastrointestinálnych ťažkostí, hlavne miernych kŕčov, plynatosti, pocitu plnosti a bolesti brucha.

7,69
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Gaspan 90 mg/50 mg 1×14 cps, enm (blis.PVC/PVDC/Al)

3461D ADC

Tento rastlinný liek sa používa u dospelých a dospievajúcicj od 12 rokov na liečbu gastrointestinálnych ťažkostí, hlavne miernych kŕčov, plynatosti, pocitu plnosti a bolesti brucha.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospievajúci od 12 rokov, dospelí a starší ľudia:
1 kapsula 2x denne.

Dĺžka užívania
Užíva sa až do vymiznutia príznakov, obvykle 2 až 4 týždne. Pacient má vyhľadať lekársku pomoc, ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršia po 2 týždňoch. V prípade pretrvávania príznakov sa v užívaní gastrorezistentných kapsúl môže pokračovať až po dobu 3 mesiacov ako jeden liečebný cyklus.

Spôsob použitia

Kapsuly sa majú užívať v celku s dostatočným množstvom tekutiny (napr. jeden pohár vody) minimálne 30 minút pred jedlom (najlepšie ráno a na obed), keďže gastrorezistentný obal by sa mohol predčasne rozpustiť pri súbežnom prijímaní jedla. Kapsuly sa pred prehltnutím nesmú žuť, drviť alebo rozlomiť, aby sa liečivo neuvoľnilo predčasne a nespôsobilo lokálne podráždenie úst a pažeráka..

Upozornenie

Vzhľadom na chýbajúce údaje sa užívanie počas tehotenstva a dojčenia neodporúča.
Liek kontraindikovaný u detí mladších ako 8 rokov z bezpečnostných dôvodov.
Užívanie tohto lieku u detí vo veku 8 až 11 rokov nebolo stanovené pre nedostatok adekvátnych údajov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ochoreniami pečene, cholangitídou, achlórhydriou, žlčovými kameňmi a inými žlčovými ochoreniami.
V prípade pretrvávania nevysvetliteľnej bolesti brucha dlhšie ako 2 týždne alebo zhoršujúcej sa bolesti, alebo bolesti sprevádzanej príznakmi ako je horúčka, žltačka, vracanie či krv v stolici, je potrebné okamžite vyhľadať lekársku pomoc.
Ak je súbežné použitie antacíd nevyhnutné, má sa liek užívať minimálne 2 hodiny pred užitím antacíd alebo iných liekov používaných na zníženie žalúdočnej kyseliny.
Tento liek obsahuje až do 11 mg sorbitolu v každej kapsule.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

mäta pieporná - silica (Menthae piperitae aetheroleum), rasca lúčna - silica (Carum carvi aetheroleum)

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov